Dokumentalny 1979

Przedstawiamy listę 161 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pielgrzym 1.0

Dokument relacjonujący przebieg wizyty w Polsce w 1979 roku głowy państwa Watykan, papieża Jana Pawła II. Reportaż ze spotkań papieża z licznie zgromadzonymi wiernymi kościoła katolickiego. Spotkanie z władzami polskimi w Belwederze, spotkania z dziećmi i młodzieżą i wizyta w Oświęcimiu to niektóre z elementów bogatego programu wizyty.

Niech żyje Meksyk! 9.0

Dokumentalna opowieść o tysiącleciu osobliwej kultury meksykańskiej - od starożytnych Azteków i Majów, czasów feudalnych, najścia Hiszpanów, rewolucji na początku XX wieku do czasów współczesnych, kontrastowo łączącej przeżytki dawnych obyczajów z industrializacją.

Baby Snakes

Rockowy artysta Frank Zappa występuje w Nowym Jorku. Film ten zawiera tony materiałów filmowych z występu, jak i zza kulis oraz animacje.


Tybet: Trylogia buddyjska

Dokument ukazuje nieprzerwaną ciągłość starożytnej kultury Tybetu. Złożony z trzech części - od portretu Dalajlamy, duchowego i świeckiego przywódcy Tybetańczyków, do ukazania mistycznego świata życia klasztornego - zabiera widza w intymną podróż głęboko do serca kultury buddyjskiej.

Bitwa pod Warną 7.0

Autorzy filmu opisują szeroko tło polityczne ówczesnej Europy zagrożonej ekspansją imperium osmańskiego oraz przyczyny wypraw krzyżowych. W filmie jest mowa o zwycięskiej wyprawie Władysława III w 1443 roku i o jej wpływie na ruchy wolnościowe narodów bałkańskich oraz o drugiej wyprawie zakończonej klęską w bitwie pod Warną 10 listopada 1444 r. Król Polski i Węgier poniósł śmierć na polu bitwy, od którego nazwy nadano mu przydomek: Warneńczyk.

007 in Rio 7.0

Promocyjny dokument zrealizowany na potrzeby produkcji "Moonraker", jedenastego filmu opowiadającego o przygodach Jamesa Bonda. Film zawiera wywiady oraz materiały archiwalne z planu zdjęciowego.

Słowa kluczowe