Filmy bohater, pilot

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bohater, pilot. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
W Andach rozbija się samolot z drużyną rugby. Część ludzi przeżyła, jednak po kilku dniach słyszą w radiu, że ich poszukiwanie zostało przerwane. Zaczyna się walka o przeżycie.

Kapitan Marvel

6,5
6,4
W latach 90. XX wieku, gdy na Ziemi królują komputery z systemem Windows 95 i wypożyczalnie kaset wideo, w galaktyce toczy się wojna pomiędzy Kree i Skrullami. Vers (Brie Larson), wojowniczka elitarnego oddziału Starforce, podczas misji na innej planecie zostaje uprowadzona przez wrogich Skrulli, których najsilniejszym atutem w walce jest zdolność przybierania postaci przedstawicieli innych ras. Kosmici, usiłując pozyskać od Vers cenne dla nich informacje, przeszukują jej pamięć i docierają do danych, które nieznane są samej bohaterce. Wojowniczka Kree kilka lat wcześniej straciła bowiem pamięć i teraz jedynie strzępy przeszłości powracają do niej w koszmarnych snach. Obdarzonej potężną mocą Vers udaje się wyrwać ze szponów Skrulli, ale w trakcie ucieczki traci kontrolę nad pilotowanym statkiem i rozbija się na C-53 – planecie Ziemia. W pościg za wojowniczką ruszają zmiennokształtni kosmici, którzy dzięki swojej zdolności szybko wtapiają się w otoczenie. Vers zyskuje wsparcie w osobie Nicka Fury’ego (Samuel L. Jackson) – agenta T.A.R.C.Z.Y., zajmującej się nietypowymi misjami NASA. Bohaterowie docierają do tajnej bazy, gdzie natrafiają na dane bezcenne zarówno dla Skrulli, którzy już infiltrują szeregi agencji, jak i dla samej Vers, która odkrywa, że jej wymazane z pamięci korzenie sięgają planety C-53.


Agent FBI Sean Archer (John Travolta) od lat ściga niebezpiecznego terrorystę Castora Troya (Nicolas Cage), odpowiedzialnego za śmierć jego kilkuletniego syna. W centrum Los Angeles Troy podkłada bombę biologiczną o ogromnej sile rażenia. Terrorysta wpada w zasadzkę FBI i staje twarzą w twarz z Archerem, który rani go, jak się wydaje, śmiertelnie. Sterowana przez radio bomba nie zostaje jednak odnaleziona. Jedyną szansą na zapobieżenie tragedii jest wyciągnięcie informacji o jej lokalizacji od przebywającego w więzieniu brata Castora - Polluxa Troy'a. Archer zgadza się na szalony eksperyment - poddany skomplikowanej operacji chirurgicznej, otrzymuje twarz Castora. Tymczasem Castor budzi się ze śpiączki. Zmusza chirurga do powtórzenia zabiegu, w wyniku którego ma teraz twarz Archera...

X-Men 2

7,4
X-Men są następnym ogniwem ewolucji. Każde z nich przyszło na świat w wyniku niepowtarzalnej mutacji genetycznej, a los obdarzył ich niezwykłymi mocami. Otacza ich powszechna nienawiść i uprzedzenia. Społeczeństwo nie chce zaakceptować ich odmienności, boi się ich i skazuje na życie w odosobnieniu. Profesor Charles Xavier, najpotężniejszy telepata na świecie, założył szkołę, gdzie „mutanci” uczą się wykorzystywać swoje moce dla dobra całej ludzkości – ludzkości, która nie chce uznać ich prawa do życia i samostanowienia.

Lot

7,2
Historia pilota, który ocalił pasażerów samolotu od niechybnej śmierci lądując w trakcie awarii. Teraz stoi pomiędzy opinią publiczną, która traktuje go jak bohatera narodowego, a systemem, którego przedstawiciele doszukują się przyczyn zajścia obarczając pilota winą.
Jeden z najlepszych seriali science-fiction ostatnich lat. Opowieść rozpoczyna się czterdzieści lat po tym, jak ludzkość zawarła przymierze z Cylonami. Cyloni zostali stworzeni przez ludzi, ale następnie zbuntowali się przeciw swoim panom. Po krwawej wojnie zapanował pokój, podczas którego po Cylonach zaginął wszelki ślad. Teraz powrócili i przypuścili gwałtowny atak na dwanaście kolonii ludzi. Ocalałe resztki rasy ludzkiej muszą stawić im czoła.

Serenity

7,2
Kapitan Malcolm Reynolds, weteran galaktycznej wojny domowej (walczył po przegranej stronie), stara się przetrwać na pokładzie własnego statku „Serenity”. Przewodzi małej, ale zgranej załodze, jednak kiedy bierze na pokład dwójkę pasażerów – młodego lekarza i jego siostrę posiadającą telepatyczne zdolności – wpakuje się w kłopoty większe, niż mógł przypuszczać. Jego pasażerowie są uciekinierami ściganymi przez koalicję panującą nad wszechświatem. W pogoń za „Serenity” wyruszy ogromna flota Sojuszu i statki krwiożerczych, bezwzględnych kanibali – Reaversów. Ale największe niebezpieczeństwo kryje się na pokładzie statku Malcolma.
Po trwającej blisko sto lat wojnie ludzi z imperium Cylonów, prezydent Roslin (Mary McDonnell) i komandor Adama (Edward James Olmos) postanawiają zebrać kolonistów ocalałych ze zniszczonego Kobolu i udać się na poszukiwania mitycznej planety o nazwie Ziemia. Rozpoczyna się fascynująca wyprawa, w celu odnalezienia ostatniej, trzynastej kolonii ludzkości.
W początkach lat Wielkiej Recesji, życie w rejonie morza Śródziemnego staje się coraz trudniejsze. Napady powietrznych piratów są coraz częstsze, stąd pojawia się konieczność wynajmowanie powietrznych ochroniarzy. Jednym z najlepszych jest Porco Rosso, który jest… świnią. Kiedyś człowiek i as przestworzy podczas I Wojny Światowej, teraz wolny strzelec.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…