Animowany 2000

Przedstawiamy listę 58 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Animowany z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Dora poznaje świat 6.9

Dora to mała podróżniczka z wielkim sercem, która nigdy nie rozstaje się ze swoim plecakiem, mapą i kochaną małpką o imieniu Butek. Zawsze gotowa jest wyruszyć w podróż, która ma na celu udzielenie komuś pomocy albo rozwiązanie jakiejś zagadki.

Vandread

W dalekiej przyszłości toczy się walka między dwiema planetami. Jedną zamieszkują sami mężczyźni, podczas gdy na drugiej żyją tylko kobiety. Pewnego razu na pokład statku kosmicznego dowodzonego przez mężczyzn zostaje przypuszczony atak przez grupę kobiet piratów. Po opanowaniu statku wskutek działania nieznanej siły wszyscy zostają przeniesieni do nieznanej galaktyki. Od tej chwili łączą swoje siły aby przetrwać w nieznanym miejscu i odnaleźć drogę do domu.


Owca w Wielkim Mieście 6.8

Kreskówka opowiada o pewnym Owcy, który przybywa do Wielkiego Miasta, znudzony życiem na farmie Farmera Jana. Jednak nie może on sobie pozwolić na spokojne, wielkomiejskie życie, gdyż staje się obiektem polowań dla Tajnej Organizacji Militarnej. A wszystko dlatego, że Wściekły Naukowiec właśnie skonstruował specjalne działo napędzane owcą! Każdy odcinek podzielony jest na trzy segmenty przeplatane reklamami dziwacznych produktów firmy Oksymoron, a na zakończenie następuje zwariowany występ Gadającego Szweda...

Rabu Hina 7.2

Keitaro Urashima, niczym niewyróżniający się dziewiętnastolatek, którego ciągle prześladuje pech. Nie może znaleźć sobie dziewczyny a na dodatek dwa razy oblał egzaminy do najbardziej prestiżowej uczelni w Japonii – Uniwerytetu Tokijskiego zwanego Todajem. Jednak nie poddaje się w swoich staraniach, a wszystko z powodu niewinnej obietnicy, którą złożył przed piętnastoma latami małej dziewczynce, iż w przyszłości razem spotkają się na wymarzonej uczelni. Nie pamięta niestety jej imienia. Po tym jak pokłócił się z rodzicami i odszedł z domu, postanowił znaleźć pracę w pensjonacie swojej babci. Tam jednak pierw potraktowany jak zboczeniec przez mieszkanki, zostaje nowym opiekunem pensjonatu, przeistoczonego w internat dla dziewcząt. Tak zaczyna się jego przygoda z gromadką niesfornym dziewcząt. Keitaro nieraz wpakuje się w kłopoty, najczęściej nie z jego winy, z których zawsze wychodzi ( a nawet czasami odlatuje) z lekkimi obrażeniami, zadanymi przez jego niezwykle energiczne podopieczne, które nadal traktują go jako seksualnego maniaka.

Gravitation

Dziewiętnastoletni Shiuchi Shindu marzy o tym, żeby zostać gwiazdą popu. Pewnego wieczoru, gdy zrezygnowany szuka natchnienia, spacerując po tokijskich ulicach, tekst jego piosenki wpada w ręcę tajemniczego nieznajomego. Ten też, chłodno mu oznajmia, że autor jest kompletnym beztalenciem, i że tekst prezentuje poziom co najwyżej godny przedszkolaka. Zrezygnowany Shiuchi na chwilę wątpi w możliwość powodzenia, lecz po pewnym czasie postanawia wbrew rozsądkowi odnaleźć nieznajomego krytyka, nie zdając sobie sprawy, że ta znajomość całkowicie odmieni jego życie ...

X-Men: Ewolucja 6.9

X-men: Ewolucja to serial animowany bazujący na komiksach Stana Lee o ludziach posiadających nadprzyrodzone zdolności, jednak nie jest jego wierną adaptacją. Profesor Charles Xavier, potężny telepata i telekinetyk, założył specjalną szkołę dla wszystkich ludzi z nadludzkimi mocami. Pracuje tam wraz z Jean Grey, Cyklopem, Wolverine'm i Storm. Do jego szkoły trafiają nastolatkowie, którzy nie mogą sobie poradzić z nabytymi zdolnościami. Tymczasem potężny Magneto - kiedyś przyjaciel, teraz wróg Xaviera - chce zdominować świat pozostawiając na nim tylko samych mutantów.

Słowa kluczowe