Fantasy 1964

Przedstawiamy listę 31 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Fantasy z 1964 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rękopis znaleziony w Saragossie 7.8

Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film "płaszcza i szpady" z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostaje zmuszony do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce bowiem opowieść ta dotyczy rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.

Mary Poppins 7.5

Poznaj Mary Poppins, najlepszą nianię świata. Właśnie ona sprawi, że najbardziej nudny domowy obowiązek zamieni się w niezwykłą grę, a każdy dzień w pełną przygód wyprawę do fantastycznego świata magii i wyobraźni. Razem z Mary Poppins przywitasz się z niesamowitymi osobami, w tym z niepowtarzalnym kominiarzem Bertem (Dyke Van Dyke) oraz odwiedzisz magiczne krainy.

Święty Mikołaj wyrusza na podbój Marsa 1.0

Marsjańscy przywódcy zaniepokojeni, że ich dzieci oglądają ziemskie programy z udziałem Świętego Mikołaja postanawiają go porwać. By tego dokonać, udają się na Ziemię w statku kosmicznym. Nie wiedząc gdzie mieszka Mikołaj, Marsjanie porywają dwójkę dzieci, a wkrótce i samego świętego.


Gorgona 7.0

Kiedy ojciec i brat Paula Heitza giną w tajemniczych okolicznościach, wybiera się on w podróż do miejsca w którym zmarli. Okazuje się, że jest nim mała wioska gdzieś w Karpatach. Paul szybko przekonuje się, że wszyscy mieszkańcy są zastraszeni przez dziwną istotę zmieniającą ludzi w kamień. Chcąc sprawdzić opowieści miejscowych, sam wybiera się do zrujnowanego zamku górującego nad okolicą.

Dwaj muszkieterowie 7.0

Rok 1625. Rolnik Petr zostaje siłą wcielony do armii. Tam poznaje doświadczonego w wojennym rzemiośle muszkietera Mateja i zaprzyjaźnia się z nim. Obaj przeżywają mnóstwo niezwykłych i niebezpiecznych przygód na morawskich frontach wojny trzydziestoletniej...

Fantomas 6.9

Pierwsza z trzech części serii o tajemniczym i niuchwytnym Fantomasie. Dziennikarz Fandor przeprowadza wywiad z tajemniczym Fantomasem. Ten zaś kieruje organizacją przestępczą. Na jego drodze staje jednak dzielny komisarz Juve (Louis de Funes), który za wszelką cenę będzie się starał pokrzyżować plany przestępcy...

Ercole contro i tiranni di Babilonia 4.0

Władcy Babilonu wysyłają swoje oddziały na przyległe ziemie, by zdobywać nowych niewolników. Gdy jedną z porwanych zostaje ukochana Herkulesa wyrusza on na tereny imperium by ją uwolnić. Przypadek sprawia, że heros ratuje króla Samarii z babilońskiej zasadzki, ale jego nowy sprzymierzeniec okazuje się równie przewrotny co władcy Babilonu.

Dziadek Mróz 7.0

Film oparty jest na rosyjskiej opowieści ludowej. Żyła sobie dobra dziewczynka Nastia. Zła macocha zmuszała ją do pracy, nie dając zapłaty. Pewnego dnia postanowiła pozbyć się swojej pasierbicy i wysłała ją do mroźnego lasu, by tam zamarzła. W tej samej okolicy mieszkał chłopak Iwan. Pokochał Nastię, ale ponieważ był wielkim łgarzem, więc leśny czarownik zamienił go w niedźwiedzia. Teraz Nastia i Iwan muszą przejść wiele niebezpiecznych prób, w czym pomoże im dobry dziadek Mróz...

Siedem wcieleń Doktora Lao 6.0

Do miasteczka Abalone przybywa tajemniczy doktor Lao, by zapowiedzieć występ swojego cyrku. Zbiega się to w czasie z propozycją Clinta Starka, chcącego wykupić miasteczko. Mieszkańcy początkowo chcą sprzedać swoje domy, ale po wizycie w cyrku i spotkaniu ze znajdującymi się tam osobliwościami zmieniają zdanie.

Ursus, il terrore dei kirghisi 4.0

Heros Ursus musi zmierzyć się z okrutnym potworem i podstępnym księciem, by odzyskać ukochaną i ocalić swoich towarzyszy.

Słowa kluczowe