Filmy Wietnam

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Wietnam. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kong: Wyspa Czaszki 7.0

Grupa naukowców trafia na wyspę, którą zamieszkują mityczne stwory. Od tej pory muszą stawić czoła złu.

Kochanek 7.0

Indochiny, koniec lat 20. Szesnastoletnia francuska wraca do szkoły prowadzonej przez siostry zakonne. Na pokładzie barki, którą podróżuje po Mekongu, zostaje zauważona przez młodego chińskiego biznesmena. W tym czasie propozycja podwiezienia samochodem, którą składa młody chińczyk, jest już niedopuszczalnym złamaniem konwenansów. Miłość, która rodzi się pomiędzy tą parą jest nie do pomyślenia. Różni ich wszystko: wiek, pochodzenie, majątek.

Trzy pory roku 6.3

Amerykanin szuka swojej córki, którą spłodził podczas wojny w miasteczku Ho Chi Minh. Spotyka Woody'ego, chłopca, który jest ulicznym sprzedawcą. Kiedy jego walizka z towarem znika, myśli, że zabrał ją strażnik. Chłopiec zaczyna poszukiwania. Rykszarz Hai, podwozi Lan - hotelową dziewczynę na telefon. Od tego momentu regularnie na nią czeka, a po pewnym czasie zakochuje się w niej. Kien An, młoda kobieta zatrudnia się na plantacji lotosów chorego na trąd człowieka. Jej śpiew wydobywa pracodawcę z depresji. Prosi ją, by spisała wymyśloną przez niego historię. Ścieżki bohaterów niejednokrotnie się przetną.


Mama Tina 6.0

Urodzona w Dublinie Christina Noble od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Lawina nieszczęść, jaka na nią spadła - przymieranie głodem, pobyt w sierocińcu, gwałt i odebranie siłą dziecka, nie złamała jej, lecz dodała sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odkryć swoje przeznaczenie.

Rykszarz 6.5

Historia osiemnastolatka, który po śmierci rodziców zmuszony jest do pracy jako rykszarz, by pomóc swym dwóm siostrom i dziadkowi w poprawie sytuacji materialnej (mieszkają w biednej dzielnicy miasta Ho Chi Minh). Narzędzie pracy chłopak wynajmuje od tajemniczej kobiety, która kieruje miejscowym gangiem. Pewnego dnia ktoś kradnie tę rykszę. By ją spłacić chłopak zmuszony jest przez tę kobietę do wykonania kilku nielegalnych zleceń. Powoli zaczyna wciągać się w świat przestępczy, którym to zaczyna się fascynować. Pośrednikiem pomiędzy tym chłopakiem, a kobietą staje się tajemniczy mężczyzna zwany Poetą (Tony Leung). Poetę i starszą siostrę rykszarza (gra ją żona reżysera filmu) łączą dziwne stosunki. Mężczyzna wykorzystuje fakt, że dziewczyna jest w nim ślepo zakochana, do tego by spotykała się z dużo starszymi mężczyznami. Jednocześnie, z niewiadomych powodów, pilnuje by do końca pozostała dziewicą... Niestety, kiedy w trakcie jednego z takich spotkań dziewczyna zostaje zgwałcona, dochodzi do tragicznego biegu wydarzeń...

Poganiacz bawołów 7.0

Akcja filmu rozgrywa się w latach 40. w Wietnamie będącym wtedy wówczas kolonią francuską. Piętnastoletni Kim mieszka ze starymi rodzicami w delcie Mekongu, która w porze deszczowej jest całkowicie zatapiana przez nurt wielkiej rzeki. Dwa bawoły stanowiące cały majątek rodziny muszą być na ten czas odprowadzone na położone wyżej pastwiska. Chłopak po raz pierwszy opuszcza dom i przyłącza się do wiodących awanturnicze życie zawodowych poganiaczy. W niebezpiecznym świecie dorosłych odnajduje z czasem przyjaźń, miłość i poczucie wolności.

Zapach zielonej papai 9.5

Mała dziewczynka Mui zmuszona jest od najwcześniejszych lat zarabiać na życie pracą jako służąca. Swoim subtelnym wdziękiem Mui oczarowuje kolejno wszystkich swoich znajomych i pracodawców. Najpierw zachwyca się nią gospodyni, która nie może przeboleć przedwczesnej śmierci córeczki – rówieśnicy Mui. Już jako dorosła kobieta Mui rozkochuje w sobie pianistkę i kompozytora, u którego również pracuje jako służąca. W filmie można odnaleźć charakterystyczne dla kina azjatyckiego wdzięk, symbolikę, prostotę i magię subtelnych niedomówień.

Muoi 8.0

Yoon-hee to młoda i zdolna pisarka. Niestety od jakiegoś czasu nie może znaleźć żadnego tematu, nadającego się do opisania. Zmienia się to w momencie, gdy zwaśniona z nią Seo-yeon podsuwa dziewczynie pomysł. Legenda o tajemniczym portrecie Muoi, wydaje się być idealnym wątkiem książki. Zaciekawiona historią wyrusza do Wietnamu, by tam, zagłębić się w owej opowieści.

Dusze 6.5

Młody, obiecujący pisarz Luc przeprowadza się do tajemniczego, opuszczonego domu na pustkowiu. Tam zaskoczony odkrywa, że domostwo to zamieszkuje piękna kobieta skrywająca przerażający, mroczny sekret...

Zderzenie 3.0

Trinh (Thanh Van Ngo) staje przed obliczem bossa mafii, który obiecuje zwrócić jej porwaną córkę dopiero wówczas, gdy kobieta wykona kilka zleceń. Podczas ostatniej misji, Trinh poznaje i zakochuje się w Quanie (Johnny Nguyen). Wspólnie toczą bitwę za bitwą przeciw gangom i mafiosom, zaliczając kolejne zadania, niczym w grze komputerowej. W filmie po raz kolejny spotykają się mistrzowie wschodnich sztuk walki Johnny Tri Nguyen i Ngo Thanh Van.

Słowa kluczowe