Coś 1982

The Thing
Film

Pośrodku bezwzględnej Antarktydy, grupa naukowców musi stawić czoła przybyszowi z innej planety, potrafiącemu skopiować dowolny organizm.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Kurt Russell
jako R.J. MacReady
Wilford Brimley
jako Dr Blair
T.K. Carter
jako Nauls
David Clennon
jako Palmer
Thomas G. Waites
jako Windows
Keith David
jako Childs
Peter Maloney
jako George Bennings
Charles Hallahan
jako Vance Norris
Donald Moffat
jako Garry
Richard Masur
jako Clark
Joel Polis
jako Fuchs
Larry Franco
jako Jan Bolen

Do stacji badawczej na Antarktydzie trafia dziwna, pozaziemska istota. Potrafi ona wniknąć w ciało człowieka lub zwierzęcia i przejąć kontrolę nad swoim nosicielem. Ludzie, którzy początkowo mieli wykonać tylko zwykłe badania, muszą teraz stoczyć walkę z nieznaną im cywilizacją. Anonimowy

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, obcy, naukowiec zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1982-06-25 (świat), 2004-10-27 (dvd)
Wytwórnia
Universal Pictures
Turman-Foster Company
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Rzecz (Polska)
John Carpenter's The Thing (USA) (tytuł pełny)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
109 minut
Budżet
15 000 000 USD
Wiadomości 15
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Mateusz Nawrocki użytkownik
  • 9

Siedemdziesiąt procent Carpentera przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

David Clennon początkowo miał zagrać George'a Benningsa, jednak ten wolał zagrać Palmera, uznając postać za bardziej interesującą i zabawną. zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa zobacz więcej
Don't Explain
Wykonawcy Billie Holiday
Tekst piosenki Arthur Herzog Jr.
Kompozytor Billie Holiday
Komentarze do filmu 35
Chemas 9

Co tu dużo mówić, tak samo jak Predator jest wzorcem kina akcji (co prawda również elementami obcych), i czego już nic nie powtórzy, tak Thing jest razem z Obcym wzorcem horroru, czy może raczej thrilleru fantastycznego. Rzecz nie do podrobienia.

dawidek98 Chemas 8

@Chemas Dokładnie tak jak mówisz. Oglądałem Coś z 2011 roku, średnie kino. Wcale się nie umywa do tej rewelki, która została wydana na świat w XX wieku.

niebieski_joe 8

To się nazywa prawdziwy horror – niebywały klimat. Bez zbytniego epatowania okrucieństwem i krwią i prób straszenia na siłę. Klasyk gatunku

vanqyard 10

Chyba nie będę bardzo odkrywczy jeśli napiszę że film jest genialny. Carpenter krok po kroku przez cały film przemyca w kolejnych scenach drobne zdarzenia stopniowo budujące w nas niepokój (zagadkowy pościg norwegów za psem, potem pies wałęsający się godzinami po obiekcie, Windows nie mogący się z nikim skontaktować) – tak jakby kazał nam wchodzić po schodach stopień po stopniu, coraz wyżej tylko po to aby na koniec nas z nich zepchnąć. Próbowałem obejrzeć sequel z 2011 ale nie wytrzymałem do końca, bez porównania z orginałem.

spoilers below
Bardzo chciałbym zobaczyć prequel/sequel który eksplorowałby jak wyglądałby świat gdyby nieudane próby skomunikowania się ze światem przez Windowsa były efektem tego, że cały świat był już infekowany przez obcego któregmu udało się wydostać poza antarktydę przez norwegów.

ZIOM68 9

Jestem ciekawy jak pierwotna postać wyglądała tego "Coś" przed rozbiciem lub awaryjnym lądowaniem na Antarktydzie, bo przecież statek kosmiczny był tak naprawę wciąż sprawny. Film posiad już prawie 40 lat od daty jego premiery, a tak super się go ogląda, efekty specjalne wciągają widza w wir emocji, strachu i napięcia. Jak najbardziej polecam film do oglądania.

dawidek98 8

Świetny film. Według mnie jest to najlepsze science-fiction w wykonaniu Johna Carpentera. Kurt Russell w tym wydaniu sprawdza się wyśmienicie.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
394 pkt.
2
stormm59
168 pkt.
3
Matejsoner11
135 pkt.
5
89Keradius
86 pkt.
6
Asmodeusz
73 pkt.
7
Czechu
64 pkt.
8
Sweet_Foxy
50 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…