Filmy latarnia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje latarnia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Łucja, Edmund, Zuzanna i Piotr, czwórka rodzeństwa, podczas zabawy w chowanego, wkracza przez tajemniczą, starą szafę znajdującą się w wiejskiej posiadłości tajemniczego profesora, do magicznego świata Królestwa Narnii. Oczarowane dzieci odkrywają tam cudowną i, zdawać by się mogło, spokojną krainę zamieszkałą przez mówiące zwierzęta, krasnoludki, fauny, centaury i olbrzymy. Kraina ta spowita jest jednak wieczną zimą za sprawą złej Białej Czarownicy - Jadis. Dzieci postanawiają pomóc mieszkańcom krainy w pokonaniu czarownicy.
Po bolesnej stracie Irlandczyk Keegan i Moya, w której żyłach płynie hiszpańska krew, uczą się tańczyć, pokonując rozpacz i trudności dzięki jeleniom z magicznym porożem.

Woda

7,2
Akcja filmu toczy się w 1938 roku. Ghandi zdobywa coraz więcej zwolenników,co daje szansę na korzystne dla ludzi zmiany. 8 letnia Chuyia po śmierci męża zostaje zawieziona przez ojca do Domu dla Wdów. Tam golą jej głowę i ubierają w białe sari. Dołącza do kobiet w różnym wieku. Tak ma spędzić całe życie. Nie ona jedyna, bo są tam również inne kobiety będące wdowami od dzieciństwa. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z młodą wdową Kalyani. Kalyani jako jedyna nosi długie włosy,nie bez powodu, jest zmuszana wspomagać budżet domu ukrytą prostytucją. Pewnego dnia poznaje przystojnego, chłopaka ze szlacheckiej rodziny, który właśnie ukończył studia prawnicze. Narayan będąc zwolennikiem Ghandiego uważa za naturalną sprawę, że wdowa może mieć drugiego męża. Budzi to oburzenie całej lokalnej społeczności, a przede wszystkim wdów. Mała Chuyia marzy o powrocie do domu, Kalyani pragnąca szczęścia i normalnego życia również chciałaby się stamtąd wydostać, czy ich marzenia się spełnią?


Na podstawie scenariusza mistrza grozy Stephena Kinga. Nad niewielką wysepkę Maine nadciąga burza śnieżna. Ale to nie jedyny kataklizm, jaki zagraża mieszkańcom. Wraz ze zmianą pogody pojawia się wśród nich tajemnicza postać, wzbudzająca przestrach, której obecność wywołuje w ludziach makabryczne zachowania. Terror wkrada się w dusze i serca społeczności, a na jaw wychodzą dawne tajemnice.

Lighthouse

6,9
8,7
Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru The Witch, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

Muminki

7,1
Muminki mieszkają w pięknej zielonej dolinie. Dom wybudował kiedyś Tatuś Muminka. Główni bohaterowie są mili i uczynni, nic więc dziwnego, że mają wielu przyjaciół, m.in. Włóczykija, czy Ryjka. Czasem jednak spotykają tez kogoś niemiłego, np. lubiącego wszystkim dokuczać Bobka. Ale Muminki zawsze umieją wyjść z trudnej sytuacji.
Laura (Belén Rueda) wprowadza się z mężem Carlosem (Fernando Cayo) oraz adoptowanym synkiem - Simónem (Roger Príncep) do wielkiego domu, w którym niegdyś mieścił się sierociniec. Simón już od początku oświadcza, że ma nowych znajomych, z którymi rozmawia i się bawi. Początkowo rodzice nie traktują tego poważnie, Laura zmienia swe nastawienie, gdy Simón znika bez śladu...
Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem - do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca - największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w facynującą, pełną niebezepieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko.
Oparty na powieści W. Somerset Maugham film "Malowany welon" jest historią miłosną rozgrywającą się w latach 20-tych ubiegłego wieku i opowiada o młodej angielskiej parze - pochodzącym z klasy średniej lekarzu Walterze i wywodzącej się z wyższych sfer jego żonie Kitty. Małżeństwo przenosi się do Chin, gdzie Katty zakochuje się w innym mężczyźnie. Kiedy Walter dowiaduje się o zdradzie żony, w akcie zemsty postanawia przyjąć pracę w odległej wiosce, gdzie panuje epidemia cholery, i zabrać tam ze sobą Kitty. Ta podróż pozwoli parze ponownie zbliżyć się do siebie.
Nemo, mała rybka - błazenek, zostaje niespodziewanie zabrana daleko od domu. Jego nadopiekuńczy tata Marlin i przyjacielska choć niezwykle zapominalska Dory ruszają na ratunek. W trakcie poszukiwań spotykają rekiny, które okazują się wegetarianami, surfujące żółwie, niebezpieczne meduzy, wiecznie głodne mewy i wiele, wiele innych niezwykłych, morskich stworzeń.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…