Filmy polityka, religia, śmierć, wywiad

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, religia, śmierć, wywiad. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film będzie próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego zginął Daniel Pearl, szef azjatyckiego biura amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal". W styczniu 2001 roku Pearl został wciągnięty w zasadzkę i porwany, a później z zimną krwią zamordowany przez bandę sfanatyzowanych terrorystów islamskich w Pakistanie.
Program to amerykańskie show telewizyjne składające się z kilku skeczy w wykonaniu stale współpracującej grupy komików, jednego gościa - znanej osoby ze świata showbiznesu oraz zaproszona grupa muzyczna.
To realistyczne opowiedziana rekonstrukcja tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce 30 stycznia 1972 roku w północno-irlandzkim mieście Derry, a które uwiecznił w swej piosence "Sunday Bloody Sunday" zespół U2. Film opowiada o jednym z kluczowych epizodów konfliktu w Irlandii Północnej. Żołnierze Armii Brytyjskiej otworzyli wówczas ogień do uczestników pokojowego marszu przeciwko internowaniu działaczy opozycji i wprowadzaniu stanu wyjątkowego w Ulster. W wyniku strzelaniny zginęło 13 osób, a 14 zostało ciężko rannych. To wydarzenie, zwane Krwawą Niedzielą, stało się punktem zapalnym konfliktu irlandzkiego. Okazało się główną przyczyną wojny domowej, w którą wplątanych zostało wielu młodych ludzi, "bojowników o wolność", którzy wstąpili w szeregi IRA - Irlandzkiej Armii Republikańskiej. Krwawa Niedziela rozpoczęła trwającą ponad 25 lat falę przemocy i terroru.


W październiku 1998 roku w miasteczku Laramie, w Wyoming, dwóch młodych ludzi śmiertelnie pobiło geja. Wkrótce po tym reżyser Moises Kaufman i członkowie nowojorskiego Tectonic Theater pojechali do Laramie. Aktorzy przeprowadzili ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta.
Wielowątkowa historia kandydatki na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych pełna manipulacji, zakulisowych rozgrywek, nagłych zwrotów i pikantnych szczegółów z pogranicza moralności. Film otrzymał nominacje do Złotych Globów 2001 w kategorii najlepszej aktorki (Joan Allen) i aktora drugoplanowego (Jeff Bridges). Wiceprezydent USA umiera w czasie piastowania urzędu. Na jego miejsce, Prezydent Stanów Zjednoczonych proponuje Senator Laine Hanson. Jednak zanim obejmie ona urząd, jej życie musi być dokładnie „prześwietlone” przez Kongres. Nieoczekiwanie wychodzi na jaw jej niejasna przeszłość i zamieszanie w niemoralne wybryki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…