Filmy Wenezuela

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Wenezuela. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z daleka 6.6

Armando to bogaty mężczyzna w średnim wieku, który wabi do swojego domu młodych mężczyzn, oferując im pieniądze. Nie chce ich dotykać, a jedynie oglądać ze ściśle określonej odległości. Śledzi także podstarzałego biznesmena, z którym wydaje się go łączyć traumatyczna przeszłość. Pierwsze spotkanie Armanda z ulicznym chuliganem Elderem ma dość gwałtowny przebieg, ale nie zmniejsza to fascynacji tego samotnego mężczyzny silnym i przystojnym nastolatkiem. Dzięki zachęcie finansowej Elder regularnie odwiedza Armanda, co owocuje powstaniem niespodziewanie intymnej relacji...

Infección

Porwanie dla okupu

Carla i Martin to młoda para. Zostają porwani przez trzech mężczyzn. Noc spędzają w Caracas, gdzie czekają na ojca Carli, który ma dostarczyć pieniądze. Podczas oczekiwania, ukazane są przerażające obrazy patologii, oraz skomplikowane relacje między oprawcami a ofiarami.


W objęciach węża 7.2

Dwójka naukowców poszukuje świętej, leczniczej rośliny.

Brat

Daniel jest świetnym piłkarzem, napastnikiem. Julio jest kapitanem drużyny i urodzonym przywódcą. Wychowali się razem, razem też grają w piłkę w La Ceniza - dzielnicy slumsów. Daniel marzy o karierze zawodowego piłkarza, gdy tymczasem Julio utrzymuje rodzinę dzięki brudnej forsie. On nie ma czasu na marzenia. Niepowtarzalna okazja nadarza się, gdy łowca piłkarskich talentów zaprasza ich na trening z najlepszą drużyną w mieście. Stojąc na nędznym boisku, będą musieli dokonać trudnego wyboru. Co się okaże ważniejsze - rodzina, zemsta czy marzenia. W tym meczu stawką jest życie.

Rodzina

Andres mieszka z dwunastoletnim synem Pedrem w niezbyt bezpiecznej dzielnicy Caracas. Są sobie obcy, a chłopiec raczej słucha kumpli niż ojca. Gdy podczas gry Pedro poważnie rani kolegę, Andres decyduje, że będą się ukrywać, dopóki sprawa nie przycichnie.

Day of the Mummy

Awanturnik Jack Wells zostaje zmuszony do wzięcia udziału w ekspedycji archeologicznej do grobowca jednego z egipskich władców. Celem wyprawy jest odnalezienie niezwykle cennego diamentu, ukrytego rzekomo ze zmarłym. W trakcie poszukiwań grupa zostaje uwięziona w podziemnych labiryncie, w którym czai się żywa mumia.

Miłość w miejskiej dżungli

Śledząc losy szóstki bohaterów reżyser prowadzi widzów w skrajnie różne obszary cementowej dżungli, jaką jest wenezuelska stolica. Film koncentruje się na osobistych relacjach bohaterów, w szczególności na ich walce o zachowanie i pielęgnowanie miłości w obliczu stałego poczucia zagrożenia.

B-Happy

Bohaterka filmu Kathy, bardzo wcześnie wkracza w dorosłe życie. Nie znajduje oparcia u matki i brata, którzy troszczą się jedynie o własne sprawy. Jednakże w szkole poznaje chłopaka, który staje się jej najbliższą osobą. Przez pierwszą miłość, poprawczak i zachłyśnięcie się wolnością dochodzi do pełni samodzielności.

Dollar Mambo

Tancerka, pracująca w obskurnym Salón Panamá, zakochuje się w transwestycie, który trzyma ze skorumpowanym policjantem. 20 grudnia 1989 roku armia amerykańska "najeżdża" Panamę i zostaje zabitych tysiące niewinnych ludzi. Film powstał na podstawie autentycznych wydarzeń.

Słowa kluczowe