Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje romeo i julia.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Londyn, rok 1593: młody dramaturg obiecał swą nową sztukę właścicielowi teatru, który stoi u progu bankructwa. W teatrze pojawia się piękna dziewczyna, entuzjastka sztuki dramatycznej. Między dziewczyną a autorem rodzi się miłość, pod jej wpływem powstaje ostateczna wersja "Romea i Julii".
Komedia o najlepszym londyńskim policjancie Nicholasie Angelu. Jest to glina z krwi i kości, który okazuje się zbyt dobry w tym, co robi. Tak szybko pnie się po szczeblach policyjnej kariery, że przełożeni postanawiają się go pozbyć i przenoszą go na prowincję, do małego miasteczka – Sandford. Na pierwszy rzut oka miejsce to w ogóle nie pasuje do takiego służbisty, jakim jest Nicholas. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że Angel będzie miał tam niejedną kryminalną zagadkę do rozwikłania, a pomagać mu w tym będzie niezdarny partner, zafascynowany gangsterskimi filmami – Danny Butterman.
Współczesna wersja tragedii Szekspira „Romeo i Julia”, przeniesiona do fikcyjnego miasta Verona Beach. To właśnie tutaj od lat walczą ze sobą dwie gangsterskie rodziny. Na tle krwawych porachunków rodzi się miłość. Mimo nowoczesnej realizacji twórcy filmu zdecydowali się na pozostawienie oryginalnego tekstu Szekspira.
Film przedstawia wątek miłości Romea i Julii. Akcja toczy się w latach pięćdziesiątych, w ubogiej dzielnicy Nowego Jorku. Para zakochanych związana jest rywalizującymi ze sobą młodzieżowymi gangami, co czyni ich miłość niemożliwą do spełnienia. Liryzm przeplata się z tragedią.
W jarmarcznej scenerii różowych faflamingów, marmurowych fontann i plastikowych palemek spotykają się Gnomeo i Julia i zakochują się w sobie po czubki uszu, a raczej krasnalich czapek. Jednak na drodze ich uczucia staje odwieczny konflikt – wywodzą się z wrogich sobie domostw – Montekich i Kapuletów. Czy miłość pokona wszelkie przeszkody?
Julia (Hailee Steinfeld) i Romeo (Douglas Booth) wywodzą się z dwóch zwaśnionych rodów mieszkających w XVI-wiecznej Weronie. Tych dwoje młodych ludzi zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ale na drodze do szczęśliwej miłości stoi olbrzymi konflikt pomiędzy ich rodzinami.
Dawno temu jako dzieci byli nierozłączni. Teraz kiedy Nikki Angioli powróciła do domu po prestiżowym kucharskim stażu w Londynie, przypadkowo wpada na Leo Campoli. Stara znajomość odżywa z nowym impetem, a młodzi wyraźnie mają się ku sobie. Problem w tym, że ich rodziny prowadzą konkurencyjne pizzerie i od zawsze kroczą wojenną ścieżką. Nikt nie jest w stanie zatrzymać pasma złośliwości, nieustannych zaczepek i wzajemnych podchodów w które wplątują całą Małą Italię. Tymczasem w cieniu prowadzonej z włoskim temperamentem wojenki kulinarnych klanów, rozkwita zakazany romans…
Amerykański biznesmen Jack Woods (Randy Quaid) wynajmuje uroczy wiejski dom w Irlandii, nie wiedząc, że jest już zamieszkany przez rodzinę skrzatów Muldoonów. Pewnej nocy syn Muldoonów, ujrzawszy na balu wróżek księżniczkę Jessicę, zakochuje się w niej z wzajemnością. Ich zakazana miłość szybko wychodzi na jaw i powoduje, że ponownie rozpala się dawny spór między społecznościami wróżek i skrzatów, prowadząc wprost do otwartej wojny. W ten konflikt zostaje wmieszany również Woods, gdy Wielka Banshee (Whoopi Goldberg), chcąc zapobiec strasznym konsekwencjom waśni, wybiera właśnie jego, by pogodził skłócone strony.
Akcja filmu toczy się w 1938 roku. Ghandi zdobywa coraz więcej zwolenników,co daje szansę na korzystne dla ludzi zmiany.
8 letnia Chuyia po śmierci męża zostaje zawieziona przez ojca do Domu dla Wdów. Tam golą jej głowę i ubierają w białe sari. Dołącza do kobiet w różnym wieku. Tak ma spędzić całe życie. Nie ona jedyna, bo są tam również inne kobiety będące wdowami od dzieciństwa.
Dziewczynka zaprzyjaźnia się z młodą wdową Kalyani. Kalyani jako jedyna nosi długie włosy,nie bez powodu, jest zmuszana wspomagać budżet domu ukrytą prostytucją. Pewnego dnia poznaje przystojnego, chłopaka ze szlacheckiej rodziny, który właśnie ukończył studia prawnicze. Narayan będąc zwolennikiem Ghandiego uważa za naturalną sprawę, że wdowa może mieć drugiego męża. Budzi to oburzenie całej lokalnej społeczności, a przede wszystkim wdów. Mała Chuyia marzy o powrocie do domu, Kalyani pragnąca szczęścia i normalnego życia również chciałaby się stamtąd wydostać, czy ich marzenia się spełnią?