Western 1975

Przedstawiamy listę 26 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1975 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z zaciśniętymi zębami

Akcja filmu rozgrywa się na przełomie wieków na Dzikim Zachodzie, opowiada o dzielnych pionierach, którzy zbudowali potęgę Ameryki. Dwukrotny Laureat Oscara Gene Hackman wciela się w postać byłego ujeżdżacza dzikich koni, który dzielnie stawia czoła tajemniczej damie z przeszłością. Laureat Oscara James Coburn gra wędrownego kowboja, który bierze udział w wielkim wyścigu i rywalizuje z młodym, lekkomyślnym zabijaką (Jan-Michael Vincent), wyniosłym angielskim sportsmenem (Ian Bannen) i zaprawionym w bojach awanturnikiem (Ben Johnson).

Przełęcz złamanych serc 6.7

Judith Crist Rok 1870. Specjalny rządowy pociąg przewozi do odległej placówki wojskowej grupę pasażerów. Charles Bronson wciela się w postać Johna Deakina złodzieja, eskortowanego do więzienia przez szeryfa Ben Johnson. W pociągu jest także nieuczciwy Gubernator Richard Crenna, jego kochanka Jill Ireland i pewien inżynier kryjący jakąś tajemnicę Charles Durning. Pociąg pędzi przez dzikie, pokryte śniegiem przełęcze. Na domiar złego morderstwo i sabotaż stawiają jego pasażerów w prawdziwym niebezpieczeństwie. Kim jest zabójca? Komu można zaufać? W tej zagadce nic nie jest takie, jakim wydaje się być, i nikt nie jest tym, na kogo wygląda.

Mistrz rewolweru

Akcja rozgrywa się w początkach XIX wieku, w krwawej epoce walk pomiędzy Hiszpanami i Amerykanami na terenach dzisiejszej Kalifornii. Obrońcą Indian i wszystkich uciśnionych jest Finley - zagadkowy przybysz z Europy, wykształcony na Dalekim Wschodzie, posługujący się z równym mistrzostwem rewolwerem jak i samurajskim mieczem.


Hollywoodzki kowboj

Lewis Tater jest pisarzem specjalizującym się w pisaniu powieści o Dzikim Zachodzie. Prywatnie marzy, aby stać się kowbojem, toteż udaje się właśnie na zachód Ameryki w poszukiwaniu weny do tworzenia. Traf chce, że wkrótce spotyka się z niebezpiecznymi ludźmi którzy chcą go obrabować.

Inn of the Damned

Opowieść o właścicielach pewnego zajazdu, w którym zawsze można liczyć na ciepłą strawę po długiej podroży. Problem w tym, że nikomu z zatrzymujących się tam podróżnych nie udało się z niego wydostać.

Rancho Deluxe

John Brown jest bogatym farmerem, hodowcą bydła na dużą skalę. Jego największymi wrogami są złodzieje Jack McKee i Cecil Colon. Na odbywającej się właśnie wystawie zwierząt hodowlanych zwyciężył jeden z byków Browna. Jack i Cecil podstępnie go uprowadzają, a następnie żądają za niego okupu. Planują nie poprzestać na tej jednej kradzieży, wchodzą w układ z pracownikami Johna, by razem ukraść farmerowi więcej bydła. Tymczasem Brown chcąc wykryć sprawców kradzieży wynajmuje prywatnego detektywa...

Czterech jeźdźców Apokalipsy

Czterej drobni przestępcy, trzej mężczyźni i kobieta, wędrują po bezdrożach Dzikiego Zachodu w stanie Utah gdzie ściga ich sadystyczny bandyta.

Mackintosh and T.J.

Mackintosh (Roy Rogers) jest starzejącym się kowbojem, których chodzi od rancza do rancza i szuka dorywczej pracy. Idąc przez miasto, widzi T.J. (Clay O'Brien) 14-letniego włóczęgę, który chce w pobliskim sklepie ukraść jabłko. Zauważa go właściciel sklepu i przyłapuje na gorącym uczynku, jednak Mackintosh widząc całą sytuację, mówi, że chłopak jest z nim i płaci za skradziony towar. Starszy mężczyzna widzi w chłopcu duże podobieństwo do samego siebie sprzed lat.

Oddział

Słowa kluczowe