Filmy rom

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rom. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jean-Etienne Fougerole (Christian Clavier) jest inteligentnym humanistą. Ożenił się z bogatą dziedziczką wielkich włości (Elsa Zylberstein). Fougerole promuje w debacie telewizyjnej swoją nową powieść „À bras ouverts”, w której m. in. zaprasza do swego domu osoby najbardziej potrzebujące. Jego przeciwnik nie może uwierzyć w to co on opowiada w swojej książce. Urażony słowami przeciwnika, Fougerole, przyjmuje wyzwanie, aby nie stracić twarzy. I już tego samego wieczoru, ktoś zadzwonił do drzwi jego pałacu. Przekonania Fougerole zostaną wystawione na próbę!
Historia miłosna dwóch cygańskich dziewcząt.
Od ostatniego szalonych ślubów córek minęło już kilka lat. Życie Wasilija Serdiuka płynie spokojnie, do chwili, gdy najmłodszy w rodzinie Zahar, chce się ożenić. I zgodnie z rodzinną tradycją chłopak wybrał egzotyczną narzeczoną – córkę romskiego barona Radę. Tym razem Wasilij obiecuje sobie, że nie zepsuje uroczystości. Przyszła synowa przypadła mu do gustu. Jednak, jak zwykle, nic nie idzie zgodnie z planem.


Ange, samotny podróżnik i zawodowy etnolog, musi wyruszyć w podróż na wybrzeże Morza Śródziemnego, aby spłacić swój dług. Gdy ruszył w drogę swoim starym vanem, nie był zaskoczony, gdy odkrył, że jego 17-letnia córka, o której istnieniu dopiero niedawno się dowiedział, jest ukryta w bagażniku.
Tym razem po zwolnieniu z kancelarii Żelazny & McVay prawniczka musi zmierzyć się z nowymi problemami, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Przez przypadek zostaje zaangażowana w sprawę podwójnego morderstwa. Jej klient – Cygan Bukano – po stracie żony i córki ma otrzymać pokaźną sumę od towarzystwa ubezpieczeniowego. W międzyczasie staje się jednak głównym podejrzanym w sprawie.
Rok 1927. Mała dziewczynka, żydówka, o imieniu Fegele mieszka w rosyjskiej wiosce z ojcem, kantorem w synagodze, i babcią. Jej dzieciństwo jest spokojne i szczęśliwe, ale groźba prześladowań nie ginie. Z tego powodu ojciec Fegele postanawia wyjechać do Ameryki, aby tam znaleźć pracę i sprowadzić rodzinę. Wkrótce po jego wyjeździe do wsi wkracza przemoc. Fegele razem z innymi uciekinierami, mieszkańcami wioski wsiada na statek. Statek jednak wypływa nie do Ameryki, dokąd chcieli się udać, ale do Anglii. Fegele trafia do chrześcijańskiego sierocińca. Otrzymuje nowe imię - Suzie i chodzi do szkoły, gdzie nie ma prawa rozmawiać w swoim rodzinnym języku - jidysz. Uczy się tam jednak śpiewać. Dziesięć lat później wyjeżdża do Paryża, gdzie zostaje śpiewaczką w chórze. Zaprzyjaźnia się z Lolą - jasnowłosą, ambitną Rosjanką. Zaczyna oszczędzać pieniądze, aby wyjechać do Ameryki w poszukiwaniu ojca. Suzie i Lola znajdują pracę w operze prowadzonej przez Felixa Perlmana. Suzie zakochuje się w Cezarze, cygańskim handlarzu końmi, Lola natomiast w Dante Dominio, zarozumiałym włoskim śpiewaku operowym. Wybucha wojna. Kiedy Niemcy wkraczają do Paryża, Dante, z Lolą u swego boku, zaczyna z nimi kolaborować. Suzie natomiast opowiada się po stronie Cezara i grupy cygańskim muzyków. Naziści planują wywózkę żydów i Cyganów. Dante zdradza Lolę, która decyduje się, aby od niego odejść. Lola obiecuje Suzie, że zorganizuje ucieczkę dla nich obu. Suzie chce zostać i walczyć, ale Cezar przekonuje ją do wyjazdu. Suzie zgadza się, choć ta decyzja łamie jej serce. Transatlantyk, którym Suzie i Lola płyną do Ameryki, zostaje zbombardowany i tonie. Suzie zdołała ocaleć, ale Lola ginie. W Ameryce Suzie rozpoczyna poszukiwania ojca, które prowadzą ją do Hollywood.
Po śmierci ojca i przepiciu przez wuja całego spadku Virginia zostaje sama. Zostaje przyjęta przez rodzinę bohemy, ale kłótnia między bohemą a chłopami zmusza ją do ucieczki przed zamieszkami chłopów. Następnie pomaga jej Raynal, który się w niej zakochuje, ale jest zbyt nieśmiały, by jej to powiedzieć. Chroniona przez ojca Virginia zostaje okradziona przez wuja z pieniędzy, które Raynal dał jej na zapłacenie rachunku we wsi. On i jego syn zaczynają uważać ją za złodziejkę.
Janusz dorastał w konserwatywnej społeczności romskiej w małym ukraińskim miasteczku. Ma się ożenić, czego chcą jego rodzice. Jednak Janusz jest gejem i to zakochanym w innym młodym mężczyźnie, Paszy. Wspólnie postanawiają wymknąć się z wesela i opuścić miasto, ale czy Janusz naprawdę to zrobi?
Tytułowa dziewczyna z dobrego domu to Joanna Kossakowska, która właśnie ma zaręczyć się z młodym inżynierem, Andrzejem z Katowic. Rodzice organizują z tej okazji dla córki huczne przyjęcie w noc sylwestrową, w Domu Pracy Twórczej pod Krakowem. Narzeczony ma tam dojechać z Katowic. Do spotkania jednak nie dochodzi, gdyż w ostatniej chwili Joanna zmienia plany...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…