Dokumentalny 1947

Przedstawiamy listę 50 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1947 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powódź 7.0

Bossak filmuje powódź, która nękała zniszczony wojną kraj wiosną 1947 r. Kamera ukazuje ogromne połacie kraju zalane wodą. Ludzi od głodu ratują jedynie zrzuty prowiantu z samolotów i jednostki saperów na łodziach pontonowych.

Ulica Brzozowa 6.0

Z ulic poznikały już barykady i zwaliska gruzów. Warszawa tętni życiem. Ale istnieje jeszcze stolica inna, zaniedbane Stare Miasto, przy ulicy Brzozowej, wśród ruin zjawili się już ludzie. Dzieci bawią się w klasy, mieszkańcy wegetują w piwnicach. Pewnego dnia zjawili się robotnicy i ulica zaczęła pięknieć z dnia na dzień.

Kopalnia 6.0

Dokument poświęcony „górnikom polskim, których radością jest walka a ambicja wydajność pracy”. Film przedstawia ciężką, ale zaszczytną pracę górników śląskiej kopalni. Czyhają na nich również niebezpieczeństwa: właśnie nastąpił zawał, wezwano ekipy ratunkowe. Pod kopalnią oczekują w napięciu ich żony i matki. Czuwa nad nimi opatrzność – z kopalni zaczynają wyjeżdżać niezliczone wagoniki z urobkiem.


Słowa kluczowe