Dokumentalny 1966

Przedstawiamy listę 47 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1966 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mondo Freudo

"Ukryta kamera" zabiera widza w podróż po całym świecie by zobaczyć rożne rodzaje rytuałów i praktyk seksualnych. Będziemy w Azji, Europie i Ameryce. Spotkamy prostytutki, czcicieli diabła i meksykański rynek niewolników.


Muchotłuk 6.9

Krótki dokument, który przedstawia scenki rodzajowe z podrzędnej knajpki gdzieś w Polsce. Ludzie, przeważnie z niższej warstwy społecznej, piją alkohol, rozmawiają o ojczyźnie i tym, co spotkało ich ostatniego dnia, flirtują ze sobą, tańczą, oraz opowiadają dowcipy i anegdoty.

Kirk Douglas 6.8

Znany gwiazdor hollywoodzkich westernów i filmów historycznych przyjeżdża w odwiedziny na prowincję Europy. Pojawia się w najsłynniejszej uczelni artystycznej w kraju i ze zdumieniem odkrywa, że na ulicy Targowej w Łodzi mieści się westernowe miasteczko. Idąc z prądem tych zdarzeń, gwiazdor dosiada przygotowanego na tę okazję rumaka i daje się ponieść słowiańskiej fantazji swoich polskich gospodarzy.

Z powodu papierosa... 6.0

Krótki filmik edukacyjny, który ma za zadanie uświadomić widzom, że niedopałki papierosów zaśmiecają chodniki i mogą spowodować pożar oraz poważne zniszczenia. W serii krótkich scenek widzimy drogę papierosa z taśmy produkcyjnej, aż do niedopałka wyrzuconego przypadkowo na suchą trawę, bądź ulicę.

Patrzymy na film

Film oświatowy, w którym poznajemy poszczególne elementy filmu i technikę filmową. Śledzimy rozwój technologiczny, poznajemy typy filmów. Spojrzenie na film nie od strony widza, tylko od strony jego technicznej realizacji.

Dzień dobry, dzieci

Na głęboką prowincję, do biednej wiejskiej szkółki przyjechała nowa nauczycielka. Rozpoczyna swój pierwszy dzień pracy od spotkania z dziećmi i rodzicami. Poznaje dzieci, po kilkoro w czwartej i trzeciej klasie. Uczniowie mają duże zaległości z polskiego i matematyki, poza wsią nie widziały świata.

Słowa kluczowe