Horror 1966

Przedstawiamy listę 47 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1966 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Billy the Kid kontra Drakula 5.0

Hrabia Dracula przyjeżdża na dziki zachód. Znacząc swój szlak ciałami młodych dziewczyn, dociera w końcu do małego miasteczka, gdzie podaje się za Jamesa Underhilla, brata jednego z okolicznych farmerów. Zafascynowany Elizabeth postanawia ją przemienić w wampirzycę. Przeszkodzić mu w tym postanawia jednak słynny rewolwerowiec i narzeczony dziewczyny Billy the Kid.

Manos, the Hands of Fate 4.3

Trzyosobowa rodzina błądzi na pustynnych drogach i dociera do obskurnego zajazdu prowadzonego przez równie odpychającego Torgo. Z powodu awarii samochodu zmuszeni są zatrzymać się tu na noc. Po zapadnięciu zmroku do życia budzi się pan Torgo i jego żony, będący wyznawcami okrutnego boga Manosa.

Pojedynek potworów 6.5

Japonia zostaje sterroryzowana przez gigantycznego, człekokształtnego potwora, przybyłego z głębin oceanu. Gdy wojsko próbuje powstrzymać bestię, naukowcy odkrywają, że jego komórki są identyczne jak Frankensteina. W końcu żołnierzom udaje się powstrzymać Gairę, ale na pomoc przybywa jej Sanda. Po kilku dniach Sanda odkrywa jednak, że jej nowy brat zabija ludzi. Rozwścieczony potwór rozpoczyna bezwzględną walkę, w obronie ludzkości.


Curse of the Swamp Creature 1.0

W głębi niedostępnych bagien szalony naukowiec, doktor Simond Trent, przeprowadza eksperymenty genetyczne, chcąc stworzyć nową formę życia. Po kilku nieudanych próbach i śmierci obiektów badań doktor postanawia przemienić swojego asystenta.

The Frozen Dead 3.0

Nazistowski naukowiec Norberg od dwudziestu lat pracuje nad hibernacją człowieka i przywróceniem go do normalnego życia po tym procesie. Wszystko po to by niemieccy zbrodniarze wojenni mogli przeczekać w uśpieniu lata gdy będą ścigani. Proces udaje się, ale wybudzeni z hibernacji Niemcy to tylko bezrozumne warzywa.

Drakula: Książę ciemności 7.1

Czworo brytyjskich turystów zostaje zwabionych, do okrytego złą sławą zamku Drakuli. Ugoszczeni przez sługę wampira Klovea, postanawiają tam spędzić noc. Jak się szybko okazuje nie był to wcale dobry pomysł, gdyż służący zabiwszy jednego z nich ożywia dzięki jego krwi, spalonego przed dziesięciu laty Drakulę.

Jesse James poznaje córkę Frankensteina 3.0

Po nieudanym napadzie Jesse James i jego ranny wspólnik Hank Tracy, udają się do posiadłości wnuczki Frankensteina, by szukać tam pomocy lekarskiej. Maria kontynuując eksperymenty dziadka, postanawia wykorzystać ciało Hanka i wszczepić mu nowy mózg.

Incubus 4.5

Akcja filmu rozgrywa się na tajemniczej wyspie, gdzie znajduje się studnia z magiczną wodą, o niesamowitych właściwościach. Z tego względu na wyspę przyjeżdża dużo ludzi próżnych i zachłannych. Stają się oni łatwym celem dla miejscowych demonów, które kuszą swoim kobiecym wdziękiem, aby zniszczyć doszczętnie swe ofiary...

Królowa krwi 5.3

Do Ziemi dociera sygnał od nieznanej rasy inteligentnych obcych, która wysyła na nasza planetę statek ze swoim ambasadorem. W trakcie lotu rozbija się on jednak na Marsie. Dzięki szybkiej akcji, ludziom udaje się uratować jedynego ocalałego członka ekspedycji, którym okazuje się zielono-skóra kobieta. Nie mogąc się z nią porozumieć, astronauci odlatują w kierunku Ziemi. Nieoczekiwanie jeden z nich ginie, a z jego ciała wyssano krew.

Kobieta-Wąż 6.2

W małej angielskiej wiosce dochodzi do serii morderstw. Ostatnią ofiarą jest niejaki Spalding. Jakiś czas później przyjeżdża tam jego brat wraz z żoną. Tom chcąc dowiedzieć się jak zmarł jego brat, szybko odkrywa, że tajemniczą czarną śmierć wywołuje nie choroba tylko jad gada. A wszystko wiąże się z doktorem Franklinem i jego córką, którzy ze swoich egzotycznych podróży, przywieźli coś więcej niż tylko pamiątki.

Słowa kluczowe