Sci-Fi 2000

Przedstawiamy listę 31 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Vandread 7.0

W dalekiej przyszłości toczy się walka między dwiema planetami. Jedną zamieszkują sami mężczyźni, podczas gdy na drugiej żyją tylko kobiety. Pewnego razu na pokład statku kosmicznego dowodzonego przez mężczyzn zostaje przypuszczony atak przez grupę kobiet piratów. Po opanowaniu statku wskutek działania nieznanej siły wszyscy zostają przeniesieni do nieznanej galaktyki. Od tej chwili łączą swoje siły aby przetrwać w nieznanym miejscu i odnaleźć drogę do domu.

Cień anioła 7.3

Rok 2019. Po mającym miejsce 10 lat wcześniej ataku terrorystycznym za pomocą impulsu elektromagnetycznego, USA stało się krajem Trzeciego Świata. Nie jest to przyjazne miejsce, nawet dla zaprogramowanych genetycznie żołnierzy, do których należy Max Guevara (Jessica Alba). Jako dziecko uciekła ona wraz z grupą innych z laboratorium "Manticore", w którym produkowano armię zmutowanych żołnierzy. Obecnie Max pracuje jako kurier i dorabia sobie kradnąc. Spotyka na swej drodze Logana Cale'a, dziennikarza, który własnymi metodami stara się walczyć z wszechobecną korupcją i złym stanem społeczeństwa. Jego pseudonim to "Eyes Only". Pomaga on Max ukrywać się przed Lydeckerem, wysłannikiem "Manticore", który za wszelką cenę stara się schwytać zbiegów sprzed 10 lat. Serial łączy w sobie elementy dramatu, komedii, romansu i filmów akcji, a do tego przedstawia intrygującą wersję wydarzeń z niezbyt odległej przyszłości.


Andromeda 7.1

Rasa Nietzchean zdradza Federację, największą organizację strzegącą pokój w galaktyce. Podczas walk Kapitan Straży, Dylan Hunt(Kevin Sorbo) na pokładzie Andromedy dostaje się w zasadzkę. Po opuszczeniu statku przez załogę sam próbuje odciągnąć wrogą flotę. Podczas ucieczki Andromeda wpada w czarną dziurę. Po 300 latach zamrożenia z czarnej dziury wyciąga statek grupa pod przewodnictwem Beki Valentine (Lisa Ryder). Hunt, dla którego czas się zatrzymał, razem z nowo poznaną załogą postanawia odbudować Federację.

Na granicy światów 7.0

Studentka Marian Kitt z przerażeniem odkrywa u siebie zdolności paranormalne. Dowiaduje się o tym profesor Miles Ballard, który przedstawia Marian grupie ludzi o podobnych umiejętnościach. Przywódcą grupy jest Elmer Greentree, który staje się mentorem dla Marian. Wspierając się nawzajem, bohaterowie próbują zrozumieć tajemnicze umiejętności, jakimi zostali obdarzeni. Poznają alternatywne, często przerażające wymiary, jednocześnie zmagając się z mroczną siłą, która im zagraża.

Cleopatra 2525 6.0

Egzotyczna tancerka, kriogenicznie zamrożona w roku 2001, zostaje przypadkowo odmrożona w roku 2525 przez dwie wojowniczki, walczące ze złymi robotami, które przejęły świat. W trójkę kobiety próbują uciec z podziemnych grot, do których ludzie zostali wygnani. Spotykają po drodze mnóstwo dziwnych stworzeń.

Poziom 9 7.0

W globalnym świecie, w którym komputer i internet stają się nieodzowną częścią życia ludzkiego pojawia się coraz więcej przestępców, którzy to wykorzystują. W celu zwalczania przestępczości cybernetycznej powołano do życia specjalną grupę o nazwie „Poziom 9”.

Słowa kluczowe