Filmy depresja, nieszczęśliwe małżeństwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje depresja, nieszczęśliwe małżeństwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.

W ciszy

6,6
W tej przepełnionej erotyzmem opowieści o seksie, zdradzie i kłamstwie występuje Elisha Cuthbert (Dziewczyna z sąsiedztwa) jako Nina Deer, urocza cheerleaderka, której życie zmienia się całkowicie po przyjeździe Dot (Camilla Belle) - głuchoniemej, niedawno osieroconej dziewczyny - chrześniaczki jej rodziców. Chociaż Nina nie przejmuje się zupełnie kalectwem Dot, to jej rodzina i znajomi natomiast zdają się objawiać dziwny pociąg do dziewczyny, która szybko staje się powiernikiem wszelkich sekretów. Gdy Nina przekonuje się że Dot skrywa także własne tajemnice, decyduje się sprowokować dziewczynę zdradzając jej największy rodzinny sekret, tak niepokojący, że wręcz niemożliwy do zignorowania.
Serial opowiada o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego stołecznej policji. Główny bohater, komisarz Adam Zawada to policjant z wieloletnim doświadczeniem i niezwykłym detektywistycznym talentem. Bezkompromisowy dla przestępców, oddany swojej pracy i uparcie szukający prawdy, jest jednym z najlepszych policjantów w mieście. Do zespołu Zawady należy dwoje młodych policjantów. Marek Brodecki - dynamiczny i pełen zaangażowania, "prawa ręka" komisarza Zawady. Rzetelny i odpowiedzialny. Nową siłą w zespole jest podkomisarz Basia Storosz, która tuż po szkole trafia do Policji. W Wydziale Kryminalnym zdobywa pierwsze szlify w tym niełatwym zawodzie.


Ta historia wydarzyła się naprawdę - w Berlinie w latach wojny, w mieście rozdartym prześladowaniami i nocnymi nalotami - rodzi się namiętność i miłość pomiędzy dwiema kobietami. Dla pierwszej związek ten okaże się najważniejszym wydarzeniem w życiu. Dla drugiej ta miłość to nadzieja na przetrwanie.
W tym filmie tytuł brzmi niewinnie. W rzeczywistości to obraz porządnych, zdawałoby się, młodych małżeństw z niewielkiego miasteczka. Ich życie to na pozór sielanka - wspólne spotkania, place zabaw, pływanie z dziećmi. Idealne dzieci, idealni rodzice. Dzieci mają w przyszłości osiągać szczyty kariery, a znudzeni małomiasteczkowym życiem i nieustanną grą pozorów rodzice poszukują ucieczki i zapomnienia w ukradkowych romansach i internetowej pornografii.
Joan Allen wciela się w rolę Terry - żony i matki czterech córek, która niespodziewanie zostaje opuszczona przez męża. Swój gniew i frustrację topi w alkoholu, gdy pewnego dnia zakwita przyjaźń pomiędzy nią a sąsiadem (Kevin Costner). Denny, dawna gwiazda baseballu, a obecnie DJ radiowy staje się najpierw wspaniałym kumplem do picia, a następnie ich zażyłość przeradza się w coś więcej. Jak jednak Danny poradzi sobie z pięcioma kobietami, które dobrze wiedzą czego chcą? Czy Terry znajdzie lekarstwo na swoją złość?
Pewien amerykański architekt przybywa do Rzymu wraz z małżonką, by organizować wystawę poświęconą jego idolowi XVIII-wiecznemu architektowi - wizjonerowi. Jego optymizm i radość życia zaczynają się nagle psuć. Niemoc artystyczna postępuje równolegle z dolegliwościami gastrycznymi i rozpadem więzi małżeńskich. Procesy te trwają 9 miesięcy - czas od poczęcia do narodzin człowieka i znajdują metaforyczne odpowiedzi w obrazach rzymskiej architektury. Rozpad osobowości i dezintegracja człowieka pokazana ironicznie i z sarkazmem.
Imperialna Rosja schyłku XIX wieku. Przypadkowe spotkanie Anny - żony starego Karenina, urzędnika wysokiej rangi, z młodym hrabią Wrońskim na zawsze odmienia życie tytułowej bohaterki. Wbrew przeciwnościom losu, rodzi się między nimi gorące uczucie. Znudzona nieszczęśliwym małżeństwem, które zawarła z rozsądku, Anna ulega urokowi wolnoducha Wrońskiego. U jego boku odnajduje miłość, namiętność i porozumienie dusz. Dla niego wyrzeka się nie tylko męża i pozycji społecznej, ale też ukochanego synka, który zostaje przy ojcu wychowywany w duchu nienawiści do matki. Cena odwagi okazuje się zbyt wysoka. Skazana na społeczny ostracyzm Anna popada w depresję. Nawet Wroński zdaje się stopniowo tracić zainteresowanie kochanką. Dla mężczyzny konsekwencje grzesznego związku nie są aż tak dotkliwe. Miłość, która miała przynieść spełnienie, okazuje się przyczyną największej tragedii.
Bruno jest nauczycielem, którego żona nie zaspokaja seksualnie, przez co spędza on swoje życie na męczącej go masturbacji. Jego przyrodni brat Michael jest biologiem, lecz odchodzi z pracy z powodu psychicznego wycieńczenia. Pewnego dnia ich ścieżki przecinają się. Film pokazuje jak dużym elementem życia człowieka jest zaspokojenie seksualne, którego brak może bardzo negatywnie wpłynąć na ludzką psychikę.

Panaceum

6,7
Emily ma w życiu wszystko. Jest młoda, piękna, ma kochającego i zamożnego męża. Jednak gdy ukochany trafia do więzienia za przestępstwa finansowe, jej wymarzone życie rozsypuje się. Emily źle znosi nową sytuację. Jej psychika nie wytrzymuje napięcia. Z kryzysu usiłuje wyciągnąć ją dr Banks. Zaproponowana przez niego terapia wydaje się przynosić znakomite rezultaty. Gdy z więzienia wychodzi mąż Emily, sielanka niespodziewanie kończy się. Pewnej nocy kobieta w niejasnych okolicznościach dopuszcza się morderstwa. Emily trafia do aresztu, a następnie pod obserwację specjalistów, a dr Banks obarczony jest winą za całe zdarzenie. Jednak nie wszystko jest tym, czym się na pozór wydaje.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…