Musical 1995

Przedstawiamy listę 18 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Żona dla zuchwałych 7.0

Raj i Simran to młodzi Pendżabczycy mieszkający z rodzinami w Londynie. Ta dwójka poznaje się i prawie natychmiast w sobie zakochuje w czasie podróży z przyjaciółmi po Europie. Ojciec Simran jest jednak silnie związany ze swą ojczyzną, dlatego postanawia, że córka wyjdzie za syna jego przyjaciela i osiądzie w Pendżabie.

Rangeela 8.0

Mili Joshi (Urmila Matondkar) wywodzi się z klasy średniej, tańczy w grupie tanecznej w teledyskach i filmach, a jej największym marzeniem jest zostać wielką gwiazdą filmową. Pewnego dnia sławny aktor, Raj Kamal (Jackie Shroff), zachwycony jej tańcem, powierza jej rolę u swego boku w filmie Rangeela, umożliwiając jej tym samym ziszczenie marzeń. Wspólna praca zbliża ich do siebie i Kamal planuje poślubienie dziewczyny. Jednak takie same plany ma przyjaciel i sąsiad Mili, Munna (Aamir Khan) - małomiasteczkowy cwaniaczek, prosty i porywczy chłopak o szlachetnym sercu, któremu jednak brak odwagi by wyznać co czuje.

Monster Mash: The Movie 4.5

Para nastolatków wybiera się na imprezę halloweenową w przebraniach Romea i Julii. Niestety ich samochód psuje się w pobliżu odludnej rezydencji, gdzie czają się wszelkiej maści potwory. Oczywiście straszydła mają co do nich pewne plany, a to zapowiada udane Halloween w iście musicalowym stylu.


Goofy na wakacjach 6.7

Jest to rock'n'rollowa opowieść o tym jak Goofy ze swoim nastoletnim synem Maxem wybrali się na wakacyjną włóczęgę powędkować w swoim ulubionym miejscu. Kiedy Goofy stara się "przerzucić most" nad wielką pokoleniową przepaścią, Max stanął przed pewnym dylematem - zachować pewien sekret taty, czy ryzykować utratę dziewczyny swoich marzeń.

Die Schelme von Schelm

Kiedy Bóg rozpowszechniał mądrość i głupotę w nowo stworzonym świecie, jeden z cherubinów przypadkowo zrzucił całą głupotę na małą wioskę zwaną Chełm. Więc wszyscy w wiosce są bardzo głupi. Niedawno osierocony chłopiec Aaron i jego przyjazna koza Zlateh mieszkają z wujem Shlemielem. Kiedy zły czarnoksiężnik i jego potwór atakują wioskę, Aaron i Zlateh muszą ją obronić.

Bumbai 8.0

Zaślepieni

Billy's Holiday

Billy pracuje w pubie. Gra w nim na puzonie, a także zależnie od okoliczności śpiewa od czasu do czasu stare, popularne piosenki. Muzyka jest dla niego odskocznią od szarego życia w którym pełno jest problemów. Od czasu odejścia od niego żony, Billy sam wychowuje nastoletnią córkę, a raczej próbuje ją wychowywać, gdyż młoda dziewczyna sprawia nie lada problem starszemu ojcu. Jednak los się do niego uśmiecha.

Słowa kluczowe