Animowany 1991

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 99 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1991 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest to pierwszy film animowany, który zdobył nominację w oscarowej kategorii najlepszy film roku. Klasyczna animacja przedstawiająca losy pewnej wyjątkowej dziewczyny, która trafiła do zamku Bestii. Bestia choć dzika okazuje się mieć wiele ludzkich cech i z czasem pomiędzy nią a Bellą powstaje więź...
Film przedstawiający kilka lat z życia pisarza. Zrealizowany głównie w oparciu o jego Dzienniki. Ich język, bardziej chaotyczny i bezpośredni, jest inny niż w powieściach - ekspresyjny, soczysty, często dosadny, ale przede wszystkim detaliczny i oddający zmysłowość opisywanego świata. Kafka, jakiego nie znamy z nowel i aforyzmów, uwielbiający zanurzać się w cielesności, w fizjonomiach i zapachach ludzi, w patologicznych szczegółach ich ciała i ubioru, również bardzo chętnie w groteskowo uwydatnianej chudości i chorowitości swojego własnego ciała.
Francuski serial animowany poświęcony kontynentom amerykańskim, ich historii, plemionom je zamieszkującym i zmianom zachodzącym wraz z upływem czasu. Przemiany są szczególnie widoczne i szybkie po przybyciu do Nowego Świata białego człowieka.


Co począć, gdy nagle się okazuje, że jest się niezniszczalnym i nieśmiertelnym towarzyszem pewnego demona? Przy czym chętniej obrałoby się los zwyczajnego śmiertelnika? Taki problem dręczy właśnie Bogu ducha winnego Yakumo Fujiego, który odkąd spotkał na swej drodze uroczą Pai próbuje połączyć jej magiczny świat z własną szarą, niemniej – bezpieczną rzeczywistością. Pai jest bowiem ostatnią żyjącą Sanjiyan Unkarą, potomkinią legendarnego ludu z Tybetu, ludu, którego członkowie na świat patrzyli trzema oczami. Pai do Japonii trafia nie przypadkowo, to tam ma odnaleźć zagubioną statuetkę Ningen, figurkę o nadprzyrodzonych mocach, która ma jej pomóc stać się człowiekiem. Pai jednoczy swoją duszę z duszą Yakumo, od tej pory będą toczyć wspólny los nieśmiertelnych. Cecha, która szybko przekształci się dla nich w okrutne brzemię.
Młody chłopak imieniem Ren, otrzymuje zadanie od swego umierającego ojca. Ma on przywrócić dawną świetność ich planecie. Aby tego dokonać musi zebrać wszystkie klejnoty Ru. Jednak nie tylko on szuka klejnotów.
Federacja Ziemi chcąc pomieścić rosnącą populację ludzkości wybudowała nowe kolonie kosmiczne. Nieoczekiwanie zostają one zaatakowane przez siły Crossbone Vanguard, który planuje przejąć je dla siebie. Gdy ich dom staje się polem bitwy, garstka młodych cywilów usiłuje uciec od konfliktu. Uzbrojony w eksperymentalny pancerz Gundam F91, Seabrook i jego przyjaciele rozpoczynają desperacką walkę o życie.
Na farmie wszystkie zwierzęta mają swoje zadanie. Kogut Chanticleer pieje co rano i wtedy wstaje słońce. Ale pewnego dnia przybywa zły Książę Sów. Sprawia, że kogut rano nie wydaje nawet dźwięku. A słońce i tak wschodzi. Zwierzęta z farmy wyśmiewają się z koguta, która odchodzi. Wtedy dopiero nastają ciemności i zaczyna padać deszcz, który nie ma końca. Zwierzęta wyruszają więc w podróż, aby odnaleźć Chanticleera. Wśród nich jest chłopiec z farmy, Edmund, zamieniony w małego kotka.
Film jest zlepkiem mniej lub bardziej powiązanych ze sobą historii. Neal w kontakcie z promieniowaniem zmienia się w radioaktywnego potwora. W tym samym czasie grupka terrorystów kradnie broń z wojskowej bazy, a agenci wrogiego państwa brutalnie mordują rodzinę agenta Marka. Pod koniec drogi wszystkich bohaterów krzyżują się, a oni sami zaczynają ze sobą walczyć.
Podczas ataku na kosmiczny frachtowiec i rabunku jego ładunku pięć piratek przez przypadek zabiera na pokład swojego statku, ukrywającego się w ładowni chłopca. W zamian za pomoc oferuje on możliwość zdobycia legendarnego skarbu zwanego „Gnosis”. Szkopuł w tym, że znajduje się on na planecie rządzonej przez bezwzględnego tyrana.
W odległej przyszłości agent specjalny Yuukei, zostaje wysłany na odległą planetę zamieszkałą jedynie przez kobietę zwaną Wiedźmą, by znaleźć dowody jej morderstw. Po lądowaniu Yuukei natrafia na cmentarzysko statków i żyjącą nieopodal staruszkę. Próbując wykonać zadanie, odsłania przed nią swoją przeszłość, która jak się okazuje jest powiązana z celem jego misji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…