Filmy relacja rodzinna, relacja ojciec-córka, kelner

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, relacja ojciec-córka, kelner. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Gdy w zasypanym śniegiem i zamarzniętym mieście Wichita w Kansas, ludzie właśnie siadają do świątecznych stołów, Charlie Arglist – właściciel marnie prosperującej firmy prawniczej (John Cusack) razem ze swoim wspólnikiem Vic’iem Cavanaugh (Billy Bob Thornton), właśnie wyczyścili konta szefa lokalnej mafii, kradnąc mu 2 miliony dolarów. Do północy już miało nie być ich w mieście. Taki był plan. Ale niestety wszystko bierze w łeb z powodu uniemożliwiającej wyjazd burzy śnieżnej, a także z powodu Renaty (Connie Nielsen), która prowadzi jeden z należących do mafii klubów go-go i którą tak naprawdę zamiast pieniędzy Charlie wolałby znaleźć pod swoją choinką. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy szef mafii odkrywa, że jego konta są puste....
Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.


Sarkastyczny Buddhadev (Amitabh Bachchan) jest szefem kuchni jednej z najlepszych restauracji w Londynie. Osiągnął sukces w życiu zawodowym, ale nie w prywatnym. Czy poznanie niezależnej Niny (Tabu) odmieni jego samotność? Czy ich związek ma szanse pomimo tego, że kobieta jest młodsza od niego o 30 lat?
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).
Jest rok 1940. Uciekając przed Niemcami, śmietanka towarzyska Paryża opuszcza stolicę i lokuje się w luksusowym hotelu Splendide w Bordeaux. Tam spotykają się uciekinier z więzienia i piękna aktorka. Przed wojną łączył ich romans, na dodatek przez aktorkę mężczyzna trafił do więzienia.
To jeden z tych filmów, co to są "o życiu". Opowiada losy trójki bohaterów, którzy próbują razem ułożyć sobie życie. Dwóch mężczyzn i kobieta. Wątek gejowski. Rozterki psychiczne, przełomowe wybory życiowe. Film ciągnie się od wczesnych lat dziecięcych bohaterów do pełnej dorosłości. Spokojna opowieść o niespokojnych duszach.
Opowieść o zagubionym w labiryncie swojego życia pracoholiku, który z pomocą rodziny odzyskuje sens istnienia, wzrusza, rozśmiesza i daje nadzieję publiczności w wielu krajach. Rafael jest pozbawiony złudzeń i niezadowolony z życia, nie ma na nic czasu, nie radzi sobie ze swoją córką, eks-żoną, rodzinną restauracją i nową narzeczoną. Z pomocą przychodzi mu ojciec, który kieruje jego uwagę na rzeczy w życiu najważniejsze.
1917 rok. Do restauracji "Jar" zjeżdżają się goście: przemysłowiec, dostarczający buty filcowe dla armii, generał i wyżsi urzędnicy. W odrębnych salach upijają się i tłuką kieliszki wojskowi dowódcy, starszy urzędnik przytula młodą pannę. Tylko nad ranem kelnerzy mogą się zrelaksować . Nagrodą dla nich jest to, co zostało na stołach. Tylko w niedzielę kelner Skorochodow (Michael Chekhov) może spokojnie spędzić południe z żoną i posłuchać jak córkę gimnazjalistka gra na skrzypcach...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…