Familijny 1981

Przedstawiamy listę 67 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

D'Artagnan i trzej muszkieterowie 2.0

Serial animowany oparty na powieści Alexandra Dumasa, przeznaczony przede wszystkim dla młodego widza. Młode pieski szkolą się, aby w przyszłości zostać muszkieterami, służyć władcy i przeciwdziałać złu.

Kłamczucha 6.8

Scenariusz powstał na podstawie powieści dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Szesnastolatka Aniela Kowalik, która mieszka z ojcem rybakiem w Ustce, marzy karierze aktorki, kocha teatr. Pewnego dnia poznaje Pawła, w którym się zakochuje. Niestety chłopak wkrótce wyjeżdża do Poznania, gdzie mieszka. Aniela bardzo przeżywa rozstanie i postanawia coś zrobić. Udaje się do Poznania do dalekich krewnych i opowiada wydumaną historyjkę o ponownym małżeństwie ojca. Współczujący nastolatce krewni pozwalają jej u siebie zamieszkać. Tymczasem Aniela konsekwentnie realizuje swój plan. Przed południem chodzi do szkoły, a po zajęciach pod zmienionym nazwiskiem podejmuje pracę jako pomoc domowa u Nowackich – w domu swego ukochanego…

Smerfy 7.7

Smerfy to malutkie, niebieskie postacie zamieszkujące grzyby muchomory głęboko w lesie. Przewodzi nimi stary Papa Smerf, a każda postać jest całkiem inna od drugiej. Niestety, cudowny świat smerfów często zakłóca zły czarownik Gargamel z kotem Klakierem i uczniem Nicponiem. Chce on za wszelką cenę złapać smerfy i zamienić je w złoto według bardzo starego zaklęcia. Mimo wszelkich prób nigdy nie odkrył on gdzie dokładnie położona jest wioska smerfów.


Zmierzch tytanów 7.2

Perseusz, potomek Zeusa, pragnie dotrzeć do ukochanej Andromedy. Zazdrośni o względy jego kochanki bogowie szykują mu jednak wiele prób. Dzielnemu Perseuszowi pomagają skrzydlaty koń Pegaz i mądra sowa. Jednym z jego rywali jest sam Zeus.

Listonosz Pat 5.6

Pat i Jess to dwójka najlepszych przyjaciół. Pat jest bardzo przyjaznym listonoszem, jest lubiany w okolicy z miłą chęcią zawsze pomaga ludziom. Jess to jego najwierniejszy przyjaciel, lekko leniwy, ale Pat wszędzie go ze sobą zabiera. Serial składa się kilkudziesięciu 15'sto minutowych epizodów, które ukazują przygody dwójki przyjaciół.

Lis i pies 7.2

Lis o imieniu Tod i pies imieniem Cooper są dobrymi przyjaciółmi i razem się bawią. Ale właściciel psa, Amos Slade, chce zabić lisa i zrobi wszystko, by go dopaść. Ma nawet do pomocy innego psa Chiefa. Z mijającym czasem relacja pomiędzy przyjaciółmi zaczyna się zmieniać...

Bandyci czasu 6.6

Chłopiec oraz sześciu karłów usiłują za pomocą starej mapy dostać się do fabryki wszechświata, aby naprawić maszyny wypuszczające dziurawy czas...

Goście z galaktyki Arkana 4.0

Robert, który jest pisarzem science fiction odkrywa, że może materializować swoje myśli. Następstwem tego jest przybycie na Ziemię grupy kosmitów, dowodzonej przez odczuwającą słabość do Roberta Andrę, co niezupełnie podoba się jego dziewczynie Bibi.

Dookoła świata z Willim Fogiem 7.3

Willy Fog jest angielskim gentelmanem, prowadzącym stateczne i spokojne życie w Londynie końcem XIX wieku. Pewnego dnia zakłada się z kilkoma wysoko postawionymi panami, że okrąży świat w 80 dni. Czeka go wiele przygód. Na swej drodze spotka nowych przyjaciół, ale także wrogów, którzy będą starali się zniweczyć jego plany.

Rasmus i włóczęga 4.0

Rasmus mieszka w domu dziecka. Cały czas ma nadzieję, że ktoś go zechce, nie przestaje więc marzyć o rodzinnym domu. Pewnego dnia postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i ucieka. Nie jest mu jednak pisane wędrować w samotności; wkrótce poznaje Oscara, włóczęgę, który opiekuje się nim podczas wspólnej podróży.

Słowa kluczowe