Dokumentalny 1994

Przedstawiamy listę 145 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1994 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Crumb 6.9

Filmowy portret Roberta Crumba i jego rodziny. Crumb to kontrowersyjny autor komiksów i karykaturzysta, który był pionierem podziemia komiksowego. W filmie dzięki wywiadom z matką artysty, jego dwoma braćmi, żoną i byłą dziewczyną oraz prezentacji wyselekcjonowanych dzieł widzowie przeżywają mroczną podróż do umysłu Crumba.

Total Bałałaika Show 7.0

12 czerwca 1993 roku plac Senate w Helsinkach był świadkiem historycznego wydarzenia - przed ponad 60 tysiącami widzów po raz pierwszy wystąpili razem: najpopularniejszy fiński zespół rockowy Leningrad Cowboys oraz Zespół Pieśni i Tańca Armii Czerwonej im. Aleksandrowa.


Tybetańska księga umarłych 6.8

Młody mnich Tapten i jego nauczyciel Pem Shortin udają się do sąsiedniej wioski, aby przez następne 49 dni czytać umierającemu mężczyźnie, Seringowi Sonamowi Tybetańską Księgę Umarłych. Cały rytuał, ma go przygotować na przejście do nowego życia.

Nocna zmiana 7.6

Pitra, Putra Aur Dharamyuddha

W Indiach, podobnie jak w wielu innych regionach, mniejszości religijne służą za kozły ofiarne przy wszelkich katastrofach - naród dzieli się tu na grupy religijne i etniczne, z których każda jest jednakowo chętna zniszczyć pozostałe lub złożyć siebie na ołtarzu męczeństwa.

Słowa kluczowe