Musical 2022

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 15 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 2022 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Para zmuszona do rozstania musi odnaleźć się ponownie w innym życiu, aby przełamać klątwę ciążącą nad miastem, z powodu której nikt nie może się tam zakochać.


Po zakochaniu się w Kirze King (Lexi Underwood), córce gwiazdy koszykówki i potentata sneakersowego Dariusa Kinga (John Salley), aspirujący projektant sneakersów z Queens (Chosen Jacobs) zyskuje pewność siebie, by realizować swoje marzenie o zostaniu profesjonalnym projektantem sneakersów z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Sami (Devyn Nekoda).
Adaptacja musicalu wyróżnionego nagrodami Tony i Oliviera. Historia niezwykłej dziewczynki, która — uzbrojona w bystry umysł i bujną wyobraźnię — odważnie sprzeciwia się ustalonym normom, by zmienić swoje życie. Raz na zawsze i ze wspaniałym skutkiem.
To zabawna i głęboko poruszająca opowieść o czarującym trzynastolatku z bujną wyobraźnią. Kiedy chłopiec znajduje się w centrum uwagi w wyniku wstydliwego incydentu w szkole, musi zawalczyć o swoją tożsamość i odnaleźć się w pełnym wyzwań świecie. Musical zawiera sceny przedstawiające myśli samobójcze. Program przeznaczony dla widzów dorosłych.
Portugalski reżyser João Pedro Rodrigues – autor znanego także nowohoryzontowej publiczności Ornitologa (17. NH) i Gdy ostatni raz widziałem Macao (13. NH) – pokazał w tym roku w Cannes, jak wygląda prawdziwa zabawa. Jego nieobliczalna erotyczno-ekologiczna fantazja udowadnia, że w kinie naprawdę nie trzeba się ograniczać. U Rodriguesa, obdarzonego specyficznym poczuciem humoru, nadzy strażacy zamieniają się w żywe obrazy, blady książę szuka własnej drogi, także seksualnej, a dzieci z zaangażowaniem śpiewają o drzewach. W Błędnym ogniku ten wyjątkowy filmowiec bawi się musicalową konwencją, jednocześnie cytując wzburzoną Gretę Thunberg albo przeskakując w czasie aż do 2069 roku. Temu wszystkiemu przyglądają się milczące postaci uwiecznione na XVIII-wiecznym obrazie José Conrado Rozy – obojętne zarówno wobec śmierci wiekowego mężczyzny wspominającego dawną miłość, jak i dwóch młodych ciał ofiarujących sobie nawzajem rozkosz pod gołym niebem.
São Paulo, dystopijna przyszłość, nie tak odległa od teraźniejszości. Panuje epidemia wirusa opanowującego umysł i odbierającego zdolność zapamiętywania. Trójka młodych, nieheteronormatywnych ludzi krąży po zrujnowanym przez wirusa i kapitalizm mieście, dzieląc się doświadczeniami i opowiadając o dawnych miłościach. W świecie politycznie wymuszonej amnezji wspomnienia mogą ocaleć wyłącznie we wspólnocie, przekazywane sobie w relacji z innymi. To Złota Era dla tych, którzy byli dotąd marginalizowani.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…