Krótkometrażowy 2006

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 1110 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2006 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Główny bohater ma nadopiekuńczego Dziadka, który w trosce o niego nie pozwala mu wychodzić do pobliskiego lasu ani do miasta - te dwa miejsca bywają równie niebezpieczne. Pewnego dnia Piotrusiowi udaje mu się wymknąć z podwórka na pobliskie, zamarznięte, jezioro, gdzie ze swymi jedynymi przyjaciółmi - Kaczką i Ptakiem o zranionym skrzydle - oddaje się zabawie. Ich harce budzą Dziadka, który zabiera chłopca, a zwierzęta zostawia za ogrodzeniem. Po chwili z lasu wyłania sie Wilk i zjada Kaczkę. Piotruś postanawia się zemścić...
We Frankfurcie nad Odrą, w trudnych warunkach, samotna matka wychowuje jedenastoletniego Janka. Kobieta bardzo kocha swojego syna, jednak zarówno jej alkoholizm, jak i często zmieniający się partnerzy, nie stanowią najlepszego tła do wychowania dziecka. Klienci, odwiedzający dom Janka, często odnoszą się do niego bez krztyny szacunku. Ale Janek się nie poddaje i – choć okoliczności są niesprzyjające – nie zmienia swego przytomnego acz bezczelnego zachowania. Janek daje sobie radę ze światem za pomocą żywej wyobraźni. W walce dnia codziennego towarzyszy mu Wolf-Dieter, egzotyczna rybka, którą nosi ze sobą w starym słoiku po ogórkach. Na skutek przypadkowej przygody z narkotykami rybka musi stawić czoła znacznym problemom z orientacją i zaczyna pływać tyłem. A może to wszystko to tylko wytwór wyobraźni Janka...?
Biegnij obrazuje wizję ucieczki przed sumieniem przedstawioną za pomocą sennego koszmaru. Bohater nie może się pozbyć nachodzących go wciąż scen morderstwa, którego dokonał. Sumienie go gryzie, obraz śmierci prześladuje.


Marcia popełnia rytualne samobójstwo, opętana przez demona uwięzionego w znalezionym przez nią amulecie. Jakiś czas później do mieszkania, w którym miało to miejsce przyjeżdża amatorska ekipa filmu dla dorosłych. Nefratis przejąwszy ciało Marci zaczyna zabijać członków ekipy, żywiąc się ich duszami.
Materiał reklamowy stworzony przez firmę Pirelli, produkującą co roku, cieszące się dużą popularnością, erotyczne kalendarze, przedstawia odwieczną walkę Dobra (w postaci księdza granego przez Johna Malkovicha) ze Złem (w diablicę wcieliła się Naomi Campbell).
Bruno czeka w swoim apartamencie na Rosettę. To nie pierwszy raz, gdy dziewczyna się spóźnia - potrafi przyjść nawet 45 minut po umówionym czasie. Nasz bohater kocha ją, ale czuje się przez nią lekceważony. Zaczyna myśleć o zakończeniu związku z tak samolubną osobą i postanawia przedyskutować tę sprawę ze swoim przyjacielem, Pierrem. A wtedy zjawia się Rosetta...
Początek lat 70-tych XX wieku. Simone i Nessa to dwie afroamerykanki, które tworzą parę. Kiedy ich znajomi zostają pobici przez oficerów policji, tylko dlatego, że są czarni, Simone postanawia zrobić pokojową manifestację przeciwko brutalnośći policji wobec czarnych obywateli. Pochłonięta walką na rzecz równości coraz bardziej oddala się od Nessy...
Para przypadkowo przywołuje demona, który opętuje domowe chomiki.

Hallucii

6,7
Pucołowaty jegomość, z powodu wypicia zbyt dużej ilości alkoholu, zasnął na schodach w drodze do domu. Kiedy się obudził zdał sobie sprawę, że jest uwięziony na schodach beż końca. Próbuje się stamtąd wydostać, ale prawda jest kolejnym koszmarem...
Mężczyzna wraca z pracy do domu, wyładowuje się na swoim nastoletnim synu i idzie do sklepu po mleko. Tam zostaje zaczepiony przez grupkę młodych ludzi, którzy zaczynają go przedrzeźniać i w końcu ich lider go uderza. Po powrocie do domu Scott przyznaje się ojcu, że wdał się dzisiaj w bójkę, ale nie oddał przeciwnikowi. Ojciec mówi mu, że powinien się bronić. Wtedy przed domem pojawia się banda, która zaatakowała mężczyznę pod sklepem. Zaczynają krzyczeć i rzucać rzeczami. Ojciec wychodzi na zewnątrz. Czy pokaże synowi, jak powinno załatwiać się takie sprawy?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…