Familijny 1971

Przedstawiamy listę 51 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Skrzypek na dachu 8.1

Film opowiada historię żydów zamieszkałych w 1905 roku w niewielkiej wsi ukraińskiej Anatewka. Główny bohater Tewje jest wiejskim mleczarzem, dla którego tradycja jest sprawą najistotniejszą (mawia często: "bez niej życie wyglądałoby tak chwiejnie, jak skrzypek na dachu"). W domu Tewje, każdy jest zajęty przygotowywaniem się do szabasu. Jego kłótliwa żona, Golde, bez przerwy instruuje i poucza pięć córek, Tzeitel, Hodel, Chava, Shprintze i Bielke o ich zadaniach. Trzy najstarsze dorosły już do małżeństwa. Wiejska swatka Jente przybywa z wiadomościami dla Golde: bogaty rzeźnik Łazarz Wolf, wdowiec w wieku Tewje, chce poślubić Tzeitel, ich najstarszą córkę. Córki Tewjego zaś marzą o bardziej atrakcyjnych narzeczonych, Tzeitel jest już zakochana w krawcu, Motelu Kamzoil. Tewje dostrzega nieszczęście córek i wytyka Jehowie, że nie uczynił zeń bogacza, musi teraz wybrać czy życie zgodnie z tradycją jest ważniejsze nad szczęście córek…

Willy Wonka i fabryka czekolady 6.7

Ekscentryczny właściciel fabryki czekolady ogłasza niecodzienny konkurs. Zadaniem uczestników jest znalezienie Złotych Kuponów, które są ukryte w wybranych batonach. Nagrodą będzie niezwykła wycieczka do słodkiej krainy czarów.

Gałki od łóżka i kije od miotły 8.5

Eglantine Price (Angela Lansbury) z zapałem oczekuje ostatniej części swojego magicznego kursu korespondencyjnego "Czarów i Magii". Jednak nauczyciel, który miał do niej przybyć na ostatni egzamin, nie zjawia się. Okazuje się, że szkoła zostaje zamknięta. Panna Price, nie mogąc pogodzić się z tą decyzją, postanawia sama udać się do Londynu.


Pomocy! To banda Kudłacza! 7.3

Serial opowiada o przygodach trzech zabawnych misiów mieszkających w zoo. Każdy z nich ma już dość życia w klatce i dlatego każdej nocy przechytrzają dozorcę i uciekają w poszukiwaniu lepszych warunków do życia i świetnej zabawy.

Guddi 5.0

Młoda Kusum „Guddi” (Jaya Bhaduri) jest zafascynowana bollywoodzkim kinem. Przekonana, że filmy ukazują realne życie, zakochuje się w aktorze Dharmendrze (Dharmendra). Jej wuj - profesor Gupta oraz brat jej szwagierki - Navin, postanawiają pokazać dziewczynie prawdziwy świat...

Pyar Ki Kahani 5.0

Mimo starannego wykształcenia Ram Chand (Amitabh Bachchan) nie może znaleźć dobrej pracy. Pewnego dnia spotyka Ravi Chandra (Anil Dhawan), którego odwodzi od samobójczych myśli. Ravi zatrudnia się w tym samym miejscu co Ram i zakochuje się w swojej współpracownicy Lati (Farida Jalal). Rodzice Rama chcą, aby ich syn także się ustatkował. Poznają go z piękną Kusum Sharmą (Tanuja). Ramowi jest przykro gdy dowiaduje się, że kobieta nie podoba się Raviemu. Chcąc dowiedzieć się powodów niechęci przyjaciela do jego wybranki, dowiaduje się szokujących faktów o Kusum.

Anand 5.0

Nieuleczalnie chory Anand (Rajesh Khanna) mimo swej tragicznej sytuacji jest wielkim optymistą i pogodnym wesołkiem. Pragnie wykorzystać możliwie jak najlepiej i najpełniej ostatnie miesiące swego życia. Jego postępowanie odmieni myślenie wielu ludzi, a zwłaszcza opiekujących się nim lekarzy, którzy utracili już radość życia.

Vinni Pukh idet v gosti

Animowana historyjka o zabawnym niedźwiadku i jego leśnych przyjaciołach. Winni-Puch i jego nieodłączny druh Piąteczka, z samego rana postanowili udać się z koleżeńską wizytą do królika. Mają nadzieję, że tam sowicie się pożywią...

Hella Superdziewczyna

Hella, niewielkiego wzrostu dziewczynka, była wychowywana w szkole ninja. Pomaga każdemu, kto potrzebuje jej pomocy, dzięki czemu ma wielu przyjaciół. Mimo to bywają chwile, kiedy dziewczynka czuje się samotna. Nie jest jednak zgorzkniała, a zawsze wrażliwa na czyjąś krzywdę.

Słowa kluczowe