Filmy hamburg

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje hamburg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ziemia obiecana 8.0

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.

Hanna 6.1

Szesnastoletnia Hanna (Saoirse Ronan) żyje z ojcem, byłym agentem CIA, z daleka od jakiejkolwiek cywilizacji praktycznie od dnia jej narodzin. Jest przez niego szkolona, aby mogła pomścić zamordowaną matkę. W końcu nadchodzi czas zemsty.

Brud 6.7

Detektyw Bruce Robertson wie, że jest najlepszym kandydatem do awansu. Niestety, na jego drodze stają kompletni idioci - jego koledzy z pracy. W mieście dochodzi do morderstwa, a szef wymaga natychmiastowych wyników. Na szczęście, dla Bruce'a to łatwizna. Śmiało kroczy w kierunku upragnionego stanowiska i odzyskania żony, wywracając swoje życie do góry nogami i zachowując pozory kontroli. Czy rzeczywiście wszystko układa się tak świetnie? Czy to tylko jego szalona halucynacja podsycana alkoholem, narkotykami i dzikim seksem?


Głową w mur 7.3

Akcja filmu rozgrywa się w Niemczech, w środowisku tureckich emigrantów. Cahit i Sibel poznali się w… szpitalu psychiatrycznym, gdzie wylądowali po próbach odebrania sobie życia. Cahit to 40 letni alkoholik i narkoman, natomiast Sobel to dwudziestolatka kochająca wolność i swobodę, nie mogącą się wyzwolić spod rygorów narzuconych jej przez muzułmańską rodzinę. Czy ich wspólny związek, zmieni ich dotychczasowe życie?

Daleko od okna 7.0

Opowiadanie Hanny Krall, na którego podstawie powstał scenariusz Cezarego Harasimowicza, przywołuje autentyczną historię. Bezdzietne małżeństwo przechowuje podczas wojny żydowską kobietę. Dziewczyna zachodzi w ciążę ze swoim "wybawcą", w ukryciu rodzi dziecko. Córka ma dwie matki i jednego ojca.

Akta Odessy 7.0

Peter Miller, niemiecki dziennikarz, wpada na trop tajnej organizacji "Odessa", która zajmuje się ukrywaniem nazistowskich zbrodniarzy wojennych.

Kochankowie sztormowego morza 8.0

Amy Foster zawsze była wielką zagadką; skryta, żyjąca we własnym świecie, pogańsko zafascynowana morzem. Gdy pewnego dnia fale wyrzuciły na brzeg ukraińskiego rozbitka, nikt poza Amy nie okazał mu serca, za co on odwdzięczył się jej swoim. Odtrącona przez wszystkich dziewczyna i odcięty od korzeni obcy na obcej ziemi to para stworzona dla siebie. Jednak pełna hipokryzji, uprzedzeń i nienawiści purytańska społeczność, która nigdy nie chciała zaakceptować Amy, tym bardziej nie będzie potrafiła uznać ich małżeństwa... Inspirowana nowelą Josepha Conrada romantyczna opowieść o wielkiej przygodzie, miłości i przeznaczeniu rozgrywająca się w malowniczej morskiej osadzie Kornwalii u progu XX wieku.

Backbeat 7.1

"Backbeat" to dramat muzyczny, ukazujący dzieje The Beatles u progu kariery. Kiedy zespół przybywa do Hamburga w poszukiwaniu sławy, "piąty Beatles", gitarzysta basowy Stuart Sutcliffe zakochuje się i ostatecznie musi wybierać między swoim najlepszym przyjacielem Johnem Lennonem, nową miłością a karierą w najwspanialszym zespole rock′n′rollowym na świecie.

Moja Angelika 6.0

Angelika pragnie zarobić pieniądze na ślub z Markiem, dlatego wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Osiem miesięcy później wraca do rodziny. Okazuje się jednak, że jest nieufna i ciągle się czegoś boi. Marek dowiaduje się, że mafia poszukuje prostytutki Angeliki, zbiegłej z domu publicznego...

Saraband 8.3

Po trzydziestu latach bez spotkania, Marianne odwiedza swojego byłego męża, Johana. Trafia jednak w środek wojny jaką prowadzi jej były ukochany, jego syn Henrik i jego córka Karin. Henrik nienawidzi Johana, ale stara się od niego pożyczyć pieniądze. Karin ma iść do konserwatorium w Helsinkach, ale woli studiować w Hamburgu, wbrew woli ojca. Wszystkie stare rany zostaną otwarte i doprowadzą do smutnego finału.

Słowa kluczowe