Dokumentalny 1969

Przedstawiamy listę 64 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1969 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Komiwojażer 6.0

Bohaterami filmu są czterej sprzedawcy Biblii, których poznajemy podczas ich pracy, a także w trakcie szkoleń. Sytuacje, w których uczestniczą sprzedawcy, są zabawne, dramatyczne, codzienne. Zawsze jednak fascynujące.

Le chagrin et la pitié

Film przedstawia losy Francji w latach 40. podczas trwania drugiej wojny światowej. Pokazuje jak ówczesne władze Francji współpracowały z nazistowskimi Niemcami. Ukazane są archiwalne materiały z tamtych czasów.

Mąż i żona

Wychodząc z założenia, że zdolność do uprawiania seksu jest wyuczona, a nie wrodzona. Film oferuje porady dla nowoczesnych małżeństw. Krótki prolog dostarcza uwag na temat psychologii i fizjologii współżycia jako środka do wyrażania miłości małżeńskiej. Prezentowane są również pozycje.


Dieu a choisi Paris

To znacznie więcej niż film dokumentalny. Bardzo interesująca mieszanka nakręconych scen z Jean-Paul Belmondem i archiwalnych materiałów dotyczących wszelkich aspektów kulturowych wokół Paryża, począwszy od końca XIX wieku aż do połowy lat sześćdziesiątych. Jean-Paul Belmondo prowadzi nas przez cały film, zaczynając jako młody fotograf około 1900 roku, reporter w obu światowych wojnach i przeprowadzając fikcyjne wywiady z wieloma celebrytami. Film kończy się pokazaniem aktora jako 90-letniego starca, żegnającego się ze swoim ukochanym Paryżem. Wspaniała rola Belmonda, którego można zobaczyć w dziesiątkach strojów i w różnym wieku.

Słowa kluczowe