Filmy Łotwa

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Łotwa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

We mgle 6.1

Suszenja, wiejski pracownik kolei, zostaje niesłusznie oskarżony o kolaborację. W związku z szerzącymi się plotkami o jego rzekomej zdradzie, dwaj partyzanci - Burow i Wojtek - wychodzą z lasu, aby dokonać odwetu. Gdy jednak udaje się im dopaść swą ofiarę i zaprowadzić do lasu, sami wpadają w zasadzkę, a Suszenja jest zmuszony samodzielnie zmierzyć się z rannym wrogiem. W głębi pierwotnej puszczy, gdzie kategorie "przyjaciel" i "wróg" nie istnieją, a granica między zdradą a bohaterstwem jest niewidoczna, Suszenja postawiony zostaje przed koniecznością dokonania trudnego wyboru pomiędzy dobrem a złem. We mgle powstał na podstawie powieści o tym samym tytule białoruskiego pisarza Wasylija Bykowa.

Pod opieką wiecznego słońca 7.1

Według przedstawicieli reżimu Korei Północnej wszystkie sceny, wydarzenia i przedstawione miejsca mają obrazować wręcz idealną rodzinę żyjącą w najlepszym na świecie kraju. Witalijowi Manskiemu jednak z powodzeniem udało się pokazać zupełnie coś innego, a mianowicie skomplikowany mechanizm, za pomocą którego mieszkańcy Korei Północnej są poddawani po prostu indoktrynacji – i to już od najmłodszych lat.


Raj'89

Jest upalny sierpień 1989 roku. Rodzice Pauli i Laury rozwodzą się. Matka ich kuzynek Lindy i Mai znika na całe dni, zaangażowana w działalność na rzecz niepodległości Łotwy. Dziewczynki spędzają wspólnie wakacje i obserwują działania dorosłych.

Złoty koń

Pełna przygód opowieść o walce dobra ze złem. Potężna wiedźma rzuca czar wiecznego snu na córkę króla i zamyka ją w szklanej trumnie na szczycie lodowej góry. Król ogłasza, że odda rękę swej córki temu,kto ją uwolni. Wielu będzie próbowało ocalić księżniczkę, ale tylko młodzieniec o czystym sercu dosiadający złotego konia może liczyć na pokonanie mocy wiedźmy...

Marzenia

Nastoletnia Raya staje przed dużym wyzwaniem. Po śmierci opiekującej się nią i bratem babci, postanawia ukryć ten fakt, by nie trafić do domu dziecka. Aby tego uniknąć, 17-letnia Raya i jej młodszy brat grzebią w ogrodzie ciało kobiety. Teraz, gdy mogą liczyć tylko na siebie, dziewczyna musi zorganizować ich codzienne życie. Jej ostatnią nadzieją jest ich matka, która wyemigrowała do Anglii za chlebem i ich porzuciła. Dziewczyna postanawia wziąć udział w olimpiadzie języka angielskiego, której finał odbędzie się w Londynie. Raya konsekwentnie realizuje swój plan do czasu, gdy brat odkrywa jej romans z nauczycielem języka angielskiego.

Świt 5.7

11-letni Janis donosi na swojego tatę. Jako przykładny pionier mieszkający w sowieckim kołchozie o nazwie Świt zdaje sobie sprawę, że wrogowie systemu czają się wszędzie. Nawet najbliżsi mogą spiskować przeciwko kolektywowi i jego władzy. Ojciec chłopca nie pozostaje mu dłużny i postanawia się zemścić.

Wygnańcy 3.3

Ostatni rok Wielkiej Wojny. Wycieńczony pracą w polowym szpitalu niemiecki chirurg wojskowy zostaje wysłany przez swoje dowództwo, by dokonać inspekcji położonego na uboczu szpitala, w którym leczeni są cierpiący na nerwicę frontową żołnierze. Dziwny świat, jaki odkrywa podczas swojej podróży, wydaje się być nierealny i obcy jego chłodnej i racjonalnej naturze. Ulrich próbuje bezskutecznie zmienić panujące w szpitalu porządki. Na miejscu bardzo przywiązuje się do tajemniczego chłopca, który ukrywa się w okolicznych lasach i pomaga mu odkryć samego siebie. Szybko okazuje się, że wojskowy lazaret jest ostatnią ostoją normalności w owładniętym szaleństwem wojny świecie.

Gra pozorów 6.0

Aby naprawić swój związek, Anna (Mirtel Pohla) i Juhan (Priit Võigemast) wyjeżdżają do szklanej willi nad morzem, wynajętej im przez świetnie sytuowanych znajomych. Na miejscu bohaterowie są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi. Szybko okazuje się, że obie pary mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Goście sądzą, że dom należy do Anny i Juhana, a oni nie wyprowadzają ich z błędu. Wchodzą w nowe role. Rozpoczyna się destrukcyjna gra...

De tre musketerer

Młody szlachcic d'Artagnan wyrusza do Paryża, by zostać muszkieterem. Zaraz po przybyciu do stolicy Francji wdaje się w zatarg z trzema nieznajomymi: Atosem, Portosem i Aramisem. Wkrótce nieporozumienie przeradza się w przyjaźń i czterej przyjaciele przeżywają wspólnie dziesiątki przygód broniąc honoru francuskiej królowej i stawiając czoła demonicznemu kardynałowie de Richelieu.

Słowa kluczowe