Filmy pociąg, most

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pociąg, most. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tym razem nowojorski detektyw John McClane (Bruce Willis) musi stawić czoła nowemu wymiarowi terroryzmu - zorganizowanej przestępczości internetowej, która paraliżuje cały kraj w Dzień Niepodległości. Kiedy najbardziej nowoczesne metody nie pomagają i gdy stawką jest życie córki, z charakterystyczną dla siebie gracją i specyficznym poczuciem humoru McClane wkracza do akcji!
Doktor Strange dzięki swojej potężnej magii otwiera portal do Multiwersum i powstaje chaos, kiedy z wszechświatów równoległych i alternatywnych wymiarów wyłaniają się najróżniejsi przeciwnicy Spider-Mana, między innymi Zielony Goblin, Doktor Octopus, Sandman i Electro.
Peter Parker wraz z klasą udaje się na wycieczkę po Europie. Wkrótce musi założyć kostium Spider-Mana i uchronić świat przed zagładą.


Ziemia w krótkim czasie, od pojawienia się pierwszych zombie, zostaje niemal cała przez nie opanowana. Ocaleli ludzie żyją w odseparowanej wyspie, bronionej przez wodę, ogrodzenia pod napięciem i dobrze wyszkolonych żołnierzy. Poza mury wyjeżdżają jedynie ciężko uzbrojone oddziały zbieraczy. Zaopatrują oni ludzi we wszystkie niezbędne artykuły. Bezmyślne zombie nie są więc dużym zagrożeniem dla ocalałych ludzi. Sielanka ocalałych mieszkańców nie trwa jednak wiecznie. Po wizycie konwoju z miasta w małym miasteczku, kreatury ocalałe z napaści zaczynają współpracować i korzystać z różnych narzędzi. Zbierając się w coraz większy tłum ruszają w kierunku miasta szukać zemsty.
Richard Hannay (Robert Donat) poznaję piękną Annabelle (Lucie Mannheim) w teatrze i zabiera ją do siebie. Tej samej nocy kobieta zostaje zamordowana, a on musi na własną rękę odszukać sprawców.
Franek Dolas (Marian Kociniak) – żołnierz o wielkim sercu, ale olbrzymim pechu, który myśli, że rozpętał II wojnę światową nieustająco bawi nas do łez. Ta zwariowana, zrealizowana z niezwykłym rozmachem komedia rozgrywa się w obozie jenieckim, w Austrii, Jugosławii, Afryce, na lądzie, morzu i w powietrzu. Franuś swoim „sprytem” doprowadza do szału Niemców, Jugosłowian, Włochów, a zwłaszcza spokojnego oficera brytyjskiego, doprowadza do kilku buntów, m.in. w Legii Cudzoziemskiej i w armii włoskiej. Franek Dolas w wydaniu Mariana Kociniaka to rewelacyjna kreacja aktorska, która przeszła do historii polskiej kinematografii i skradła serca widzów

Dróżnik

7,3
Finbar McBride fascynuje się pociągami i jest karłem. Zgorzkniałym, zamkniętym w sobie, w perfekcyjnym świecie, gdzie każda odmienność to wada. Gdy umiera jego jedyny kolega, otrzymuje w spadku starą budkę dróżnika na stacji kolejowej w New Jersey. Fin bez większego wahania pakuje rzeczy i torami kolejowymi idzie do swojego nowego domu. Dotąd prowadził ascetyczne życie, mało jedząc i pijąc, jego dzień polegał na studiowaniu tras pociągów i książek o nich. W nowym życiu nie chce niczego zmieniać. Opuszczona budka dróżnika wydaje mu się wymarzonym miejscem. Jednak już pierwszy poranek nie wygląda dobrze: najpierw pojawia się Joe, gadatliwy i spragniony kontaktu Amerykanin kubańskiego pochodzenia ze swoim objazdowym sklepikiem z hot-dogami. A po nim ekscentryczna malarka, Olivia.
Zalążek tej opowieści jest nam dobrze znany. W Europie zostaje uprowadzony transport broni jądrowej. Najlepsi agenci amerykańskiego wywiadu przystępują do akcji. Udaje im się odzyskać niemal wszystkie bomby. Niestety jedna z nich wybucha, a inna zostaje w rękach porywaczy. Do akcji wkracza analityk zza waszyngtońskiego biurka ds. przemytu broni nuklearnej (Nicole Kidman), i oficer wywiadu (George Clooney). Rozpoczyna się wyścig w poszukiwaniu zaginionej głowicy nuklearnej. Ta z początku bardzo niedobrana para stanie twarzą w twarz z niebezpieczeństwem odpalenia ładunku jądrowego na terenie USA. Celem terrorystów będzie budynek ONZ.
W wigilijny deszczowy wieczór u Maggie pojawia się niewidziana od lat siostra Jenna, przysłowiowa czarna owca w rodzinie. Ma problemy z narkotykami i chowa zadawnioną urazę do starszej siostry. Jenna trzyma na ręku urodzoną dziewięć dni wcześniej córeczkę Cody. Zostawia dziecko i ucieka.

Konnica

6,5
Przenosimy się w czasy wojny secesyjnej. W całej Ameryce trwają wielkie bitwy. Pułkownik, należący do Unii, Benjamin H. Grierson, postanawia wykonać szalony, niemal samobójczy plan. Razem ze swoją armią, liczącą 1700 żołnierzy, postanawia wzbudzić strach i chaos w szeregach Konfederatów, napadając na koleje...

Słowa kluczowe