Obyczajowy 1996

Przedstawiamy listę 6 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jerry Maguire 7.4

Jerry Maguire, jeden z najlepszych pracowników firmy zajmującej się transferami i kontraktami sportowców, pisze memoriał o potrzebie uczuciowości. Gdy rozsyła go do wszystkich pracowników przedsiębiorstwa, zostaje zwolniony z pracy, odchodzą od niego przyjaciele i porzuca go narzeczona. Jerry postanawia mimo wszystko utrzymać się w branży...

Siódme niebo 6.7

Serial jest opowieścią o codziennym życiu rodziny Camdenów. Eric Camden i jego żona Annie wychowują siedmioro dzieci. Eric jest kaznodzieją i pastorem miejscowej wspólnoty religijnej. Cieszy się autorytetem w parafii, którą prowadzi, więc ludzie powierzają mu swoje problemy w nadziei na pomoc, której zresztą nikomu nie odmawia. Ma wsparcie w osobie swojej żony, która stara się wzorowo prowadzić dom i wychowywać dzieci.

Autoportret z kochanką 6.2

Młody chłopak nawiązuje romans z dużo od siebie starszą kobietą. Ojciec chłopaka nie zamierza stać bezczynnie i głośno sprzeciwia się temu związkowi.


Odwiedź mnie we śnie 7.0

Ala zarabia na życie pisząc bajki, ale nie czuje się zrealizowana w życiu. Gdy pewnego dnia ginie w wypadku samochodowym jej mąż i trójka dzieci, nie potrafią poradzić sobie w nowej sytuacji. Tymczasem Ala trafia w zaświaty, gdzie spotyka bardzo dziwne postaci.

Urok wszeteczny 7.0

W Uroku wszetecznym hrabia homoseksualista daje dość niejednoznaczne zatrudnienie młodemu idealiście, zdolnemu pracownikowi naukowemu, nieco sfrustrowanemu swoją sytuacją materialną. Weekendowa praca ma być okazją do łatwego zarobku, zamienia się jednak w ryzykowną grę. Relacja bohaterów przypomina faustowską sytuację z Barw ochronnych (tym bardziej, że w roli hrabiego wystąpił Zapasiewicz).

Wezwanie 7.0

Było to w roku 1983. Funkcjonariusze milicji nocą wyciągnęli lekarkę warszawskiego pogotowia z domu i osadzili w areszcie śledczym. Początkowo nie wiedziała, dlaczego pozbawiono ją wolności. Nikt jej o tym nie poinformował, a z dostarczanych do celi gazet wycinano artykuły dotyczące jej sprawy. Na procesie prokurator postawił jej zarzut pobicia i okradzenia pacjenta, pijaczka wiezionego karetką. Wszystko wskazywało na to, że sprawa jest grubymi nićmi szyta, a dowody spreparowano, lecz kobieta, nim ją uniewinniono, przesiedziała w areszcie śledczym ponad rok. W tym samym czasie bowiem toczył się proces zabójców Grzegorza Przemyka i, aby uprawdopodobnić oskarżenie sanitariuszy o ten bestialski czy, potrzebna była jeszcze jedna sprawa na dowód, że bicie pacjentów było w zwyczaju pracowników pogotowia.

Słowa kluczowe