Filmy kobieca nagość, lata 60., prostytutka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kobieca nagość, lata 60., prostytutka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1964. Amerykański pisarz i wielbiciel sztuki James Lord (Armie Hammer) wybiera się w krótką podróż do Paryża. Na miejscu jego przyjaciel, znany na całym świecie artysta - Alberto Giacometti (Geoffrey Rush), proponuje mu namalowanie jego portretu, przekonując, że zajmie to tylko kilka dni. Tak zaczyna się opowieść o procesie twórczym razem z jego pięknem, frustracją, głębią i chaosem.
Forrest urodził się w małym miasteczku w Alabamie. Od początku swojego życia uznawany był za głupka, ale mimo to odniósł niesamowity sukces.
Akcja filmu toczy się u schyłku II wojny światowej, przedstawiając dzieje żydowskiej dziewczyny pochodzącej z Niemiec, która cudem uchodzi z życiem, chroniąc się w Holandii. Tam przyłącza się do ruchu oporu, aby dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za zdradzenie i wydanie jej rodziny w ręce nazistów.


Severine nawiedzają przedziwne sny o zabarwieniu erotycznym. Nie może jednak w pełni spełnić się jako kobieta, gdyż pomimo olbrzmiej miłości, jaką żywi do swojego męża, nie umie uprawiać z nim seksu.Postanawia spróbować czegoś nowego - bardziej egzotycznego. W końcu, przy niemałym udziale przyjaciela rodziny, zostaje prostytutką. Pogrąża się w swojej nowej pracy i nie zauważa coraz więszego zmartwienia jej męża. Ale prawda w końcu wyjdzie na jaw.
Niebezpieczny umysł to kronika podwójnego życia, jakie prowadził legendarny gwiazdor - producent telewizyjny za dnia, a zabójca na usługach CIA w nocy. W drodze na szczyt kariery w rozwijającym się przemyśle telewizyjnym, młody i energiczny Chuck Barris odkrywa, że jest śledzony. Dzięki niej zostaje wciągnięty w super tajny i niebezpieczny świat operacji CIA. Od tej chwili, Barris jednocześnie zdobywa coraz większą sławę jako dynamiczny producent telewizyjny i twórca tak pomysłowych teleturniejów, jak: "Teleturniej Nowożeńców", czy prowadzony przez niego "The Gong Show", i regularnie dokonuje egzekucji z ramienia rządu USA. Gdy tylko jego pozycja w telewizji się umacnia, programy stają się integralną częścią tajnych planów: na zwycięzców telewizyjnej "Randki w ciemno" czekają wycieczki do "niezapomnianych Helsinek", lub "romantycznego Berlina Zachodniego", wszystko zaś po to, by towarzyszący im w charakterze przyzwoitki prezenter mógł wykonywać swe tajne misje. Korzystając z uroków obydwu ze światów, w jakich się obraca - świata rozrywki i świata wywiadu - Barris zaczyna tracić kontrolę nad spiralą wydarzeń...
Rok 1965, Dominikana. W nadmorskim burdelu życie grupy prostytutek nagle się zmienia, gdy bojownicy o wolność organizują zamach stanu i jednocześnie uświadamiają im, że mogą mieć lepsze życie i być może nawet znaleźć miłość. Nie trwa to jednak zbyt długo. Armia amerykańska tłumi rewolucję i przekształca dom publiczny w bazę wojskową. Jego pracownice muszą zmierzyć się z ogromnym dylematem: sypiać z okupantem, czy za wszelką cenę walczyć o swoją godność. Dramat rozprawiający się z trudną dominikańską przeszłością i opowiadający o amerykańskich wpływie na historię tego małego, karaibskiego kraju. Reżyserem i scenarzystą obrazu jest dwukrotnie nagradzany na MFF w Guadalajarze José María Cabral (Carpinteros).
Sandy (Art Garfunkel) i Jonathan (Jack Nicholson) to kumple z college'u. Jonathan świetnie radzi sobie z kobietami, zaś Sandy jest chorobliwie nieśmiały. Więc Jonathan postanawia wprowadzić kolegę w arkana sztuki uwodzenia. Namawia go do eksperymentowania z kobietami. Sandy nieświadomie zakochuje się w dziewczynie Jonathana, która niespodziewanie zaczyna okazywać mu sympatię. Jonathan nie może się z tym pogodzić. Drogi przyjaciół rozchodzą się, by po kilku latach skrzyżować się ponownie.
"Całe jej życie to zemsta za upiorną młodość", mawiał jej przyjaciel, dyrektor Olimpii, Bruno Coquatrix. Jej matka, pochodząca z Kabylii (Algieria), nie chce o niej słyszeć, a ojciec nie może się nią zajmować. Mała Edith Giovanni Gassion (Édith Piaf) spędza pierwsze lata życia u babki, właścicielki podejrzanego hoteliku w Normandii, dopóki ojciec, wędrowny "człowiek-guma" nie zabierze jej w trasę, by zbierała pieniądze pod koniec jego występów. Niezwykły los tej maleńkiej kobiety, która stała się największą damą francuskiej piosenki, nie był dotychczas nigdy opowiedziany w kinie. Reżyser Olivier Dahan ukazuje go w tym poruszającym filmie.
3-go czerwca 1968 roku, Valerie Solanas - członkini "Society for Cutting Up Men" i autorka manifestu S.C.U.M., wkroczyła do atelier Andy'ego Warhola - The Factory. Tam oddała trzy strzały, z których ostatni trafił najsłynniejszego przedstawiciela pop-artu. Film oparty na autentycznych wydarzeniach.
Film opowiada historię tytułowego Tulse′a Lupera, dziejącą się na przestrzeni sześćdziesięciu lat XX wieku – od 1928 roku, w którym zostaje odkryty uran w Kolorado, do 1989 roku, kiedy to zostaje zburzony Mur Berliński i zakończony okres Zimnej Wojny. Czasy te reżyser nazywa Czasami Uranu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…