Filmy onz, strzelanina

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje onz, strzelanina. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film opowiada historię człowieka, który zostaje wplątany w globalną intrygę rosyjskich oligarchów. Jack Ryan (Chris Pine) jest finansistą, pracującym w Moskwie dla oligarchy - Viktora Stazova (Kenneth Branagh). Odkrywa, że jego szef planuje przeprowadzić finansowy atak terrorystyczny na USA i spowodować gospodarczy krach. Jack postawia zapobiec niebezpieczeństwu z narażeniem życia.
Niebezpieczny, gotowy na wszystko, przebiegły handlarz broni w swojej profesji osiągnął wyżyny. Pasmo jego „sukcesów” przerywa jednak spotkanie z wrogiem, którego nigdy nie oczekiwał – z własnym sumieniem. Nie jest jednak łatwo pożegnać się z życiem pełnym pięknych kobiet, luksusu i adrenaliny, zwłaszcza kiedy nikt nie chce żebyś odchodził, nawet twoi wrogowie.
Deke DaSilva (Sylvester Stallone) i Matthew Fox (Billy Dee Williams) są nowojorskimi policjantami. Wkrótce zostają przeniesieni do specjalnej jednostki antyterrorystycznej, by tam pracować nad sprawą groźnego terrorysty Wulfgara (Rutger Hauer). Wulfgar po ostatniej akcji naraża się wszystkim jednostkom policyjnym w tym FBI. Nie jest także szanowany wśród swoich gdyż zabił jednego z łączników. By pokazać, że jest wart zaufania planuje wielki atak. DaSilva i Fox poszukują go, lecz jest to utrudnione zmianą twarzy Wulfgara przez operację plastyczną...


Michael Bryce (Ryan Reynolds) postanawia rzucić stresujący zawód ochroniarza i za namową swojej psychoterapeutki udaje się na zasłużony urlop. To ma być odwyk od broni, zabijania i pakowania się w kłopoty. Wszystko się jednak sypie, gdy już na początku swojego wypoczynku trafia w sam środek strzelaniny, której sprawczynią jest Sonia (Salma Hayek) - żona jego byłego klienta Dariusa (Samuel L. Jackson). Dzika, piękna i dwa razy bardziej nieobliczalna od swojego męża. Koszmar Bryce’a zaczyna się od nowa, a cała terapia ląduje w koszu na śmieci. Mimo nieśmiałego sprzeciwu bodyguarda, oboje z Sonią ruszają na ratunek Dariusa z rąk bandytów. Niestety na ich drodze stanie potężny i wyjątkowo mściwy szaleniec (Antonio Banderas), którego złowrogi plan może zniszczyć świat, jaki do tej pory znamy. Tylko, że ten szaleniec nie zna jeszcze pełni możliwości Bryce’a, Dariusa i, w szczególności, jego żony. TO BĘDZIE ZABÓJCZY TRÓJKĄCIK!
Dokumentalista (Robert Redford) pracuje w jednym z oddziałów agencji CIA. W niewyjaśnionych okolicznościach zostają zabici jego wszyscy biurowi koledzy, a tylko jemu udaje się ujść z życiem. Uciekając przed tajemniczymi mordercami, zmusza młodą kobietę, Kathy do udzielenia mu schronienia. Początkowo, dziewczyna chce uciec i zgłosić porwanie na policję, jednak w trakcie rozwijania się wydarzeń zaczyna zmieniać zdanie i ufać porywaczowi. Turner zgłasza całe zajście do swojej centrali, nie wie jednak, że to właśnie stamtąd nadszedł rozkaz likwidacji. Ma trzy dni na wyjaśnienie całej sprawy i ocalenie własnego życia.
Grupa partyzantów pod wodzą bandyty Skiji ma odzyskać z rozbitego helikoptera kasetę z zapisem zbrodni wojennych. Z kolei major Keller ma uratować jego pasażerów.
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…