Filmy uczelnia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uczelnia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Komu zaufać, gdy nie wiadomo co jest prawdą? Dręczona przeszłością młoda i zdolna studentka medycyny Alex, (Barbara Liberek) dołącza do tajemniczego profesora (Andrzej Chyra), jego prawej ręki (Stanisław Linowski) i grupy studentów, którzy pod przykrywką prowadzenia badań naukowych, badają zjawiska paranormalne i walczą z demonami.
Surowy profesor prawa i jego ambitni studenci sprawdzają swoją wiedzę o sprawiedliwości w praktyce, gdy na ich prestiżowej uczelni dochodzi do makabrycznego zdarzenia.
Kim wraz z dwójką swoich przyjaciół od początku studiów stara się zwalczyć szkodliwy system SOTUS na wydziale inżynierii. Po drugiej stronie sporu staje Mek, który uważa system za słuszny i pomocny w rozwoju kanału na Youtube, który prowadzi ze swoimi przyjaciółmi. Chłopcy uwielbiają robić pranki innym studentom, a potem udostępniać to w sieci. Kiedy ich ofiarą pada Kim, dochodzi do ostrej szarpaniny na oczach całego uniwersytetu. W ramach kary od tej pory dwaj wrogowie muszą rozpocząć współpracę na rzecz reklamy uczelni. A ponieważ najbardziej chwytliwym tematem są ostatnio związki jednopłciowe, chłopcy zmuszeni są udawać parę. Wkrótce odgrywane role stają się rzeczywistością.


Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?
Życie profesora filozofii zostaje przewrócone do góry nogami, gdy zaczyna się spotykać z jedną ze swoich studentek.
Młody geniusz robotyki Hiro Hamada wraz ze swoim robotem Baymaxem zostaje uwikłany w plan zniszczenia dynamicznie rozwijającego się miasta San Fransokyo. Bohaterowie dołączają do grupy niedoświadczonych śmiałków walczących z przestępczością i wspólnie podejmują się misji ratowania miasta.
Jesse (Josh Radnor) to 35-letni mieszkaniec Nowego Jorku. Nudną pracę rekompensuje mu literacka pasja. Na czytanie książek przeznacza swój cały wolny czas, zaniedbując życie towarzyskie. Nieoczekiwanie dzwoni do niego były profesor, który postanowił przejść na emeryturę i chce, aby Jesse przyjechał na jego imprezę pożegnalną. Nie zastanawiając się długo, mężczyzna przyjmuje zaproszenie i po latach powraca na teren swojej ukochanej alma mater. Poznaje tam 19-letnią studentkę, Zibby (Elizabeth Olsen), z którą szybko znajduje wspólny język.
Nastoletni Greg zostaje przymuszony do zaprzyjaźnienia się z chorą na raka koleżanką z klasy.
Carsten i Pil są kochankami. On, wykładowca na uczelni. Ona, zagorzała antyglobalistka i jego była uczennica. Pewnego dnia Carsten odbiera telefon od Pil, która mówi mu, że jedna z sabotażowych akcji w fabryce broni się nie udała. Okazuje się, że został zabity jeden z ochroniarzy, a sprawcą tego była Pil. Rozpoczyna się proces, a dziewczyna trafia do więzienia.

Fandango

7,4
Chwytanie za lasso... pędzącego pociągu i skoki z samolotu z worem bielizny do prania zamiast spadochronu, nie są może najlepszymi pomysłami, ale kilku świeżo upieczonych absolwentów uniwersytetu w taki m.in. sposób postanowiło pożegnać się z młodością. Czeka ich niełatwa przyszłość - praca lub wysłanie do Wietnamu, bo rzecz dzieje się w 1971 roku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…