Fantasy 1964

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 41 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1964 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Poznaj Mary Poppins, najlepszą nianię świata. Właśnie ona sprawi, że najbardziej nudny domowy obowiązek zamieni się w niezwykłą grę, a każdy dzień w pełną przygód wyprawę do fantastycznego świata magii i wyobraźni. Razem z Mary Poppins przywitasz się z niesamowitymi osobami, w tym z niepowtarzalnym kominiarzem Bertem (Dyke Van Dyke) oraz odwiedzisz magiczne krainy.
Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film „płaszcza i szpady” z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się, do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostają zmuszeni do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce opowieść ta dotyczy bowiem rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.
Rok 1625. Rolnik Petr zostaje siłą wcielony do armii. Tam poznaje doświadczonego w wojennym rzemiośle muszkietera Mateja i zaprzyjaźnia się z nim. Obaj przeżywają mnóstwo niezwykłych i niebezpiecznych przygód na morawskich frontach wojny trzydziestoletniej...


Fantomas

6,9
Pierwsza z trzech części serii o tajemniczym i niuchwytnym Fantomasie. Dziennikarz Fandor przeprowadza wywiad z tajemniczym Fantomasem. Ten zaś kieruje organizacją przestępczą. Na jego drodze staje jednak dzielny komisarz Juve (Louis de Funes), który za wszelką cenę będzie się starał pokrzyżować plany przestępcy...
Władcy Babilonu wysyłają swoje oddziały na przyległe ziemie, by zdobywać nowych niewolników. Gdy jedną z porwanych zostaje ukochana Herkulesa wyrusza on na tereny imperium by ją uwolnić. Przypadek sprawia, że heros ratuje króla Samarii z babilońskiej zasadzki, ale jego nowy sprzymierzeniec okazuje się równie przewrotny co władcy Babilonu.
Do miasteczka Abalone przybywa tajemniczy doktor Lao, by zapowiedzieć występ swojego cyrku. Zbiega się to w czasie z propozycją Clinta Starka, chcącego wykupić miasteczko. Mieszkańcy początkowo chcą sprzedać swoje domy, ale po wizycie w cyrku i spotkaniu ze znajdującymi się tam osobliwościami zmieniają zdanie.
Heros Ursus musi zmierzyć się z okrutnym potworem i podstępnym księciem, by odzyskać ukochaną i ocalić swoich towarzyszy.
W zbudowanym nad legendarnymi kopalniami Salomona mieście Zimba dochodzi do zdrady jednego z doradców króla i przejęcia miasta przez bandytów. Nowi władcy, zdrajca Riad i okrutna Fazina, zmuszają mieszkańców do niewolniczej pracy przy wydobyciu złota. Szczęśliwie wieść o tym dociera do Maciste, który wyrusza do Zimby, by powstrzymać tyranów.
Podróżujący po świecie Ercole, zabija lwa gdy ten chce zaatakować księżniczkę Telcę. Zauroczony urodą dziewczyny heros postanawia się z nią ożenić, ale najpierw będzie musiał zabić smoka pustoszącego odległą część kraju. Ercole bez wahania udaje się do smoka i po ciężkiej walce pokonuje go. Niestety po powrocie okazuje się, że miasteczko zostało najechane przez wojska Tedaego, a ocaleni mieszkańcy wzięci do niewoli. By odzyskać ukochaną Ercole wyrusza do twierdzy najeźdźców.
Zakochany w pięknej księżniczce Herkules zgadza się wydobyć z dna morza statek wypełniony złotem. Po dokonaniu tego heros by udowodnić swoją siłę ma zmierzyć się z Samsonem. Gdy posłowie docierają do niego, okazuje się, że stracił on swoją siłę, gdy żona ścięła mu włosy. Tymczasem w okolicy pojawiają się dwaj kolejni siłacze Ursus i Maciste, co prowadzi do bijatyki najsilniejszych ludzi na Ziemi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…