Obyczajowy 1996

Przedstawiamy listę 8 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jerry Maguire 7.4

Jerry Maguire jest cenionym agentem sportowym. Ma wszystko: sławę, pieniądze, piękną dziewczynę i wielu dochodowych klientów. Chociaż ma to wszystko, coś w nim jednak pęka. Publikuje manifest, w którym krytykuje pogoń za pieniędzmi i posiadanie nadmiernej liczby klientów. W wyniku tego czynu traci wszystko co miał. Zostaje przy nim tylko jeden klient, szalony gracz rugby Rod Tidwell i nowo poznana dziewczyna Dorothy, która samotnie wychowuje małego synka.

Siódme niebo 6.7

Serial jest opowieścią o codziennym życiu rodziny Camdenów. Eric Camden i jego żona Annie wychowują siedmioro dzieci. Eric jest kaznodzieją i pastorem miejscowej wspólnoty religijnej. Cieszy się autorytetem w parafii, którą prowadzi, więc ludzie powierzają mu swoje problemy w nadziei na pomoc, której zresztą nikomu nie odmawia. Ma wsparcie w osobie swojej żony, która stara się wzorowo prowadzić dom i wychowywać dzieci.

Autoportret z kochanką 6.2

Młody chłopak nawiązuje romans z dużo od siebie starszą kobietą. Ojciec chłopaka nie zamierza stać bezczynnie i głośno sprzeciwia się temu związkowi.


Odwiedź mnie we śnie 7.0

Ala jest autorką bajek, matką trojga dzieci, żoną chirurga. Nieustannie zajęta wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu, rozdarta między pragnieniem samorealizacji a codziennymi, prozaicznymi obowiązkami, czuje się zmęczona, zniechęcona, sfrustrowana. Pewnego dnia ginie w wypadku samochodowym.

Urok wszeteczny 7.0

W Uroku wszetecznym hrabia homoseksualista daje dość niejednoznaczne zatrudnienie młodemu idealiście, zdolnemu pracownikowi naukowemu, nieco sfrustrowanemu swoją sytuacją materialną. Weekendowa praca ma być okazją do łatwego zarobku, zamienia się jednak w ryzykowną grę. Relacja bohaterów przypomina faustowską sytuację z Barw ochronnych (tym bardziej, że w roli hrabiego wystąpił Zapasiewicz).

Wielkie otwarcie

Primo i Secondo to dwaj bracia, którzy wyemigrowali z Włoch, aby otworzyć włoską restaurację w Ameryce. Primo jest wybuchowym i utalentowanym szefem kuchni, geniuszem kulinarnym zdeterminowanym nie zmarnować swojego talentu. Natomiast Secondo stara się utrzymać restaurację na powierzchni, pomimo tylko kilku stałych klientów...

Wezwanie 7.0

Było to w roku 1983. Funkcjonariusze milicji nocą wyciągnęli lekarkę warszawskiego pogotowia z domu i osadzili w areszcie śledczym. Początkowo nie wiedziała, dlaczego pozbawiono ją wolności. Nikt jej o tym nie poinformował, a z dostarczanych do celi gazet wycinano artykuły dotyczące jej sprawy. Na procesie prokurator postawił jej zarzut pobicia i okradzenia pacjenta, pijaczka wiezionego karetką. Wszystko wskazywało na to, że sprawa jest grubymi nićmi szyta, a dowody spreparowano, lecz kobieta, nim ją uniewinniono, przesiedziała w areszcie śledczym ponad rok. W tym samym czasie bowiem toczył się proces zabójców Grzegorza Przemyka i, aby uprawdopodobnić oskarżenie sanitariuszy o ten bestialski czy, potrzebna była jeszcze jedna sprawa na dowód, że bicie pacjentów było w zwyczaju pracowników pogotowia.

Słowa kluczowe