Filmy zainteresowanie homoseksualizmem, relacja homoseksualna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zainteresowanie homoseksualizmem, relacja homoseksualna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiktoriańska Anglia, 1862 rok. Susan Trinder ma 18 lat. Jest sierotą i wychowała się wśród złodziei i oszustów. Sama także ima się różnych nielegalnych zajęć. Przyjmuje więc chętnie propozycję pewnego człowieka, zwanego Dżentelmenem. W zamian za 3000 funtów ma się zaprzyjaźnić z bardzo bogatą młodą arystokratką Moud, i przekonać ją do małżeństwa z Dżentelmenem. Wydaje się to proste, zwłaszcza, że dziewczyna ma skłonności do zaburzeń psychicznych, związanych z przeżyciami w dzieciństwie. Jednak sprawy komplikują się, gdy Susan zaprzyjaźnia się z Moud...
Rozgrywający się w Los Angeles w 1962 roku, w najgorętszym okresie kryzysu kubańskiego, A Single Man to historia George’a Falconera, 52-letniego brytyjskiego profesora uniwersyteckiego, ktory probuje odnaleźć sens życia po śmierci Jima, swego wieloletniego partnera. George skupia się na przeszłości i nie dostrzega przyszłości. Obserwujemy jeden dzień z jego życia, w ciągu którego seria zdarzeń i spotkań doprowadzi go do podjęcia decyzji, czy istnieje sens życia po Jimie. George’a pociesza przyjaciółka Charlie, 48- letnia piękność, która sama walczy z nękającymi ją pytaniami o przyszłość. Młody student George’a, Kenny, który powoli dochodzi do porozumienia sam ze sobą, śledzi George’a, czując w nim pokrewną duszę.
Urodzona w wyniku sztucznego zapłodnienia 18-letnia dziewczyna (Mia Wasikowska) postanawia odnaleźć swojego biologicznego ojca, czemu sprzeciwiają się wychowujące ją i pozostające w związku dwie kobiety (Julianne Moore i Annette Bening). Ojcem okazuje się zdeklarowany singiel (Mark Ruffalo), prowadzący beztroski, kawalerski styl życia... Ich spotkanie nie tylko przewróci do góry nogami życie rodziny, ale także karze bohaterom zrewidować swoje poglądy na temat tolerancji, miłości i przyjaźni.


Pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji niezwykła historia, która wydarzyła się naprawdę. Steven Russell (Jim Carrey) prowadzi przykładne życie dobrego męża, funkcjonariusza policji i praworządnego Amerykanina. Pewnego dnia wszystko ulega jednak kompletnej zmianie – Steven ma wypadek samochodowy i od tej pory postanawia zacząć żyć pełnią życia, bez oglądania się za siebie. Wpada na szalony pomysł pozorowania wypadków, za które wyłudza duże sumy odszkodowań. Seria nieprawdopodobnych oszustw zostaje przerwana, kiedy Steven trafia do więzienia. Tam poznaje swoje zupełne przeciwieństwo - wrażliwego i spokojnego Phillipa Morrisa (Ewan McGregor (I)). Co w obliczu tego spotkania zrobi ukrywający się po płaszczykiem zwariowanego naciągacza Steven, tak naprawdę charyzmatyczny indywidualista i geniusz o ogromnej inteligencji?
Wielopokoleniowa rodzina Walkerów przeżyła już niejedno: romans, rozwód, zdradę, uzależnienie, wojnę, a nawet śmierć, jednak mimo tego nadal się kochają i próbują żyć normalnie. Fabuła serialu „Bracia i siostry” przypomina zjazd rodzinny, gdzie każdy ujawnia swoje brudne sekrety podczas wspólnego obiadu. Tyle tylko, że w przypadku Walkerów ma to miejsce przy każdym posiłku. Z pozoru wydają się perfekcyjną amerykańską rodziną, ale to dzięki matriarchini rodu Norze Walker (Sally Field) są w stanie przetrwać razem wszystkie burze związane z rozwodami, niewiernością, uzależnieniami, wojną, polityką, uprzedzeniami i śmiercią. Do rodziny należą Kitty Walker (Calista Flockhart), która zmieniła swoją ścieżkę kariery, zdradzała poprzedniego narzeczonego i zaadoptowała dziecko z nowym mężem, przystojnym politykiem Robertem McCallisterem (Rob Lowe). Mamy Kevina (Matthew Rhys), otwarcie deklarującego, iż jest gejem oraz stryja Saula (Ron Rifkin), który na stare lata zmaga się z ujawnieniem swojej orientacji seksualnej. Nawet kochanka nieżyjącego męża Nory, Holly Harper (Patricia Wettig), stała się teraz częścią rodziny, ponieważ posiada udziały w rodzinnej firmie Ojai Foods, a jej córka Rebecca (Emily Van Camp) zaręczyła się z najmłodszym Walkerem – Justinem (Dave Annable). Kto wie z czym jeszcze wyskoczą inni członkowie rodziny. Ilość afer i nieślubnego potomstwa wydaje się nie mieć końca w przesączonym winem świecie Walkerów.
Irlandia, XIX wiek. Kobiety niezamężne, pozbawione wsparcia rodziny czy pracy, zmuszone są żyć na marginesie społeczeństwa w biedzie i samotności. Albert, nieśmiały i introwertyczny lokaj, od wielu lat głęboko skrywa wielki sekret - w rzeczywistości jest kobietą, która wybrała przybranie mężczyzny, by uciec od beznadziejnego losu. Gdy do hotelu przyjeżdża intrygujący malarz, Hubert Page, w Albercie pojawia się iskra nadziei na porzucenie fałszywej tożsamości.
Historia miłości gejowskiej w środowisku ortodoksyjnych Żydów dziejącej się w Jerozolimie. Aaron (38lat) jest rzeźnikiem cieszącym się dobrą opinią w swojej okolicy, mężem Rivki i ojcem 4 dzieci. Po śmierci ojca rozpoczyna poszukiwania pomocnika do zakładu. Przypadkiem trafia do niego bezdomny, dziewiętnastoletni student Jesziwy, Ezri. Nowy asystent musi się sporo uczyć, więc gospodarz spędza z nim dużo czasu. Kiedy pewnego dnia udają się razem wziąć rytualną kąpiel (mikwa) dochodzi między nimi do intymnego kontaktu. Od tego momentu Aaron nie jest już taki sam, co nie uchodzi uwadze żonie i Vaisbenowi Rabi (56 lat), przyjacielowi rodziny.
Sheffield w Anglii. Po zamknięciu okolicznej huty, wielu mieszkańców traci pracę. Dwóch przyjaciół postanawia stworzyć grupę, która będzie zajmować się męskim striptizem. Dołączają do nich kolejni sfrustrowani mieszkańcy miasta.
Make jest płatnym zabójcą, który dostaje zlecenie zabicia policjanta, Eita. Przypadek jednak sprawia, że Make ratuje mu życie, osłaniając go własnym ciałem. Eit, w ramach rewanżu, pomaga wrócić mu do zdrowia, opiekując się nim. Między mężczyznami zaczyna rozwijać się nieznane im dotąd uczucie.
Barry Lyndon był irlandzkim młodzieńcem bez perspektyw, który wkradł się w szeregi osiemnastowiecznej angielskiej arystokracji. Jak mu się to udało? Po prostu - robił, co w jego mocy: był bawidamkiem, zawadiaką, włóczęgą, żołnierzem w wojnie siedmioletniej, rozpustnikiem, szpiegiem i szulerem karcianym.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…