Filmy atlantyda

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje atlantyda. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aquaman 6.8

Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.

Gwiezdne Wrota: Atlantyda 7.9

Serial Gwiezdne wrota: Atlantyda jest kontynuacją serii SG-1. Wydarzenia pierwszego sezonu rozpoczynają się w miejscu finału 7 sezonu SG-1. Załoga odkrywa siedzibę Pradawnych na Antarktydzie, gdzie Dr Daniel Jackson zostaje wysłany by zbadać legendarne miasto Pradawnych - Atlantydę.

Podróż na Tajemniczą Wyspę 6.0

Sean Anderson (Josh Hutcherson) odebrał zakodowany sygnał od swojego zaginionego dziadka Alexandera (Michael Caine), który poszukiwał miejsca opisanego przez Juliusza Verne'a w powieści "Tajemnicza wyspa". Okazuje się, że znalazł tę nieznaną wyspę. Sean postanawia odnaleźć dziadka. W podróży towarzyszyć mu będzie ojczym Hank (Dwayne Johnson), którego niezbyt darzy uwielbieniem, oraz nierozgarnięty przewodnik Gabato (Luis Guzmán) ze swoją śliczną córką Kailani (Vanessa Hudgens). Wyspa skrywa mnóstwo tajemnic i zagrożeń.


20 000 mil podmorskiej żeglugi 7.2

Oceany w latach 1860-92 nie są już bezpieczne, wiele statków przepada. Żeglarze powracają do portów z opowieściami o groźnych narwalach (potężnych wielorybach z długim rogiem), które zatapiają ich statki. Przyrodnik, profesor Pierre Aronnax, jego asystent, Conseil, oraz zawodowy wielorybnik, Ned Land, przyłączają się do północnoamerykańskiej ekspedycji, która zamierza rozwikłać tę tajemnicę.

Herkules 5.0

Zeus obawiając się o rosnące siły ciemności przesyła część swojej mocy dziecku króla Atlantydy. Kilka dni później okrutny Minos wszczyna rewoltę i przejmuje władzę w królestwie. Cudem ocalały Herkules zostaje przygarnięty przez parę wieśniaków. Po latach heros wyrusza w świat by odnaleźć cel życia. Oczywiście na jego drodze pojawiają się piękne kobiety, olbrzymie roboty, magia i sam król Minos.

Tajemnicza wyspa 6.5

Czterech konfederackich żołnierzy ucieka z balonem z więzienia unii. Niestety szalejąca burza znosi ich znacznie dalej niż oczekiwali. Po kilkunastu godzinach lądują na nieznanej wyspie, z której nie mogąc się wydostać, postanawiają tam zamieszkać. Tylko, że na wyspie mieszka ktoś jeszcze, ktoś kto już dawno zapomniał o ludziach, ale widząc potrzeby rozbitków daje im potrzebne narzędzia.

Il Gigante di Metropolis 5.0

Siłacz Obro udaje się do miasta Metropolis położonego na wyspie zwanej Atlantydą, by ostrzec tamtejszych naukowców przed katastrofą jaką sprowadzą swoimi eksperymentami. Schwytany przez Atlantów staje się ich niewolnikiem i zostaje zmuszonym do walk ku uciesze władcy miasta Yotara. Tymczasem nad wyspą zawisa widmo zagłady.

Warlords of Atlantis 6.0

Profesor Aitken organizuje ekspedycję mająca na celu odnalezienie Atlantydy. Niestety w trakcie wyprawy dochodzi do buntu załogi i ataku Krakena, który przeżywają jedynie uwięzieni w dzwonie do nurkowania bohaterowie. Bestia zaciąga ich jednak do celu podróży, ale mieszkająca tam rasa okazuje się całkiem inna niż sobie wyobrażali.

Powrót kapitana Nemo 6.0

Prof. Waldo Cunningham wyznacza ultimatum prezydentowi USA, żądając miliarda w złocie, w zamian za ocalenie Waszyngtonu. W tym samym czasie, dwóch wojskowych nurków odnajduje ukrytego na dnie oceanu Nautilusa i zahibernowanego kapitana Nemo. Wróciwszy do życia, kapitan zgadza się, by amerykańska marynarka naprawiła jego statek, aby z nową załogą mógł wyruszyć na poszukiwanie Atlantydy. Zanim jednak do tego dojdzie, przyjdzie mu się zmierzyć z Cunninghamem, ukrywającym się gdzieś w oceanie, w swojej eksperymentalnej łodzi podwodnej.

Antinea, l'amante della città sepolta 3.0

Trzej inżynierowie trafiają do ukrytej pod pustynią Atlantydy, z której muszą uciec, nim dojdzie do testu bomby atomowej.

Słowa kluczowe