Filmy Dominikana

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Dominikana. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Podwodna pułapka 6.1

Dwie siostry zostają zamknięte w klatce do obserwowania rekinów na wysokości 47 m pod wodą. Wkrótce zdane tylko na siebie muszą wydostać się z pułapki.

Zama

Don Diego de Zama, hiszpański oficer, który osiadł w Asunción, czeka na przeniesienie do Buenos Aires.

Boja

Dwie nastolatki Alessia i Clara postanawiają wyrwać się ze szkoły i spędzić dzień na plaży. Docierają do zacisznej zatoki, przy której znajdują opuszczony dom. Jest pusty i odcięty od reszty świata. Dziewczyny włamują się do niego. Kiedy w pobliżu pojawia się czarujący i niezwykle tajemniczy mężczyzna, dziewczyny postanawiają udawać, że dom jest ich. Cała trójka zaczyna grać w niepokojąco niebezpieczną grę. Rozpoczyna się gra pozorów, w której nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Cienka linia między rzeczywistością a fikcją zaczyna zanikać. Jak daleko się posuną?


Brzoskwinie

Niegdyś zakochani w sobie po uszy Diego (Peter Vives) i Laura (María Guinea) postanawiają spędzić ze sobą weekend ostatniej szansy. Na miejscu okazuje się, że motel, który wybrali jest całkowicie opuszczony. Laura zdaje się być zrezygnowana, ale Diego nie daje za wygraną. Nawet przyjazd byłego chłopaka kobiety – Sandro (Joaquín Ferreira) – nie studzi jego entuzjazmu. Diego robi wszystko, łącznie z podróżami w czasie, aby naprawić relację ze swoją dziewczyną.

Tęcza

Ángel Maceta (Erick Vásquez) jest słodkim siedmiolatkiem, którym wychowuje się na prowincji pod opieką matki i ciotek. Chłopiec ma niezwykłą wyobraźnię, która pozwala mu co chwilę wymyślać nowe zabawy. Pewnego dnia Ángel znajduje niezwykłą książkę odkrywającą historię wojny domowej z 1965 roku, która podzieliła Dominikanę. Dzięki niej poznaje też prawdę na temat swojego od zawsze nieobecnego ojca.

Orgasmo nero

Mężczyzna prowadzi badania na wyspie o życiu zamieszkującego ją plemienia. W tym samym czasie jego żona nawiązuje erotyczny związek z egzotyczną pięknością plemienia. Mąż postanawia zabrać ją z powrotem do wielkiego miasta, po powrocie zaczynają się problemy.

Miente

Henry, zamknięty w sobie młody artysta, podąża wąską ścieżką pomiędzy rzeczywistością i fantazją, aby odnaleźć wyjście ze swojego zniekształconego, miejskiego stylu życia. W poszukiwaniu sensu życia pomaga mu jego przyjaciel Diff oraz Paula - tajemnicza kochanka, która ma na celu odkryć jego najśmielsze pragnienia.

Dólares de arena

Starsza kobieta z Europy (Geraldine Chaplin) jest oczarowana młodą kobietą z Dominikany (Yanet Mojica), która zajmuje się prostytucją i spędza całe popołudnia na plaży Las Terrenas. Relacje europejki z dominikanką opierają się głównie na zainteresowaniu. Ale krajanka bierze układ na poważnie, darząc ją miłością. Zbliża się chwila wyjazdu europejki.

Deskomaniacy

Skateboarding, surfing, snowboarding dają ludziom zastrzyk adrenaliny, wielu z nich nie należy już do młodzieniaszków.

Cristo Rey

Cristo Rey to biedna dzielnica Santo Domingo. W tym burzliwym klimacie społecznym i politycznym, Haitańczyków i Dominikanów, mieszkają dwaj pół-bracia Janvier (James Saintil) i Rudy (Yasser Michelén), którzy konkurują o miłość tej samej kobiety, Jocelyn (Akari Endo). Janvier jest pochodzenia haitańskiego i jest zatrudniony przez gang handlarzy narkotyków. Ma mieć oko na Jocelyn, młodszą siostrę El Bacá, potężnego przywódcy gangu. Rudy, którego ojciec jest Dominikaninem, jest chłopakiem Jocelyn. Bracia nie przepadają za sobą.

Słowa kluczowe