Biograficzny 1973

Przedstawiamy listę 18 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Motylek 7.6

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia Henri Charriera, znanego również jako Papillon (Motylek). Ten drobny paryski przestępca zostaje omyłkowo skazany na dożywocie za zbrodnię, której nie popełnił. Trafia do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Więzienie na Diabelskiej Wyspie słynie z tego, że ucieczka z niego jest niemożliwa. A jednak Papillon próbuje. Próbuje kilkakrotnie – bez względu na minimalne szanse powodzenia i surowość kar, jakie musi później ponosić... Wolność jest dla niego ważniejsza, niż przeżycie.

Hubal 7.2

Wrzesień 1939 roku nie był ostatecznym terminem zakończenia działań wojskowych przez Polskie Wojsko. Heroiczną walkę prowadził major Henryk Dobrzański ps. Hubal. Major Dobrzański 23 września 1939 przejął dowództwo nad resztakmi 110 pułku ułanów. Film przedstawia dramatyczną i heroiczną walkę garstki ułanów. Walkę o honor, wolność, ideały. Walkę, która z góry była skazana na porażkę.

Prawdziwy Bruce Lee 6.7

Film zawiera materiały mało znane i trudno dostępne. Między innymi fragmenty filmów, w których mistrz sztuk walki, Bruce Lee grał jeszcze jako mały chłopiec. Dla prawdziwych miłośników sztuk walki to naprawdę nie lada gratka. Oprócz fragmentów znanych filmów z Brucem Lee ,zamieszczono też fragmenty filmów z Brucem Li i Dragonem Lee.


Ballada o Kowpaku 8.0

Opowieść o powstaniu na początku drugiej wojny światowej oddziału partyzanckiego składającego się z dwunastu ludzi. Wkrótce zgrupowanie rozrasta się do potężnej bojowej formacji Pierwszej Ukraińskiej dywizji partyzanckiej pod dowództwem Kowpaka i komisarza Rudniewa.

Jimi Hendrix

Dokument muzyczny o życiu i twórczości jednago z największych światowych gitarzystów i wykonawców rockowych na świecie! Usłyszymy o nim z ust ludzi, którzy mieli z nim bardzo bliski kontakt, m.in Ericem Claptonem, Mickiem Jaggerem czy Little Richardem. [opis dystrybutora]

Słowa kluczowe