Filmy szczecin

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szczecin. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Na jubileusz trzydziestolecia Nowej Huty zostali zaproszeni jej wieloletni pracownicy. Jest wśród nich Józef, który od kilku lat mieszka z drugą żoną w Szczecinie. Podczas uroczystego spotkania z dawnymi kolegami w kombinacie okazuje się, że tylko dwóch weteranów nie otrzymało jubileuszowych odznaczeń. Przyjaciel Józefa, Leon, usiłuje dociec przyczyny tego stanu rzeczy. Sądzi, że brygadzista musiał mieć na niego jakiś „haczyk”…

Erratum

6,7
Michał prowadzi dostatnie, poukładane życie. Ma żonę, syna, ładne mieszkanie. Pracuje w dobrze prosperującym biurze rachunkowym. Trwają przygotowania do Pierwszej Komunii jego syna. Michał chciałby wziąć parę dni urlopu, jednak szef prosi, aby pojechał na Wybrzeże, do miasta z którego Michał pochodzi i odebrał sprowadzone ze Stanów auto. Choć jest mu to nie na rękę, Michał wykonuje polecenie. Chce jak najszybciej załatwić sprawę, ale na miejscu wydarza się coś, co oddala moment powrotu...
W jednym przedziale pociągu zdążającego do Szczecina podróżuje pięciu profesorów. Teoretyk ekonomi politycznej socjalizmu, historyk, prawnik, chemik i biolog jadą na sympozjum naukowe. W Poznaniu pociąg nieoczekiwanie staje na dłużej, a następnie wagon z naukowcami zostaje odczepiony od składu, zamknięty i postawiony na bocznym torze.


Amen.

6,8
Film skupia się na roli kościoła katolickiego w czasie II wojny światowej, a szczególnie na postaci papieża Piusa XII, który w obawie przed represjami niemieckimi wobec duchowieństwa i wiernych uchylił się od otwartego potępienia nazistowskich zbrodni. Głównym bohaterem jest oficer SS Kurt Gerstein, który mimo że dostarczał zabójczy gaz do obozów koncentracyjnych, próbuje powiadomić świat, a Watykan w szczególności, o holocauście.
Angelika pragnie zarobić pieniądze na ślub z Markiem, dlatego wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Osiem miesięcy później wraca do rodziny. Okazuje się jednak, że jest nieufna i ciągle się czegoś boi. Marek dowiaduje się, że mafia poszukuje prostytutki Angeliki, zbiegłej z domu publicznego...
Przypadkowe spotkanie kolegów z dawnych lat, Janka (Zbigniew Cybulski) i Leona (Zdzisław Maklakiewicz), w szczecińskim porcie staje się punktem wyjścia dla szeregu barwnych historii. Opowieści młodego marynarza Janka są odpowiedzią na przechwałki Leona, chełpiącego się swoim udanym życiem zawodowym i rodzinnym. W relacji Janka życie na morzu to niekończące się pasmo ekscytujących przygód (np. dramatyczny romans z tajemniczą baronową, potyczka z bandą narkotykowych handlarzy czy ryzykowna pomoc w ucieczce z haremu, jakiej Janek udzielił pięknej Polce).
Szczecin 1994. Ciężarówka należąca do Jerzego Chmielewskiego zostaje napadnięta. W trakcie zamieszania ginie pilotujący konwój motocyklista. Ciężarówka z olbrzymim ładunkiem spirytusu wylatuje w powietrze. Rozpoczyna się wojna przemytniczych gangów. Tymczasem Anka i Krzysiek spędzają wakacje nad morzem. Kiedy Krzysiek postanawia się z nią rozstać, zrozpaczona i wściekła Anka życzy mu, by dostał od życia nauczkę. Jest noc świętego Jana, kiedy to spełniają się wypowiedziane życzenia… Chwilę później Krzysiek znajduje na plaży porzucony samochód i pistolet. Od strzału w głowę ginie policjant. Kto zabił? Czy Krzysiek byłby do tego zdolny? Chłopak zostaje skazany na wiele lat więzienia. Odwracają się od niego wszyscy. Jest lato 1994 r., sam środek afery alkoholowej. Grupa chłopców ze Szczecina decyduje się na poprowadzenie konwoju ze spirytusem. Liczą na łatwy zarobek. Nie wiedzą, że losy konwoju zostały już przesądzone, a ktoś inny napisał scenariusz ich wyprawy. Anka spotyka grupę „młodych wilków” i od tego momentu razem przemierzają Europę, konwojując ciężarówkę pełną spirytusu.
Roman jest byłym żołnierzem Armii Krajowej. Pod koniec wojny otrzymuje rozkaz zlikwidowania ważnej osoby podejrzanej o współpracę z komunistami. Będąc targanym wyrzutami sumienia, wyroku nie wykonuje, przeprowadza się do innego miasta. Po latach zostaje jednak rozpoznany i uwięziony, by jedenaście lat później zostać objętym amnestią i wyjść z więzienia.
Urocze dziewczyny z zespołu Filipinki śpiewają swoje największe przeboje. Nad brzegiem morza, skąpo ubrane śpiewają melodyjne „Parasolki”. Usłyszymy także takie piosenki jak „Spacer po porcie”, „Batumi”, „Charleston nastolatków” i inne.
Film ukazuje ówczesny Szczecin. W obrazie tym przedstawiono zabawne scenki z codziennego życia mieszkańców: robotników, dzieci, nowożeńców, ich wypoczynek w parku, zwiedzanie zabytków i portu szczecińskiego. Materiał filmowy okraszony jest niezmiernie dowcipnym komentarzem Kazimierza Rudzkiego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…