Wojenny 1948

Przedstawiamy listę 15 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1948 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ulica graniczna 7.1

Typowa polska ulica czasów wojny. W jednej z kamienic mieszkają Polacy, Kuśmierkowie i Żydzi, Libermanowie. Gdy wybuchnie wojna, Polacy podpisują folkslistę i podejmują współpracę z Niemcami a Libermanowie lądują w getcie. Kuśmierkowie zajmują pożydowskie mieszkanie...

Młoda gwardia 9.0

Film według powieści Aleksandra Fadiejewa pod tym samym tytułem. Lipiec 1942 roku. Oddziały Armii Czerwonej opuszczają górnicze miasto Krasnodar, które dostaje się pod okupację wojsk niemieckich. W odpowiedzi na faszystowskie zbrodnie niedawna „trudna młodzież” tworzy nielegalną organizację „Młodą Gwardię”, która prowadzi z okupantem cichą wojnę. Jej uczestnicy rozdają antyniemieckie ulotki, wyzwalają grupę żołnierzy Armii Czerwonej, podpalają niemiecką giełdę. W rocznicę rewolucji 1917 rozwieszają w mieście czerwone flagi.

Stalowe serca

Trwa druga wojna światowa. Na Śląsku polscy górnicy i hutnicy walczą jak tylko potrafią z okupantem. W jednej ze śląskich hut dokonują sabotażu. Niweczą w ten sposób produkcję niemieckich płyt pancernych. Zbliża się front, Niemcy szykują się do wysadzenia kopalni i huty, ale polscy dywersanci je zaciekle bronią, oczekując na zbliżającą się, wyzwoleńczą Armię Radziecką.


Trudne lata

Rok 1935. Małe sycylijskie miasteczko. Aldo Piscitello, urzędnik komunalny, pod groźbą utraty pracy wstępuje do partii faszystowskiej. Bez wielkiego entuzjazmu uczestniczy w zebraniach, bez dumy nosi partyjną odznakę. Po napadzie na Abisynię wybucha wojna w Hiszpanii, wkrótce potem II wojna światowa. Najstarszy syn Piscitella - Giovanni jest powoływany do wojska. W czasie przerwy między jedną i drugą kampanią żeni się i znajduje pracę. Ale wkrótce znowu przywdziewa szarozielony mundur i zostaje wysłany do Afryki, a stamtąd na front wschodni. Gdy Giovanni walczy na odległych ziemiach, ojciec wraz z resztą rodziny przeżywają w kraju bombardowania, ewakuacje, oblężenia...

Powrót 4.0

Słowa kluczowe