Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje powóz.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Młody adwokat (Daniel Radcliffe) przyjeżdża do położonej na odludziu rezydencji zmarłej klientki, by uporządkować jej dokumenty. Na miejscu odkrywa, że okolicę nawiedza złowieszczy duch.
Opowieść o ewolucji Belli Baxter, młodej kobiety przywróconej do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera. Pod opieką Baxtera Bella jest chętna do nauki. Jednak głodna przygód, których jej brakuje, Bella ucieka z Duncanem Wedderburnem, przebiegłym i rozpustnym prawnikiem, w burzliwą podróż przez kontynenty. Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella staje się niezłomna w swoim celu, jakim jest opowiadanie się za równością i wyzwoleniem.
Damien porzuca karierę i w ślad za bratem Teddym wstępuje do partyzantki IRA. Nie jest to dla niego łatwy wybór. Jest lekarzem, a będzie musiał zabijać ludzi... Teddy jest urodzonym przywódcą. Władza, którą mu powierzono utwierdza go w słuszności przekonań i dokonanych wyborów. Za wszelką cenę będzie jej bronił. Ken Loach pokazuje historię dwóch braci, którzy w imię wielkich idei i walki o niepodległość i sprawiedliwość zostają zmuszeni, żeby stanąć przeciwko sobie.
Mały Luke po wypadku rodziców przenosi się wraz z babcią do Anglii. W nadmorskim hoteliku, do którego przybyli, odbywa się zjazd Stowarzyszenia Zapobiegania Okrucieństwa wobec Dzieci. Luke przypadkowo trafia na zebranie, które okazuje się zlotem czarownic.
Pochodząca z ubogiej rodziny Colette (Keira Knightley) w wieku 20 lat poznaje swojego przyszłego męża Henry'ego Gauthiera-Villarsa (Dominic West) – starszego blisko dwukrotnie paryskiego bon vivanta, który wprowadza ją w świat bohemy i przekonuje, by sięgnęła po pióro. Owocem tego jest „Klaudyna” – wydana pod nazwiskiem męża historia pensjonarki, która odkrywa swoją seksualność. Powieść wywołuje skandal, który Gauthier-Villars i Collete dodatkowo podsycają licznymi miłosnymi aferami. Nie przeszkodzą one jednak Colette w zdobyciu zaszczytnego miejsca w Belgijskiej Akademii Języka i Literatury Francuskiej oraz w Akademii Goncourtów.
Ekranizacja arcydzieła noblisty Gabriela Garcii Marqueza. Rozgrywająca się w egzotycznej kolumbijskiej scenerii na przestrzeni 50 lat, pełna frywolnego humoru i erotycznej magii opowieść o niezwykłej miłości, która okazała się silniejsza od przeznaczenia. Florentino Ariza (Javier Bardem), poeta i nieśmiały urzędnik pocztowy obsługujący telegraf, odkrywa miłość swego życia, gdy widzi Ferminę Dazę (Giovanna Mezzogiorno) w oknie willi jej ojca. Serią namiętnych listów, w których wyznaje swą miłość, rozpala uczucie w sercu dziewczyny, jednak jej ojciec (John Leguizamo) na wieść o tym dostaje furii i zapowiada, że nigdy nie pozwoli córce na związek z tak marnym kandydatem.
Czwórka zawodników i dwóch trenerów amerykańskiej drużyny zapaśniczej, spóźniwszy się na swój pociąg, musi pojechać inna trasą. W trakcie podróży kolejni członkowie ekipy zaczynają znikać, a obsługa zabrania im ich poszukiwania. Pomimo zakazu Alan zakrada się do ostatniego wagonu, gdzie znajduje ciała kolegów. Nie chcąc stać się kolejną ofiarą musi zabić oprawców.