Filmy Paragwaj

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Paragwaj. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przyblakła gwiazda filmowa dowiaduje się, że reżyser, dzięki któremu zdobyła sławę, kręci swój najnowszy film w Paragwaju. Kobieta wyrusza w niezwykłą podróż nie tylko po to, żeby zdobyć główną rolę, która jest jej zdaniem jej pisana.

Dziedziczki

6,3
7,3
Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Paragwaju, Asunción. Chela i Chiquita są potomkiniami bogatych rodów, mieszkającymi w okazałej posiadłości od ponad 30 lat. Jednak ostatnio sytuacja finansowa dziedziczek zaczyna się pogarszać i kobiety są zmuszone wyprzedawać fortunę. Kiedy narastające długi doprowadzają do aresztowania Chiquity pod zarzutem oszustwa, Chela musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Wsiadając po raz pierwszy od lat za kółko, zaczyna świadczyć lokalne usługi taksówkarskie grupie starszych zamożnych kobiet. Jedną z pasażerek Cheli jest spontaniczna, pełna życiowego optymizmu i znacznie młodsza Angy. Pod jej pływem zamknięta w sobie bohaterka stopniowo zrzuca skorupę i rozpoczyna osobistą, intymną rewolucję.
Asunción w Paragwaju. Victor (Celso Franco) jest pełnym marzeń siedemnastolatkiem. Chciałby odnieść ogromny sukces i stać się sławnym. Tymczasem jednak zarabia na życie jako kurier. Pewnego piątkowego wieczora otrzymuje kuszącą propozycję. Jego zadaniem jest jak najszybciej dostarczyć pod wskazany adres siedem pudełek o nieznanej zawartości. Jeśli mu się to uda, dostanie 100 dolarów. Z pozoru łatwe zadanie szybko zamienia się w koszmar. Czy uda mu się wyjść cało z opresji?


Film powstał na podstawie opowiadania paragwajskiego powieściopisarza Augusto Roa Bastosa. Dramatyczna opowieść o społecznych konfrontacjach prostych ludzi pracy i ich wyzyskiwaniu w okolicznych młynach.
Historia skromnej, acz pięknej kobiety, która jest podziwiana i nękana przez prostych okolicznych mężczyzn, ale ona zakochuje się w mężczyźnie z wyższych sfer. Musi stawić czoła niewybrednym zaczepkom, lub uciec z kochankiem.
Paragwaj lat osiemdziesiątych XX wieku, czas dyktatury Stroessnera. Młody tancerz Rodolfo trafia na czarną „listę 108”, zawierającą nazwiska osób o odmiennej orientacji seksualnej. Podobnie jak wielu kolegów, pada ofiarą prześladowań i tortur. Po latach upomni się o niego bratanica – młoda reżyserka próbująca poznać wstydliwy rodzinny sekret, a przy okazji odsłonić zepchnięty w zbiorową niepamięć fragment historii swego kraju.
Fabularny dokument, do którego malarz i reżyser Enrique Collar zaprosił swojego wuja Juana, by stworzyć nastrojowy, odwołujący się do malarstwa portret paragwajskiej wsi. Surowe życie na wsi sprawiło, że Juan twardo patrzy na świat, jednak razem z kolegami wciąż ma o czym marzyć. Kiedy sprzedają świnie wyobrażają sobie, że za zarobione pieniądze kupią sobie bilet do Argentyny albo parę butów do grania w piłkę nożną. Juan jest w trakcie nowenny, dziewięciu dni modlitwy za zmarłą matkę. Zanim skończy się nowenna, wyzwoli się ze swojej biernej postawy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…