Filmy gitara, fotografia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gitara, fotografia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

41 dni nadziei

6,3
6,0
Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.
Rok 1985. Po wydarzeniach jakie miały szczęśliwy koniec w poprzedniej części filmu, Dr Emmett Brown (Christopher Lloyd) powraca z przyszłości. Opowiada Marty'emu (Michael J. Fox), iż musi wrócić z nim w owe miejsce, jednakże bohater nie jest sam. Towarzyszy mu dziewczyna Lorraine Baines (Lea Thompson), doktor nienamyślając się zaprasza dwójkę do wehikułu czasu i podąża z nimi w przyszłość w celu naprawy konsekwencji, jakie mają stać się dopiero za trzydzieści lat. Splot wydarzeń niestety doprowadza do jeszcze gorszych w skutkach sytuacji. Dr Brown i bohater muszą wszystko naprawić nim będzie za późno.
Frieda, wzięta fotografka mody, pracuje nad własnym projektem artystycznym. Aby go zrealizować, zbiera swoje przyjaciółki z całych Indii, aby wyruszyć z nimi na Goa. A tam – zaskakuje ich niespodziewanym oświadczeniem: bierze ślub! To uruchamia lawinę wydarzeń, coraz mniej kontrolowanych, które kończą i rozpoczynają nowe przyjaźnie i fascynacje, wywołują kataklizmy emocji: od euforii do gniewu, od wątpliwości do dojrzałych decyzji, od pierwszych aktów odwagi do samorealizacji i wreszcie: wolności. Każda z kobiet przeżywa swoją osobistą podróż, pokonuje własne demony, sięga po wielkie pragnienia. Za chwilę życie przypomni im o sobie, ale teraz, póki noc nie zapadła, wciąż mogą jeszcze WSZYSTKO.


Boyhood

6,8
Rozwiedzeni rodzice dzielą się opieką nad synem, prowadząc go przez dzieciństwo i okres dojrzewania do dorosłego życia.
Nastoletni Marty (Michael J. Fox) za pomocą machiny do podróży w czasie, skonstruowanej przez wynalazcę Emmeta Browna, przenosi się do roku 1955. Jego mama i tata dopiero się spotkali i nic nie wskazuje na to, by miał ich połączyć związek małżeński. Marty postanawia zainteresować ich sobą, co nie będzie proste, bo mama zakochuje się we własnym synu.
Niezależna i pełna temperamentu Donna (Meryl Streep) prowadzi mały hotel na idyllicznej greckiej wyspie. Kobieta samotnie wychowuje córkę Sophie (Amanda Seyfried). Dziewczyna jest szczęśliwie zakochana i zamierza wziąć ślub. Donna postanawia zorganizować tę ważną uroczystość wraz ze swymi dwiema wiernymi przyjaciółkami, z którymi tworzyła kiedyś zespół Donna i Dynamitki: praktyczną i ułożoną Rosie (Julie Walters) oraz wielokrotną rozwódką Tanyą (Christine Baranski). Kobieta nie wie, że Sophie potajemnie zaprosiła na ślub trzech gości. Sophie, chcąc się dowiedzieć, kto jest jej ojcem, sprowadziła do Grecji mężczyzn, z którymi Donna miała romans 20 lat wcześniej. W trakcie jednej magicznej doby zakwitnie nowe uczucie, a ponadto potwierdzi się mądre przesłowie, że stara miłość nie rdzewieje.
Jest rok 2030, Ted sadza dwójkę swoich nastoletnich dzieci na kanapie i zaczyna opowiadać im tytułową historię. Opowieść rozpoczyna się gdy najlepszy przyjaciel Teda oświadcza się swojej dziewczynie, co wywołuje w Tedzie refleksję, że dla niego również nadszedł czas się ustatkować. Co zaskakujące - znajduje tę właściwą dziewczynę dość szybko. Jest nią dziennikarka Robin. Ted zaprasza ją na randkę, na której wszystko idzie dobrze aż do czasu, gdy Ted niechcący wyznaje dziewczynie miłość, wprawiając ją tym samym w zakłopotanie i przekreślając swoje szanse na usidlenie Robin.
Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penélope Cruz).
W roku 1993 nastoletnia Cameron Post zostaje przyłapana, gdy uprawia seks z królową szkolnego balu. Konserwatywni opiekunowie dziewczyny zmuszają ją do podjęcia leczenia w centrum terapii konwersyjnej.
Dan zakochuje się w poznanej w księgarni Marie. Tego samego dnia okazuje się, że kobieta jest w związku z jego bratem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…