Filmy choroba psychiczna, prawda

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, prawda. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film ten opowiada prawdziwą historię Jeffreya Wiganda, byłego dyrektora przemysłu tytoniowego, który decyduje się na wystąpienie w programie informacyjnym „60 minut” stacji CBS-TV. Dla czystego sumienia i częściowo zachęcony przez producenta Lowella Bergmana, Wigand ujawnia, że przemysł tytoniowy nie tylko był świadomy, że papierosy są szkodliwe i wciągające w nałóg, ale pracował także nad tym, aby wręcz zwiększyć uzależniające właściwości tytoniu. Niestety, obaj bohaterowie tej historii przekonali się na własnej skórze, że samo mówienie prawdy nie wystarcza.
Mick Haller (Matthew McConaughey) jest sprytnym, pewnym siebie adwokatem z Los Angeles. To mistrz manipulacji, który marzy o dużych pieniądzach i ekskluzywnej kancelarii, ale na razie jego biuro mieści się… na tylnym siedzeniu Lincolna, gdzie spotyka się ze swoimi szemranymi klientami. Najczęściej są nimi dilerzy narkotykowi lub przyłapani na jeździe po pijanemu kierowcy. Nieoczekiwanie jednak los zsyła mu zlecenie, które wygląda na punkt zwrotny w karierze. Bogaty playboy z Beverly Hills (Ryan Phillippe) zostaje oskarżony o gwałt i usiłowanie morderstwa. Sprawa wygląda na prostą i bardzo dochodową. Jednak im Mick poznaje więcej faktów z życia swojego klienta, tym bardziej miejsce entuzjazmu zajmuje zdziwienie, niepewność, obawa… a potem strach. Strach o życie swoje i swoich najbliższych.

W dolinie Elah

7,0
7,7
Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.


Arthur Kirkland (Al Pacino) podejmuje się obrony sędziego oskarżonego o gwałt. Arthur miał wcześniej drobny incydent z sędzią, po tym, jak ten niesłusznie skazał jego klienta. Staje teraz przed moralnym i prawnym dylematem, który jest o tyle trudniejszy, że sędzia wyznaje mu, że jest winny.
Scenariusz został oparty na autentycznych wydarzeniach z marca 2006 roku, jakie rozegrały się w Mahmudiyah w Iraku. Grupa amerykańskich żołnierzy zgwałciła i spaliła czternastoletnią Irakijkę oraz zastrzeliła członków jej rodziny. Narracja główna filmu stylizowana jest na dziennik prowadzony przez bohaterów za pomocą camcorderu. Jest to jednak tylko jeden ze środków zwiększąjących wiarygodność wydarzeń przedstawionych w filmie. Pojawiają się w nim również zapisy z kamer przemysłowych, wideoblogi, filmiki zamieszczane przez żołnierzy na portalu YouTube, newsy telewizyjne, francuski dokument oraz rozgrywający się już w USA "obiektywny" epilog. Ta wielość formatów pokazuje wyraźnie, w jaki sposób media konstruują przekaz i ukierunkowują widzów na konkretny jego odbiór. Pierwsza wojna iracka była przez niektórych nazywana telewojną. Obecnie media prześcigają się w jak najszybszym i jak najbliższym prawdy relacjonowaniu tragedii.
Ziemie północnego Teksasu, 35 tys. lat p.n.e. Jeden z ówczesnych jaskiniowców wpada do szczeliny w lodowej pokrywie ziemi. Zostaje zaatakowany przez tajemniczą czarną substancje i ginie wkrótce potem. Podobny los spotyka kilkuletniego chłopca, który współcześnie wpada do tej samej groty. Pod jego skórę błyskawiczne przenika czarna substancja, która zabija go na miejscu. Tydzień później w siedzibie FBI w Dallas odkryta zostaje bomba. Agenci specjalni: Fox Mulder (David Duchovny) i Dana Scully (Gillian Anderson) próbują unieszkodliwić ładunek wybuchowy, ale bez powodzenia. Dochodzi do eksplozji. Tymczasem Mulder spotyka tajemniczego mężczyznę z papierosem w dłoni- podającego się za dawnego przyjaciela jego ojca- i dowiaduje się od niego w sekrecie o istnieniu międzynarodowego spisku...
Moskwa. Dwaj młodzi ludzie Anton (Renat Shuteev) i Vlad (Andrey Kurganov) są świadkami pobicia na tle homofobicznym. Odjeżdżają z miejsca przestępstwa nie udzieliwszy pomocy poszkodowanemu. Jednak natychmiast, Anton postanawia wszcząć postępowanie, gdyż jego pragnienie prawdy jest związane z jego miłością do Vlada.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…