Filmy bohater, bunt

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bohater, bunt. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hale, amerykański astronauta umiera i przechodzi reinkarnację. Wciela się w osobę, która zakończyła swój żywot na tajemniczej planecie o nazwie "Riverworld". Ludzie są tam pozostawieni samym sobie, stworzyli plemienne lenna. Tajemnicza rasa istot w kapturach obserwuje ich - czasem interweniuje, ale ich motywy nie są znane. Wszyscy, którzy umarli na Ziemi w roku 2039, nawet istoty pozaziemskie nazywane Monatami, obecnie żyją na tej planecie...

Gra o tron

8,5
7,3
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Spartakus

8,1
Zdradzony przez Rzymian. Zmuszony do niewolnictwa. Odrodził się jako Gladiator. Klasyczna opowieść o najbardziej niesławnych rebeliantach Republiki. Oderwany od swojej ojczyzny i kobiety, którą kocha, Spartakus jest skazany na brutalny świat na arenie gdzie krew i śmierć są prominentną rozgrywką. Ale nie wszystkie walki toczą się na piasku. Zdrada, korupcja i urok zmysłowej przyjemności będzie stale testował Spartakusa. Aby przetrwać, musi stać się bardziej niż człowiekiem, więcej niż gladiatorem. Musi stać się legendą.


W Hongkongu co trzy lata odbywają się na prywatnej wyspie Hana turnieje zawodników walk wschodnich. Spotykają się tam sławy światowego karate. Rządowa agencja ds. zwalczania przestępczości nakłania do współpracy mistrza kung-fu Lee, który udaje się na wyspę Hana. Ma rozbić mieszczący się na niej gang.
Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13 po tym jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore), przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa?
Adaptacja powieści H. Sienkiewicza. XVII wiek, po wielu latach pokoju żyjący w granicach Rzeczpospolitej Kozacy zaczynają się buntować przeciw uciskającej ich szlachcie. Wracając z Krymu, Jan Skrzetuski ratuje przed zbójcami Chmielnickiego, przywódcę Kozaków. W dalszej drodze Jan poznaje piękną Helenę, w której się zakochuje. Niestety, jest ona obiecana Bohunowi, który dowiedziawszy się o zmianie przyrzeczenia przez jej rodzinę, atakuje ich dworek i porywa ją. Skrzetuski postanawia ruszyć jej na ratunek, ale jego plany krzyżuje wojna z Kozakami.

K-19

7,2
Czasy Zimnej Wojny. Związek Radziecki i Stany Zjednoczone prześcigają się w demonstrowaniu swych potęg militarnych. Ta zasada dotyczy również sił Marynarki Wojennej. Rosjanie wiedzą, że muszą pokazać się z zaopatrzona w głowicę nuklearną łodzią podwodną. Łódź nie jest jeszcze w stu procentach dopracowana, ale w ramach tej obowiązkowej demonstracji sił, dowództwo Radzieckiej Marynarki Wojennej zdecydowało, że łódź musi odbyć rejs. 4 czerwca 1961 roku łódź K-19 dopływa do wód północnego Atlantyku. I wtedy załoga odkrywa, że popsuł się system chłodzący reaktora. Przeciek w pierwszym obwodzie chłodzącym. Przeciek może spowodować przegrzanie reaktora. Stało się jasne, że grozi to katastrofą. Dotychczas łodzią dowodził Vladimir Yenin (Liam Neeson). Jednak rozkaz przejęcia dowództwa dostaje kapitan Nicolai Zatayew (Harrison Ford). Ma sprawdzić czy na łodzi były zachowywane wszystkie procedury.
Stary król walczy z chłopskim powstaniem. Podczas kolejnej bitwy ginie, a jego syn zostaje ciężko ranny. Królowa prosi o pomoc sędziwego smoka, ten odstępuje królewiczowi połowę swego serca - pod warunkiem, że obdarowany będzie przestrzegał kodeksu rycerskiego.
Nastoletni Brad, po tragicznym wypadku, który zmienił jego życie, trafia do poprawczaka położonego na odludziu gdzieś w Colorado. W prywatnym ośrodku resocjalizacyjnym dowodzi sadystyczny emerytowany pułkownik, a więźniowie znęcają się nad sobą nawzajem. Świat, do którego trafia Bard, zmusza go do walki o przetrwanie i zachowanie resztek człowieczeństwa.

Spartakus

7,7
Spartakus, jak większość Traków, po przegranej wojnie z Rzymem trafia do niewoli. Za swoją buntowniczą postawę trafia do szkoły gladiatorów. Pewnego dnia dla uciechy arystokracji ma zabić swojego przyjaciela. Nie chcąc tego zrobić wszczyna bunt w szkole, który szybko przeradza się w powstanie niewolników. Wiedząc, że jedynym ratunkiem dla nich jest ucieczka z Rzymu niewolnicy pod wodzą Spartakusa zawierają układ z piratami. Ale Rzymskie legiony nie mają zamiaru pozwolić im na ucieczkę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…