Przygodowy 2000

Przedstawiamy listę 24 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Przygodowy z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Mroczny rycerz 6.7

Serial przygodowy z elementami fantasy, utrzymany w konwencji "magia i miecz". Nowe spojrzenie na legendę Ivanhoe, bohatera znanego m.in. z powieści sir Waltera Scotta. Serialowy Ivanhoe walczy nie tylko z chciwym i okrutnym uzurpatorem ciemiężącym lud, ale też z wspierającym go potężnym czarnoksiężnikiem i siłami zła. Akcja rozgrywa się w Anglii, w XII wieku. Ryszard Lwie Serce, zwycięski wódz trzeciej krucjaty, w drodze powrotnej do domu zostaje pochwycony pod Wiedniem i uwięziony do czasu wypłacenia sowitego okupu. Pod nieobecność króla na tronie zasiada jego brat, książę Jan (Cameron Rhodes), który upaja się przypadkowo zdobytą władzą. Wspiera go potężny czarnoksiężnik Mordour (Jeffrey Thomas), mający na swych usługach ciemne moce. Tymczasem sir Ivanhoe (Ben Pullen), wierny rycerz Ryszarda Lwie Serce, ucieka z niewoli. Wraca do kraju i postanawia zebrać okup za uwolnienie króla. Książę Jan i Mordour robią wszystko, aby go zgładzić. Jednak Ivanhoe jest Wybrańcem – jedynym, który potrafi się przeciwstawić czarnej magii. W walce ze złem wspiera go piękna Rebecca (Charlotte Comer) i wierny sługa Odo (Peter O’Farrell).

Dora poznaje świat 6.9

Dora to mała podróżniczka z wielkim sercem, która nigdy nie rozstaje się ze swoim plecakiem, mapą i kochaną małpką o imieniu Butek. Zawsze gotowa jest wyruszyć w podróż, która ma na celu udzielenie komuś pomocy albo rozwiązanie jakiejś zagadki.

Jack of All Trades

XIX wiek. Jack Stiles, amerykański szpieg stacjonujący na jednej z wysepek Południowego Pacyfiku walczy z kolonizacyjnymi wysiłkami Napoleona. Pomaga też okolicznym mieszkańcom jako zamaskowany Dragoon.


Królowa miecza

Królowa Miecza to żeńska wersja Zorro. Gdy Tessa Alvarado (Tessie Santiago) dowiaduje się, że jej ojciec zginął w Kalifornii w wyniku upadku z konia, porzuca życie w Hiszpanii i wraca w rodzinne strony. Na miejscu dowiaduje się, że nic już nie jest takie jak w dzieciństwie. Jej rodzinny dom stoi opuszczony i zaniedbany a w mieście rządzi bezwzględny pułkownik Montoya (Valentine Pelka). Tessa widząc panujący terror postanawia pomóc biednym ludziom. Jako Królowa Miecza w szybkim czasie zostaje bohaterką ludu a dla pułkownika Montoyi i jego zastępcy kapitana Grishama (Anthony Lemke) groźnym przeciwnikiem.

Andromeda 7.0

Rasa Nietzchean zdradza Federację, największą organizację strzegącą pokój w galaktyce. Podczas walk Kapitan Straży, Dylan Hunt(Kevin Sorbo) na pokładzie Andromedy dostaje się w zasadzkę. Po opuszczeniu statku przez załogę sam próbuje odciągnąć wrogą flotę. Podczas ucieczki Andromeda wpada w czarną dziurę. Po 300 latach zamrożenia z czarnej dziury wyciąga statek grupa pod przewodnictwem Beki Valentine (Lisa Ryder). Hunt, dla którego czas się zatrzymał, razem z nowo poznaną załogą postanawia odbudować Federację.

Całe zdanie nieboszczyka

Przebywająca w Kopenhadze Joanna odwiedza nielegalne kasyno, gdzie zostaje przypadkowo wzięta za inną osobę, przez jednego z członków mafii narkotykowej. Tymczasem policja przeprowadza nalot na szulernię. W jego wyniku bandyta zostaje śmiertelnie ranny i swoje ostatnie słowa, dotyczące miejsca ukrycia cennego skarbu, kieruje do Joanny.

X-Men: Ewolucja 6.9

X-men: Ewolucja to serial animowany bazujący na komiksach Stana Lee o ludziach posiadających nadprzyrodzone zdolności, jednak nie jest jego wierną adaptacją. Profesor Charles Xavier, potężny telepata i telekinetyk, założył specjalną szkołę dla wszystkich ludzi z nadludzkimi mocami. Pracuje tam wraz z Jean Grey, Cyklopem, Wolverine'm i Storm. Do jego szkoły trafiają nastolatkowie, którzy nie mogą sobie poradzić z nabytymi zdolnościami. Tymczasem potężny Magneto - kiedyś przyjaciel, teraz wróg Xaviera - chce zdominować świat pozostawiając na nim tylko samych mutantów.

Słowa kluczowe