Filmy walka, wiara

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka, wiara. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Część życia Joanny d'Arc. Joanna (Sandrine Bonnaire) opuściła Domremy. Próbuje przekonać kapitana Baudricourta (Baptiste Roussillon), by odprowadził ją do Delfina. Ta część kończy się pierwszą bitwą Joanny w Orleanie w roku 1429. Tutaj jest uważana bardziej jako wojowniczka niż święta. Ale jej wiara rośnie w siłę.
"Będę trwać rok, niewiele więcej”, powiedziała Joanna d'Arc (Sandrine Bonnaire). Joanna i Delfin (André Marcon) osiągają wiele zwycięstw w bitwach nad wojskami angielskimi. Delfin zostaje królem Francji ku zadowoleniu Joanny. Natomiast ona zostaje schwytana w Compiègne i osadzona w więzieniu. Zostaje sprzedana Anglikom. Odmawia poddania się angielskim rządom. W imię wiary rozpoczyna się proces. Przez chwilę wyrzeka się swoich czynów i przekonań ze strachu przed śmiercią, a następnie zostaje skazana na dożywocie. Sąd został zmieniony - na śmierć na stosie. Umiera w płomieniach krzycząc imię Jezusa, zostając spalona żywcem w Rouen w maju 1431 roku.
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.


Neo wyrusza z niebezpieczną misją, której celem jest uratowanie Syjonu przed maszynami.
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
Zgodnie z obietnicą Aslana, dzieci powracają. Jednak w czasie ich nieobecności w Narnii minęło ponad 1000 lat i wiele się zmieniło. Magiczne stworzenia i mówiące zwierzęta stały się jedynie legendą, a rządy sprawuje okrutny uzurpator Król Miraz. Prawdziwy król - tytułowy Książę Kaspian - siostrzeniec Miraza, zostaje zmuszony do ucieczki. Rodzeństwo musi pomóc mu w pokonaniu tyrana i zdobyciu tronu...

Ludzkie dzieci

7,0
7,7
Jest rok 2027. Kiedy umiera ostatnie narodzone 19 lat temu dziecko, ludzie tracą wiarę, że ludzki gatunek przetrwa. Adaptacja powieści Phyllis Dorothy James.

Ksiądz

6,0
Dzięki specjalnie trenowanym wojownikom o nadludzkiej sile, ludzkość wygrywa trwającą od wieków wojnę z wampirami. Od tej pory księża stają się zbyteczni i zostają porzuceni przez kościół. Po latach jeden z nich otrzymuje wiadomość, że jego rodzina została zaatakowana przez wampiry. Nie zważając na zakazy swoich hierarchów, ksiądz wyrusza by zabić odpowiedzialne za to potwory i odzyskać uprowadzoną córkę.

W dolinie Elah

7,0
7,7
Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.

Słowa kluczowe