Filmy żyrandol, dziecko

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żyrandol, dziecko. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trzy przyjaciółki Alex, Jane i Suki mieszkają w małym, prowincjonalnym miasteczku Eastwick. Każda z nich marzy o idealnym facecie, który zrobiłby dla niej wszystko i spełnił jej najskrytcze marzenia. Do Eastwick wprowadza się nowy mieszkaniec, który zaprzyjaźnia się z dziewczynami. Od tego momentu ich życie zacznie się zmieniać.
Frances (Diane Lane) rozwodzi się z mężem. Traci ukochany dom i powoli popada w depresję. Aby poprawić jej nastrój, przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh) wysyła ją na wycieczkę do Włoch. Zauroczona pięknem Toskanii Frances kupuje stary, zabytkowy dom. Zatrudnia polskich robotników do prac remontowych, zaprzyjaźnia się z sąsiadami i... romansuje.
Londyński supergliniarz – Nicholas Angel (Simon Pegg) – otrzymuje przydział w spokojnym miasteczku Sandford, gdzie musi stawić czoła totalnej nudzie, świata nie znającego słowa zbrodnia… i niezdarnemu partnerowi Danny’emu (Nick Frost). Seria makabrycznych wypadków, które przetoczą się przez sielską prowincję sprawi jednak, że Nick znajdzie okazję do niesamowitych, pełnych grozy pościgów samochodowych i bezwzględnych strzelanin, o których marzy. Nadszedł czas, by małomiasteczkowi gliniarze wymierzyli wielkomiejską sprawiedliwość!


Samsara

7,7
Po 20 latach od nakręcenia kultowej Baraki Ron Fricke powraca na ekrany kin fenomenalnym obrazem Samsara. To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką, nominowanej do Oscara za oprawę muzyczną do Gladiatora, Lisy Gerrard z Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Samsara zabiera nas w miejsca piękne i dotąd nieznane, pokazując przy tym potęgę natury, wpływ cywilizacji na przyrodę i życie człowieka, diametralnie odmienne życie ludzi w różnych zakątkach świata i skłania do refleksji nad kierunkiem, w którym podąża współczesna cywilizacja. PRZYGOTUJ SIĘ NA NIESPOTYKANĄ UCZTĘ DLA ZMYSŁÓW.

Kostnica

7,0
Klimatyczny dokument Jana Švankmajera o słynnej kaplicy zbudowanej z ludzkich kości i czaszek. Materiał do budowy tej niezwykłej świątyni dostarczyła szalejąca w XIV wieku czarna ospa, której ofiarami było od 40 do 70 tysięcy ludzi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…