Dokumentalny 1964

Przedstawiamy listę 52 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1964 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.Empire 3.5

Empire to kolejny film Andy'ego Warhola, głównego amerykańskiego przedstawiciela awangardy. Nakręcony w nocy z 25 na 26 lipca 1964 roku w godzinach 20:06 - 2:42 to czarno-biała, bez dźwięczna obserwacja wieżowca Nowego Jorku - Empire State Building, pozbawiona jakiejkolwiek narracji. Film trwa aż ponad osiem godzin.

Zanim opadną liście... 7.3

"Zanim opadną liście..." jest krótkim reportażem z życia Cyganów w Polsce. Kamera śledzi ich tabor, który podąża od wsi do wsi. Widzimy ich codzienne życie, którego rytm wyznaczany jest kolejnymi postojami.

Okolice peronów 6.0

Edward Etler w swoim dokumencie "Okolice peronów" stara się zwrócić uwagę widza jak ciężka jest praca na kolei. Pokazuje nam, jak krok po kroku pracownicy naprawiają i konserwują zniszczone przez wandali wagony.

Jazz in Poland 10.0

Gratka dla miłośników jazzu. W filmie przedstawiono unikalne nagrania polskich zespołów i muzyków jazzowych: Warszawscy Stompersi, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Trzaskowski, Krzysztof Komeda, Tomasz Stańko, Krzysztof Sadowski. Jazz był wówczas symbolem nowoczesności, gdyż w okresie stalinowskim był zakazany.

Le schiave esistono ancora

Szokujący dokument o współczesnym handlu niewolnikami, który jest praktykowany w wielu krajach arabskich i afrykańskich pod panowaniem muzułmanów. Filmowanie przeprowadzono zarówno w miejscach publicznych, jak i z użyciem ukrytych kamer.

Słowa kluczowe