Filmy relacja matka-syn, żyd

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-syn, żyd. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody dziennikarz udaje się za kulisy, aby przeprowadzić wywiad z diwą opery. Ich rozmowa nieoczekiwanie przemienia się w zawiłą i zmysłową grę.

Bliskość

6,0
7,3
Lata 90., odległy Kaukaz. Ilana jest nieślubnym dzieckiem surowej matki, wychowaną przez troskliwego ojca (a właściwie ojczyma). Z pozoru jest to szczęśliwa Żydowska rodzina. Jednak nasza bohaterka do niej nie przystaje – nosi brudne jeansy, pali papierosy a jej chłopak jest Kabardyjczykiem. To ostatnie oznacza, że nie mogą jawnie się widywać i nigdy nie znajdą poparcia i zrozumienia dla swojego związku. Motyw starcia różnych narodowości i trudnej koegzystencji podkreślają tragiczne wydarzenia w rodzinie dziewczyny: oto jej brat wraz z narzeczoną zostają porwani, a w zamian za ich powrót rodzina musi zapłacić spory okup. Kto wyciągnie do nich pomocną dłoń?
C.S. Lewis to postać autentyczna, autor książek dla dzieci o tajemniczej krainie Narnii. Lewis wykłada, pisze książki, spotyka się z kolegami w miejscowym pubie i nie żąda od życia niczego więcej. Kiedy wyraża zgodę na spotkanie z wielbicielką swojej prozy, amerykańską poetką Joy Gresham, nie domyśla się, jak wielką niespodziankę szykuje dla niego los...


Chlew

6,4
Dwie dramatyczne historie. Młody człowiek żyje samotnie na środku pustyni, wyczerpany, na wpół zagłodzony na śmierć. Głodny młody mężczyzna zjada wszystko, co znajdzie: motyla, węża, a nawet ludzi. Zabił żołnierza i nie może się oprzeć pokusie, by go pożreć. W drugim opowiadaniu, w Bonn, w Niemczech, inny młody mężczyzna, w tym samym wieku mieszka w luksusowej willi. Jest kochany przez dziewczynę, której nie lubi. Jego pasja jest sekretna, potworna: kocha świnie ...
W czasie okupacji we Francji kolejarz znajduje wiadomość zrzuconą z pociągu deportacyjnego, na której są słowa: „Żyję i kocham cię – Sara” oraz adres. Odkrywa, że ​​syn Sary, który ma zaledwie cztery lata, uniknął obławy.
Rysownik, kobieciarz, artysta komiksowy o uznanym talencie, ukrywa pamięć o zmarłym ojcu. Nadaje jednak swoim postaciom na rysunkach twarz swojego ojca. Odrzucając ojcostwo i życie rodzinne, ma romanse tylko z zamężnymi kobietami.
Młode małżeństwo podczas II wojny światowej ryzykuje życie, aby nieść pomoc Żydom. On jest architektem, ona pielęgniarką - członkinią "Żegoty". Akcja serialu rozgrywa się w dwóch planach - historycznym i współczesnym. Wojenna część opowieści rozpoczyna się od przypadkowego spotkania głównych bohaterów - Basi i Stefana. Zakochują się, wkrótce biorą ślub. Trwa okupacja. Choć młodych łączy miłość, różni ich podejście do pomocy Żydom. Basia od początku wojny aktywnie działa w konspiracji. Stefan w nic się nie angażuje. Jego nastawienie zmienia dopiero tragedia rodzinna. Najlepszy przyjaciel Stefana to Zygmunt - aktywny działacz ruchu oporu. Jest nieszczęśliwie zakochany w Inie Palomie, znanej piosenkarce żydowskiego pochodzenia. Pewnego dnia Ina zjawia się w domu Zygmunta i prosi go o pomoc. Czy muzyk narazi życie, by ocalić ukochaną? Współczesne wątki fabuły dotyczą losów blisko 90-letniej Basi. Zostaje odznaczona medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata i razem z synem Marcinem jedzie do Jerozolimy.
Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1492, po śmierci papieża Innocentego VIII, kiedy to w Watykanie doszło do zaciekłej rywalizacji o Tron Piotrowy. Biskupi Rzymu tradycyjnie wybierani byli spośród przedstawicieli możnych rodów rzymskich. Kardynał Rodrigo Borgia, Hiszpan z pochodzenia, zdawał się nie liczyć w rozgrywce. Przeciwnicy nie docenili jego ambicji i determinacji. Katalończyk rozpoczął pontyfikat jako Aleksander VI. Wykorzystywał władzę, by pomnożyć wpływy i bogactwo rodu, a także zapewnić dzieciom jak najlepszą przyszłość. Miał wielu wrogów, którzy wszelkimi sposobami starali się go obalić.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…