Filmy pustynia, harem

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pustynia, harem. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aleksander Wielki (Colin Farrell) podbił dziewięćdziesiąt procent ówczesnego świata, zanim osiągnął dwadzieścia pięć lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu ośmiu lat przemierzył trzydzieści pięć tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku trzydziestu trzech lat był panem ówczesnego świata. Fascynujący życiorys Aleksandra to nie tylko bitwy i podboje. Niezwykłe i kontrowersyjne było też jego życie osobiste – niekonwencjonalne relacje z zaborczą matką Olimpias (Angelina Jolie), próby sprostania wymaganiom ojca – wielkiego macedońskiego króla, a jednocześnie pijaka i lubieżnika Filipa II (Val Kilmer), związek z przyjacielem, kochankiem i dowódcą wojsk Hefajstionem (Jared Leto), zaskakujące małżeństwo z baktryjską księżniczką Roksaną (Rosario Dawson) – to wszystko składa się na obraz wybitnego człowieka, który udowodnił, że śmiałym szczęście sprzyja.
W antycznych czasach zły król Memnon posługując się przepowiedniami więzionej przez niego czarodziejki Cassandry kolejno podbija rozproszone plemiona egipskie. Wodzowie kilku ocalałych ludów, wynajmują zabójcę by ten zamordował wróżkę. Mathayus, bo tak najemnik ma na imię, przedostaje się do obozu wroga, wykrada Cassandrę i rozpoczyna samodzielną niemal walkę z Memnonem.
Po latach niewoli barbarzyński wojownik rozpoczyna podróż, której celem jest zemsta na ludziach odpowiedzialnych za mord rodziców.


Prawdziwa opowieść o przygodach jeźdźca Franka T. Hopkinsa, który jako jedyny Amerykanin wziął udział w najdłuższym biegu konnym na świecie - morderczym wyścigu przez Pustynię Arabską - organizowanym przez afrykańskiego szejka.
Akcja filmu rozgrywa się w latach dwudziestych na terenach dzisiejszego Turkmenistanu. Czerwonoarmista Fiodor Suchow zostaje zdemobilizowany i ma nadzieję wrócić w swoje rodzinne strony, jednak okazuje się, że wcześniej czeka go ostatnie zadanie…
Za uwiedzenie jednej z żon kalifa Sinbad i pomagający mu Omar Khayyam zostają skazani na śmierci. Od utraty głów przyjaciół ratuje niespodziewane przybycie wysłannika dzikich Nomadów i porwania przez nich kobiety znającej sekret greckiego ognia. W zamian za wolność Sinbad i Omar zobowiązują się do odzyskania dziewczyny z rąk bezwzględnych wojowników.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…