Filmy Paragwaj

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Paragwaj. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziedziczki

Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Paragwaju, Asunción. Chela i Chiquita są potomkiniami bogatych rodów, mieszkającymi w okazałej posiadłości od ponad 30 lat. Jednak ostatnio sytuacja finansowa dziedziczek zaczyna się pogarszać i kobiety są zmuszone wyprzedawać fortunę. Kiedy narastające długi doprowadzają do aresztowania Chiquity pod zarzutem oszustwa, Chela musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Wsiadając po raz pierwszy od lat za kółko, zaczyna świadczyć lokalne usługi taksówkarskie grupie starszych zamożnych kobiet. Jedną z pasażerek Cheli jest spontaniczna, pełna życiowego optymizmu i znacznie młodsza Angy. Pod jej pływem zamknięta w sobie bohaterka stopniowo zrzuca skorupę i rozpoczyna osobistą, intymną rewolucję.

Siedem skrzynek

Asunción w Paragwaju. Victor (Celso Franco) jest pełnym marzeń siedemnastolatkiem. Chciałby odnieść ogromny sukces i stać się sławnym. Tymczasem jednak zarabia na życie jako kurier. Pewnego piątkowego wieczora otrzymuje kuszącą propozycję. Jego zadaniem jest jak najszybciej dostarczyć pod wskazany adres siedem pudełek o nieznanej zawartości. Jeśli mu się to uda, dostanie 100 dolarów. Z pozoru łatwe zadanie szybko zamienia się w koszmar. Czy uda mu się wyjść cało z opresji?

El trueno entre las hojas

Film powstał na podstawie opowiadania paragwajskiego powieściopisarza Augusto Roa Bastosa. Dramatyczna opowieść o społecznych konfrontacjach prostych ludzi pracy i ich wyzyskiwaniu w okolicznych młynach.


La burrerita de Ypacaraí

Historia skromnej, acz pięknej kobiety, która jest podziwiana i nękana przez prostych okolicznych mężczyzn, ale ona zakochuje się w mężczyźnie z wyższych sfer. Musi stawić czoła niewybrednym zaczepkom, lub uciec z kochankiem.

Nowenna

Fabularny dokument, do którego malarz i reżyser Enrique Collar zaprosił swojego wuja Juana, by stworzyć nastrojowy, odwołujący się do malarstwa portret paragwajskiej wsi. Surowe życie na wsi sprawiło, że Juan twardo patrzy na świat, jednak razem z kolegami wciąż ma o czym marzyć. Kiedy sprzedają świnie wyobrażają sobie, że za zarobione pieniądze kupią sobie bilet do Argentyny albo parę butów do grania w piłkę nożną. Juan jest w trakcie nowenny, dziewięciu dni modlitwy za zmarłą matkę. Zanim skończy się nowenna, wyzwoli się ze swojej biernej postawy.

Czarna lista

Paragwaj lat osiemdziesiątych XX wieku, czas dyktatury Stroessnera. Młody tancerz Rodolfo trafia na czarną „listę 108”, zawierającą nazwiska osób o odmiennej orientacji seksualnej. Podobnie jak wielu kolegów, pada ofiarą prześladowań i tortur. Po latach upomni się o niego bratanica – młoda reżyserka próbująca poznać wstydliwy rodzinny sekret, a przy okazji odsłonić zepchnięty w zbiorową niepamięć fragment historii swego kraju.

Hamaca paraguaya

Słowa kluczowe